Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV6-2015SW brak obrazu

witchethe 12 Lut 2012 15:17 7320 7
  • #1 12 Lut 2012 15:17
    witchethe
    Poziom 7  

Witam
    Jestem tu świeży i mam pewien problem. A wiec posiadam laptopa HP Pavilion DV6-2015SW od 2 lat i mam teraz problem ponieważ podczas przełączania na innego użytkownika zgasł obraz tzn. nic się nie wyświetla na matrycy nie działa nawet na monitorze zewnętrznym. W czym leży problem czyżby grafika? Co mam zrobić?

0 7
  • #2 12 Lut 2012 18:45
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Podać informacje, czy zasilacz jest sprawdzony i sprawny (np. czy zaświeca się dioda ładowania po jego podłączeniu do komputera). Czy świecą jakieś diody przy próbie włączenia komputera, czy rusza wentylator przy próbie włączenia. Czy włącza się podświetlenie ekranu chociaż na chwilę, czy są jakieś napisy (treść obrazu) chociaż na chwilę przy starcie. Czy próbowałeś go wyłączyć i ponownie włączyć... (nawet tej informacji nie ma). Czy odłączyłeś zasilacz, wyjąłeś baterię i po minucie złożyłeś to do kupy i spróbowałeś odpalić... No i na koniec... Jeśli dalej czarny ekran to zapewne nie unikniesz wizyty w serwisie. Jakby co - zapraszam.

0
  • #3 12 Lut 2012 19:46
    witchethe
    Poziom 7  

zasilacz działa dioda przy gnieździe świeci, gdy włączam power to uruchamia się ale brak obrazu-brak reakcji podświetlania monitora, diody na obudowie się palą, wentylator pracuje, dysk twardy odpala. Wyczytałem ze strony HP że jest kod świetlny- mrugające diody Caps Lock i Num Lock u mnie 2 razy co oznacz BIOS. LINK: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01993142&lc=pl&cc=pl&dlc=pl
    co dalej?

0
  • #4 13 Lut 2012 18:24
    AnnoDomi
    Poziom 27  

W takim razie niewiele zrobisz u siebie w domu - niestety komputer do serwisu laptopów - albo do zaprogramowania bios na nowo, lub problem sprzętowy z płytą główną. Nie "wyczułem" u Ciebie wystarczającej wiedzy, by doradzać coś do zrobienia po rozebraniu laptopa.

Jeśli się zdecydujesz na naprawę pisz na prv.

0
  • #5 13 Lut 2012 18:29
    witchethe
    Poziom 7  

Witam.
    Postanowiłem wylutować kość i zaprogramować w domu jeśli byś mógł mi doradzić czy to zda egzamin LINK PROGRAMATOR http://www.ajawe.pl/ajawe0208.htm
    układ w mojej płycie to WINBOND 25X16AVSIG.

0
  • #6 13 Lut 2012 18:50
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Jeśli - zaznaczam - jeśli - to jest kwestia BIOS to może zadziałać. Programator jest wystarczający.

Co do reszty - masz tu info o kimś, kto miał podobny problem i... wymiana chip'a nie pomogła.

0
  • #7 13 Lut 2012 19:23
    witchethe
    Poziom 7  

Niby tak ale załóżmy że u mnie prądu nie zbraknie i może się udać - o ile układ jest sprawny. Jeśli to nie wypal to podejrzewam też zimne luty pod gpu. Kiedyś miałem podobny problem z Acer Aspire też grafa szfankowała i przepuściłem ją przez piec od reflow i działa do dzis. W każdym bądź razie spróbuje zaprogramować od nowa Bios. Jest jeszcze problem z biosem ze strony HP a mianowicie jest zapisany w formacie .exe co z tym zrobić plik waży 3MB.

1
  • #8 17 Paź 2012 06:18
    witchethe
    Poziom 7  

wszystko gra bios nowy prze lutowany płyta odpala

0
  Szukaj w 5mln produktów