Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synteza wokalu na styl disco-polo

12 Lut 2012 15:33 12628 16
  • Poziom 9  
    Witam otóż mam zamiar przerobić wokal wokalistki bo kompletnie nie pasuje do piosenki i zacząłem się zastanawiać nad syntezą jej głosu i chciałem przerobić jej głos na coś w stylu disco polo. Tam większość ma ten sam głos cienki i widać że porządnie przerobiony więc pomyślałem że jak byle kto już tworzy kawalki disco polo i glos niby jest czysty to większość używa tej samej metody do syntezy wokalu. Tutaj powstaje moje pytanie, jak, jakim programem można zmienić głos na taki w stylu disco polo? Próbowałem Auto-Tunes ale mi nie wychodziło jedynie styl T-pain wychodził albo coś w stylu elektronicznych. Proszę o pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 18  
    Podejrzewam, że chodzi Ci o "dubler" (taki efekt podwójnego głosu) jeśli to masz na myśli to operacja jest bardzo prosta. Mianowicie kopiujesz nagrany wokal, wklejasz na kolejną ścieżkę i delikatnie przesuwasz względem pierwszej linii. Wyjdzie wówczas taki kaczkowaty efekt - jak w Disco Polo.
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    nie do końca to miałem na myśli efekt który pozwala wielkim grubym mężczyzną śpiewać cieniutkim głosem hmm np. "jesteś szalona" "biały miś" bo niemożliwe jest osiągnięcie takiej tonacji;) próbowałem equalizerem ale jakoś to nie wychodziło

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Poziom 27  
    Spróbuj podbić "pitch" :).
  • Poziom 18  
    Hmm o tym nie pomyślałem. Ale też nie rozumiem - przecież podkład ma określoną wysokość i żeby nagrany wokal pasował do podkładu musiałbym podciągnąć go o 12 półtonów? Tak to działa?
  • Poziom 18  
    Hmm dzięki adambyw. To dziś zacznę eksperymenty.
  • Poziom 18  
    Hmm czy na pewno chodzi o ten efekt? Po sprawdzeniu efekt wyszedł dokładnie taki jak przewidywałem w momencie gdy zadałem pytanie czy na pewno o 12 półtonów :cry: - czyli "smerfy". Więc oktawa w górę to zdecydowanie za dużo dla wokalu.
    Chyba że o taki efekt chodziło autorowi.

Tylko czy autor śledzi jeszcze wątek?

Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Zawsze można podnieść tonację nagrania i wokalu o identyczną wartość. Pytanie czy jest sens...

Chociaż wydaje mi się, że wokaliści Disco Polo mają taki głos sami z siebie. Są zazwyczaj naszpikowane różnymi delay'ami itp.
  • Poziom 18  
    Więc temat nie wyczerpany. Autora nie widać a ja teraz padam z ciekawości jak uzyskiwany jest efekt disco polo :D .
  • Poziom 35  
    Tak na słuch - w białym misiu to brzmi jak efekt w "Believe" Cher tylko w mniejszym stopniu i bez takiego tremolo / vibrato.

Temat mnie również na tyle zaintrygował, że zacznę eksperymenty.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 18  
    Tak dokładnie - do takich efektów są procesory vokodery itp.
    Ale chyba wiem jak zrobić podobny efekt ręcznie :D .

Więc to tylko teoria - ale przypomniałem sobie ze taki efekt osiąga sie w syntezatorach z dziękami strings i synth.

Robimy to tak, że ścieżkę z wokalem kopiujemy razy 2 robimy efekt "dubler" ale te 2 kopie bardzo delikatnie odstrajamy od oryginały pitch np. (jedną + 3%, drugą -3%).
    I powinien wyjść znacznie mniej fałszujący i przyjemny disco -polowy wokal.

Kto ma czas i chęci niech sprawdzi - podkreślam to tylko teoria ale przemyślałem to dość dokładnie.
  • Poziom 2  
    coś ala cher znakomicie wychodzi programem Auto-Tune ;)
  • Poziom 1  
    Skoro disco jest takie proste i oczywiste o czemu macie tutaj taki problem. Zrobić dobry miks z wokalisty który doskonale śpiewa to żadna filozofia ale zrobić wokal disco polo... ooo zaczynają się schody :D
  • Poziom 11  
    podejrzewam, że chodzi o głos skacowanego organisty. Taki efekt jest ciężki do zrobienia, bo wynika przede wszystkim z techniki śpiewania.

W ramach takich zabaw powinien się sprawdzić Melodyne, ale to niestety dość drogi soft, a o "wersjach promocyjnych" na tym forum się nie dyskutuje.