Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synteza wokalu na styl disco-polo

12 Lut 2012 15:33 12628 16
 • Poziom 9  
  Witam otóż mam zamiar przerobić wokal wokalistki bo kompletnie nie pasuje do piosenki i zacząłem się zastanawiać nad syntezą jej głosu i chciałem przerobić jej głos na coś w stylu disco polo. Tam większość ma ten sam głos cienki i widać że porządnie przerobiony więc pomyślałem że jak byle kto już tworzy kawalki disco polo i glos niby jest czysty to większość używa tej samej metody do syntezy wokalu. Tutaj powstaje moje pytanie, jak, jakim programem można zmienić głos na taki w stylu disco polo? Próbowałem Auto-Tunes ale mi nie wychodziło jedynie styl T-pain wychodził albo coś w stylu elektronicznych. Proszę o pomoc
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 18  
  Podejrzewam, że chodzi Ci o "dubler" (taki efekt podwójnego głosu) jeśli to masz na myśli to operacja jest bardzo prosta. Mianowicie kopiujesz nagrany wokal, wklejasz na kolejną ścieżkę i delikatnie przesuwasz względem pierwszej linii. Wyjdzie wówczas taki kaczkowaty efekt - jak w Disco Polo.
  Pozdr.
 • Poziom 9  
  nie do końca to miałem na myśli efekt który pozwala wielkim grubym mężczyzną śpiewać cieniutkim głosem hmm np. "jesteś szalona" "biały miś" bo niemożliwe jest osiągnięcie takiej tonacji;) próbowałem equalizerem ale jakoś to nie wychodziło

  Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
 • Poziom 27  
  Spróbuj podbić "pitch" :).
 • Poziom 18  
  Hmm o tym nie pomyślałem. Ale też nie rozumiem - przecież podkład ma określoną wysokość i żeby nagrany wokal pasował do podkładu musiałbym podciągnąć go o 12 półtonów? Tak to działa?
 • Poziom 18  
  Hmm dzięki adambyw. To dziś zacznę eksperymenty.
 • Poziom 18  
  Hmm czy na pewno chodzi o ten efekt? Po sprawdzeniu efekt wyszedł dokładnie taki jak przewidywałem w momencie gdy zadałem pytanie czy na pewno o 12 półtonów :cry: - czyli "smerfy". Więc oktawa w górę to zdecydowanie za dużo dla wokalu.
  Chyba że o taki efekt chodziło autorowi.

  Tylko czy autor śledzi jeszcze wątek?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 31  
  Zawsze można podnieść tonację nagrania i wokalu o identyczną wartość. Pytanie czy jest sens...

  Chociaż wydaje mi się, że wokaliści Disco Polo mają taki głos sami z siebie. Są zazwyczaj naszpikowane różnymi delay'ami itp.
 • Poziom 18  
  Więc temat nie wyczerpany. Autora nie widać a ja teraz padam z ciekawości jak uzyskiwany jest efekt disco polo :D .
 • Poziom 35  
  Tak na słuch - w białym misiu to brzmi jak efekt w "Believe" Cher tylko w mniejszym stopniu i bez takiego tremolo / vibrato.

  Temat mnie również na tyle zaintrygował, że zacznę eksperymenty.


  --
  pozdrawiam
  Hefi
 • Poziom 18  
  Tak dokładnie - do takich efektów są procesory vokodery itp.
  Ale chyba wiem jak zrobić podobny efekt ręcznie :D .

  Więc to tylko teoria - ale przypomniałem sobie ze taki efekt osiąga sie w syntezatorach z dziękami strings i synth.

  Robimy to tak, że ścieżkę z wokalem kopiujemy razy 2 robimy efekt "dubler" ale te 2 kopie bardzo delikatnie odstrajamy od oryginały pitch np. (jedną + 3%, drugą -3%).
  I powinien wyjść znacznie mniej fałszujący i przyjemny disco -polowy wokal.

  Kto ma czas i chęci niech sprawdzi - podkreślam to tylko teoria ale przemyślałem to dość dokładnie.
 • Poziom 2  
  coś ala cher znakomicie wychodzi programem Auto-Tune ;)
 • Poziom 1  
  Skoro disco jest takie proste i oczywiste o czemu macie tutaj taki problem. Zrobić dobry miks z wokalisty który doskonale śpiewa to żadna filozofia ale zrobić wokal disco polo... ooo zaczynają się schody :D
 • Poziom 11  
  podejrzewam, że chodzi o głos skacowanego organisty. Taki efekt jest ciężki do zrobienia, bo wynika przede wszystkim z techniki śpiewania.

  W ramach takich zabaw powinien się sprawdzić Melodyne, ale to niestety dość drogi soft, a o "wersjach promocyjnych" na tym forum się nie dyskutuje.