Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C2 1.4 HDI -pali się check silnika

12 Lut 2012 16:28 10233 10
  • Poziom 10  
    Witam

Od kilku m-cy walczę z zapalającą się kontrolką silnika.W diagnozie komputerowej wyszlo ze EGR.Faktycznie był do wymiany i nawet nie mozna go było ruszyć.Wymieniony na nowy i dalej to samo.Kasuję bład EGR i za chwilę znowu wyrzuca bład.Auto mimo palącej się kontrolki pali normalnie i nie ma zadnych innych objawów.

Gdzieś podobno jest jakiś sterownik EGR ale znajomy elektryk nie umie go znależć a na ASO nie za bardzo chcę jechać .

Czy ktoś ma pomysł co sprawdzić ew. co moze być przyczyną takiego stanu??
  • Poziom 15  
    może nowy EGR należy wczytać?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Moze i tak ale to pewnie tylko ASO a w ciemno nie chcę jechać bo oni jak zaczną wymyslać to wyjadę stamtąd z pustą kieszenią :D :D :D
  • Poziom 10  
    georgesgr napisał:
    sfinks311 napisał:
    Witam

Od kilku m-cy walczę z zapalającą się kontrolką silnika.W diagnozie komputerowej wyszlo ze EGR.Faktycznie był do wymiany i nawet nie mozna go było ruszyć.Wymieniony na nowy i dalej to samo.Kasuję bład EGR i za chwilę znowu wyrzuca bład.Auto mimo palącej się kontrolki pali normalnie i nie ma zadnych innych objawów.

Gdzieś podobno jest jakiś sterownik EGR ale znajomy elektryk nie umie go znależć a na ASO nie za bardzo chcę jechać .

Czy ktoś ma pomysł co sprawdzić ew. co moze być przyczyną takiego stanu??

Wiec jedz do wrozki. Tutaj nikt nie ma krysztalowej kuli.
    Pozdrawiam, Georges

PS. Nie ma zadnego sterownika EGR

Byłem na diagnozie i nie ma zadnych błędów oprócz EGR takze nie wiem co mozna jeszcze zrobić a rady tytułu : idź do wróżki nie są mi potrzebne

Dodano po 2 [minuty]:

georgesgr napisał:
    Ale moze ze sprawnym autem.

No tak ale jak nic nie widzę na kompie to moze w ASO zacząć się wymyslanie powodów i kilka niepotrzebnych wymian części i stąd moje pytanie o ew, przyczyny takiego zachowania kontroli i wyskaującego ciagle błędu EGR
  • Poziom 10  
    georgesgr napisał:
    Jaki, dokladnie, blad EGR?
    Odczyt parametrow, zwiazanych z EGR?
    Skoro twoj elektryk potrafi tylko odczytac i skasowac bledy, to nie masz wyjscia. Albo lepszy mechanik (nie elektryk!), albo ASO, albo wrozka. Nie ma innego wyjscia.

Bład pracy EGR-nie pracuje po prostu.Działa chwilę po skasowaniu błedu.Pomierzono napięcia,spalanie itp i jest wszystko w normie

Dodano po 2 [minuty]:

Kamerzysta napisał:
    U mnie masowo pojawiały się błędy z silniczkiem w tle.. po zatankowaniu Vervy na Orlenie..

Też tankuję na Orlenie ale kontrolka paliła się już wcześniej .Auto zostalo kupione od znajomej która jeżdziła tak rok
  • Poziom 10  
    Nie jestem fachowcem i dzis podam dokładny kod błędu a forum jest od tego aby pomagać i stąd moje pytania