Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do Lexmark Z500-Z600 na Windows 7 64-bity

Jarek_75 12 Lut 2012 16:44 2697 0
  • #1 12 Lut 2012 16:44
    Jarek_75
    Poziom 2  

Nie znalazłem porady na forum, ale sam poradziłem sobie z moją Z612.

1. Na stronie Lexmarka szukamy sterownika 64-bitowego do naszej drukarki. Nie znajdujemy po polsku, więc zmieniamy język na angielski, a następnie klikamy Vise do skutku, aż pokaże się sterownik Vista 64.

2. Dodaj drukarkę, z dysku. C:\drivers\printer\Z500-Z600\drivers\Win_XP2K. Pod koniec instalacji błąd 0x00000002 - nie można ukończyć operacji.

3. Patrzymy do c:\windows\setupapi.dev.log i widzimy, że nie udało mu się skopiować plików z katalogu polish. Nic dziwnego, nie ma takiego katalogu, bo to sterownik po angielsku. Robimy więc kopię w katalogach common oraz x64 - english kopiujemy do polish.

4. Instalujemy i sukces. Pani Drukarka będzie do nas gadać po angielsku.

EDIT 2012-02-29: Po jakimś czasie okazało się, że po jednorazowym wydrukowaniu zacina mi się bufor wydruku Windows. Zadanie nie chce się samo usunąć z listy i pomaga tylko restart komputera. Szkoda, że ten wątek jest zamknięty, bo nie wiem, czy problem jest rozwiązany. A może coś się jeszcze da z tym zrobić?

Osobiście podłączyłem tę drukarkę do Linuxa i drukuję poprzez sambę. Pewnie dałoby się to też zrobić lokalnie przez maszynę wirtualną, ale oba te rozwiązania to zabawa tylko dla informatyków.

Myślę, że gdyby ktoś miał coś do dodania, to można poprosić moderatora o ponowne otwarcie tego wątku.

0 0