Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ewt 1020w co to się spaliło?

Nyra 12 Lut 2012 17:30 2808 6
  • #1 12 Lut 2012 17:30
    Nyra
    Poziom 2  

Witam. Pralka mi umarła, więc rozebrałem i na module zobaczyłem, że spalił się chyba warystor. Tylko mam problem bo sfajczył się tak, że nie widać żadnego symbolu. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć, jaki to może być? R80 też jest walnięty, więc także proszę o pomoc co to, to też wymienię. Pozdrawiam i dzięki

Electrolux ewt 1020w co to się spaliło?

0 6
  • #2 12 Lut 2012 19:54
    Trull
    Poziom 28  

Przetwornica napięcia, spalony warystor.

0
  • #3 13 Lut 2012 00:04
    peter falk
    Specjalista AGD

Zdjęcie świetne, tylko dlaczego ów walnięty warystor na 275V ukrył się pod wiązką przewodów :?
    Rezystor R80 47Ω/3W drutowy.
    Przetwornica na 100% do naprawy.

0
  • #4 13 Lut 2012 07:42
    Nyra
    Poziom 2  

hmmm... akurat ten warystor pod wiązką, którego tu faktycznie nie widać jest cały. Chodziło mi o ten żółty na rogu. To on się tak zajarał, że nie ma na nim żadnego symbolu. A ponieważ w tym temacie jestem laikiem, a sama moja naprawa zawęża się do wylutowania części i wymianę na nowe to pytam, które to przetwornica, bo jedynie się domyślam. Pozdrawiam i dzięki

0
  • #5 13 Lut 2012 08:25
    dzimi
    Moderator

Kolego, ale przetwornica to wymiana TNY, sprawdzenie elementów wokół, sprawdzenie zasilania procesora, no i czy nie został uszkodzony sam procesor lub jego soft.

0
  • #6 14 Lut 2012 01:02
    peter falk
    Specjalista AGD

dzimi napisał:
    Kolego, ale przetwornica to wymiana TNY

tam jest LNK304
    C21 1,5nF/1kV

Żółte na rogu (rogach) to nie warystor, lecz kondensator.
    :arrow: Nyra Daj to, bracie, komuś do naprawienia, zanim sam nie dopsułeś.

0
  • #7 17 Lut 2012 09:13
    Nyra
    Poziom 2  

Teraz mi mówisz... Wlutowałem warystor, pralka chodziła, ale źle złożyłem pokrętło do programów prania (nie pokazywało tego, co w rzeczywistości), więc wymontowałem, złożyłem z powrotem tak jak być powinno i... nic cisza, trup... czy jest mi ktoś w stanie kogoś polecić z Lublina, bo nie chcę trafić na osobę, która wymieni mi cała płytkę, lub powie, że wymieniła całą, a przelutuje jeden element za 2,5... ehh pozdrawiam

0