Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p elegant gaśnie na wolnych obrotach

12 Lut 2012 17:49 6283 10
  • Poziom 2  
    Witam, tak jak w temacie mam problem ze swoim maluszkiem mianowicie gaśnie na wolnych obrotach nie zależnie czy zimny czy ciepły silnik, lecz jak jeżdżę na ssaniu to pracuje jakby nie równo ale nie gaśnie a jak mu wcisnę sprzęgło przy wciśniętym ssaniu i zmniejszeniu obrotów zapala się kontrolka od akumulatora i gaśnie jak zgaśnie i się jeszcze toczy to wrzucę mu dwójkę i odpali. Akumulator jest sprawny nowy 50Ah. Nie wiem ale przypuszczam, że może to być coś z gaźnikiem albo zapłonem aczkolwiek zastanawia mnie gaśnięcie przy rozsprzęglonym silniku bez ssania a jak rozsprzęgle z wyciągniętym ssaniem nie gaśnie, albo filtr paliwa sam nie wiem czekam na wszelkie pomocne rady.

z góry dzięki za odpowiedź:)
    pozdrawiam
    luk2690
  • Poziom 25  
    W gaźniku wkręcone jest takie ustrojstwo do którego przyłączony jest kabelek jest to dysza wolnych obrotów sprawdź czy przy załączonym zapłonie tyka i czy nie jest zapchana.
    To na początek.
  • Poziom 13  
    Jeśli to nie pomoże to przeczyść gaźnik, a potem wyreguluj.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Wiem że się obcina ale nie chciałem zostać wyzwany od "drucików'.
    Ale Pan LUK i tak leje na sprawe.
  • Poziom 14  
    Tak jak wyżej , za to odpowiada dysza wolnych obrotów . wyczyść ją dokładnie ( alkohol) . I sprawdź wspominany drucik czy ma styk . Jeśli nie rozbierałeś wcześniej gaźnika to samemu za to się nie bierz . Nic innego nie odpowiada w maluchu za usterki wspomniane przez ciebie ....
  • Poziom 37  
    Motronic napisał:
    A i tak zawsze sie obcinało iglicę i kablek mógl sobie już spadać ile chciał.

Człowiek uczy się całe życie a i tak... itd.
    Miałem takiego przez 27 lat, pięć - jak go sprzedałem a tego nie wiedziałem. Zawsze ładnie mi hamował silnikiem (a miałem domowy cut-off, sam robiłem!). I odrobinkę mniej dzięki temu palił, jak i nie trzepał się po wyłączaniu w lecie, gdy był gorący.
    Ale to na marginesie dyskusji, sorry!
  • Poziom 25  
    ... i nie trzepał się po wyłączaniu w lecie,

A i zdarzało się że po wyłączeniu zapłonu "pokaszlał" jeszcze chwile.
  • Poziom 10  
    Myślę, że to może być wina gaźnika. Wyczyść gaźnik i go wyreguluj, albo kup nowy ;p
  • Poziom 14  
    Witam, temat może już trochę stary ale nam podobny problem mianowicie: Silnik po wyspszęgleniu na luz np przed skrzyżowaniem nie zawsze utrzymuje wolne obroty i gaśnie. Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    mercedesik napisał:
    W gaźniku wkręcone jest takie ustrojstwo do którego przyłączony jest kabelek jest to dysza wolnych obrotów sprawdź czy przy załączonym zapłonie tyka i czy nie jest zapchana.

W starszych typach jest to taka śrubka... trzeba ją przeczyścić