Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c5 alarm nie da się wyłączyć

12 Lut 2012 17:56 7446 8
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc. Od niedawna posiadam citroena c5. W aucie przy kierownicy obok tempomatu znajduje się mały przycisk chyba od alarmy. Gdy go nacisnąłem alarm tak się uzbroił ,że obecnie nie da się wyłączyć a ponadto pilot kluczyka nie działała prawidłowo tzn. przycisk zamykania powoduje ruch centralnego zamka ale nie zamykają się drzwi a na przycisk otwierania drzwi auto nie reaguje. Auto normalnie zapala, alarm jest fabryczny citroena. :idea: Czy ktoś wie jak teraz naprawić tą usterkę. :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    rafjan41 napisał:
    nie zamykają się drzwi a na przycisk otwierania drzwi auto nie reaguje
    Być może wystarczy "odmrozić" siłowniki centralnego zamka.
    rafjan41 napisał:
    mały przycisk chyba od alarmy

Nie znam tego systemu i trudno mi odgadnąć, czy przycisk to faktycznie np. autoryzacja kierowcy.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź ale to nie ta przyczyna. Tak jak napisałem zanim nacisnąłem ten mały przycisk wszystko było ok. Jestem pewien ,że przycisk ten dotyczy systemu alarmu w aucie. Zanim go nacisnąłem alarm był wyłączony pilotem kluczyka którym otworzyłem drzwi . Jutro zrobię zdjęcie tego przycisku .
  • Poziom 8  
    Witam cię ponownie CameR, i dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Zdjęcie które umieściłeś przedstawia właśnie mój przycisk. W między czasie byłem w garażu i nic się nie zmieniło . Wyczytałem na jakimś forum, ,że aby dezaktywować ten alarm trzeba wcisnąć szybko 10 razy krótko ten przycisk, na innym ,że za pośrednictwem tego przycisku i kluczyka od nowa trzeba ustawiać alarm . Trochę mnie to przeraża na samą myśl o wizycie w serwisie i to o własną głupotę. :|

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Twój alarm nie jest fabryczny.
    To dołożona bezpilotowa włoska Cobra.
    Do dezaktywacji potrzebny jest osobisty kod Pin lub pozostaje demontaż centrali i serwis.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Rozumiem ,że do rozkodowania potrzebna jest karta kodowa pojazdu. Pojazd kupiłem w komisie. Otrzymałem komplet dokumentów łącznie z fakturami serwisu ale bez karty kodowej. Po przeczytaniu instrukcji doczytałem ,że karta powinna mi być również przekazana i okazało się ,że właściciel komisu znalazł ją i ma mi ją przesłać pocztą. czekam na nią właśnie.

Jak sprawdzić czy nadesłana karta kodowa jest właśnie od mojego pojazdu.

Czy karta wygląda jak karta płatnicza czy mogą być to paski z kodami które otrzymałem razem z kluczykami , z tym ,że na paskach są wielocyfrowe kody a pin chyba powinien składać się z czterech cyfr.

Proszę o podpowiedź jak postępować w celu rozlokować alarmu katą kodową.

Jestem pełen nadziei ,że problem uda się rozwiązać bez serwisu. :idea:
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Witaj Norbercie Podałeś krótko aby sprawdzić cztery jedynki , ale jak technicznie to zrobić i czy nie wpłynie to na ewentualne rozkodowanie immobilizera tak ,że auto całkiem nie zapali. Pozdrawiam serdecznie i proszę o podpowiedz.

Dodano po 28 [minuty]:

Witam kolegów z forum i dziękuję za zainteresowanie moim problemem . dzięki waszej pomocy udało się usunąć usterkę. Okazało się ,że aby naprawić moją usterkę należało wpisać proponowany przez Norberta fabryczny kod alarmu tj "1111" , który mam zainstalowany . Konsultowałem się telefonicznie z serwisem Citroena w Katowicach "Auto Gazda": i serwisant podpowiedział mi jak wpisać ten kod.
    Podaję.
    Przekręcamy kluczyk w pozycję zapłon a następnie należy wcisnąć mój feralny przycisk. Dioda alarmu zapali się po czym znów ciskam przycisk i tak przez cztery razu. Po czwartym wciśnięciu słychać w komorze silnika trzykrotne piknięcie i syrena alarmu wyłączyła się, wszystko zaczęło działać jak dawniej. Kluczyk centralnego zamka i alarm z pilota funkcjonuje właściwie.
    Podaję ,że nie za pierwszym razem mi się to udało ale to naprawdę działa więc chyba temat jest wyczerpany. :D