Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 250 zablokowane hasło serwisowe

12 Lut 2012 20:55 7735 21
  • Poziom 11  
    Opis jak w temacie.
    Zablokowane bądź zmienione hasło serwisowe w Bizhubie 250.
    Pytanie jak odblokować?
    Zresetować?
    Przywrócić ustawienia fabryczne.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 20  
    Pewnie nowy firmware rozwiąże problem i przywróci hasło do takiego jakie jest w SM.
  • Poziom 11  
    chcąc zmienić firmware potrzebny jest wsad na kartę cf w maszynie jest wsad polski
    aby zobaczyć jaki jest numer firmware trzeba wejść w serwis
  • Poziom 22  
    należy zrobić nvram recovery, temat poruszany wielokrotnie na forum, wystarczy poszukać
  • Poziom 22  
    Jeżeli znasz poprzedni serwis to on musi podać to hasło lub je wyłączyć. Ostatnio zauważyłem że serwis KM stosuje metody zakładania swojego hasła na maszynie klienta. Trochę to niepoważne i nie wiem czy zgodne z prawem.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Z prawem zgodne. Niestety już nie za bardzo zgodne ze zdrowym rozsądkiem , zwłaszcza kiedy się chce na koniec klienta na opłatę za zdjęcie takiego hasła naciągać ! Jeden z moich klientów miał podobne przeboje i sprawa stanęła na ostrzu noża bo gość jasno powiedział że on takiej usługi nie zamawiał a jeżeli serwis sobie blokady zakłada to niech je teraz sam zdejmuje a i tak nie powstrzyma go to przed zmianą serwisu na inny. Jeżeli nie przyjadą i nie odblokują urządzenia to on zgłosi sprawę do odpowiednich instytucji. Ja osobiście traktuję to hasło jako zabezpieczenie przed użytkownikiem i zawsze zostawiam standardowe.

C.
  • Poziom 22  
    NVRAM Recovery wgrywasz do maszyn kolorowych np KM BH c250. Ty masz maszynę mono?
    Faktycznie nie chodzi o kolor tylko B/W, masz to opisane na str. 7 w:
    bizhub 350/250 Service Manual Sercurity Function
  • Poziom 11  
    znalazłem coś takiego

13.1 Service Security Mode Function Setting Procedure
    13.1.1 Procedure
    1. Call the Tech. Rep. Mode to the screen.
    2. Press the following keys in this order.
    Stop → 0→ Clear Key

tylko chcąc dojśc do tego miejsca trzeba podać hasło serwisowe którego nie znam

Dodano po 52 [sekundy]:

chyba że to nie ta serwisówka
    Zostaje tylko wgranie Firmware podstawowego, nie wszystkie nadpisują NVRAM .
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    trzeba odkrecic tylnia pokrywe i złaczyc 2 piny te osobne i uruchoic kopiarke tylko wtedy wszystko sie skasuje liczniki elektoniczne tez i liczniki pm
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wita
    Kolega "dj_san" dobrze naprowadza... !
    Powiem więcej..., pod skanerem... ;)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 11  
    W tym temacie znalazłem poradę dotyczącą resetu hasła:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10537669

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tych dwóch pinów. Nie ma ich na płycie tylnej i na płycie ze złączem CF (pod skanerem). One są w jakiś sposób opisane?
    Jeśli nie tymi dwoma pinami to czy jest jakiś inny sposób resetu hasła serwisowego? Może wyjęcie baterii z NVRAMu?

Dodam, że według instrukcji serwisowej Bizhub 250 i 350 są podobne.
  • Moderator
    konradmb napisał:
    W tym temacie znalazłem poradę
    ...więc tematy połączyłem.
  • Poziom 9  
    Czy rzeczywiście w bizhub 350 także są te 2 piny, dzięki którym będę mógł skasować niestandardowe hasło? Jeśli tak to gdzie mogę ich szukać?
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Odświeżę temat gdzie znaleźć te piny??
    Czy każda Bizhub 250 ma hdd i gdzie on się znajduje?
    1) Piny są na płycie przy skanerze.
    2) Nie , nie każda 250/350 ma HDD. Jest to opcja. Miejsce na dysk jest tez na płycie przy skanerze.

C.
  • Poziom 12  
    Bizhub 250 zablokowane hasło serwisowe
    tylko które piny??, te na zworkach?? mam coś takiego U1 U2 U4
    A B P
    Z tyłu tęż są dwa piny niestety nie widzę ich oznaczenia
    Płyta znajduje się pod skaneremBizhub 250 zablokowane hasło serwisowe

Problem rozwiązany:
    Zworkę przepinamy z przepinamy zworkę z pinów A na piny C (te z tyłu) i uruchamiamy maszynę.
  • Poziom 11  
    Aby szybko usunąć hasło serwisowe...... to klikamy system 1 lub 2 w adminie (nie pamiętam dokładnie) nadpisz wszystkie dane , wyłącz i włącz urządzenie. TAdA i powinno być hasło 00000000 - u mnie działa ;)