Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder wiwa hd90 nie uruchamia się

baraka 12 Lut 2012 21:37 14654 7
  • #1 12 Lut 2012 21:37
    baraka
    Poziom 17  

witam
    Dekoder DVB-T wiwa hd90 nie chce się załączyć , świeci się zielona dioda power , nie reaguje na pilota ani na przyciski na dekoderze .

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ???

5 7
  • #2 12 Lut 2012 21:48
    romeok01
    Poziom 35  

Raczej nie jest to wiekowy tuner, więc wypuchnięte kondensatory w przetwornicy należy wykluczyć.

Jak to się stało? Czy tuner nagle przestał się włączać, czy mogło to się zdażyć podczas aktualizacji oprogramowania?

Powinien byc jeszcze na gwarancji, więc przysługuje bezpłatna naprawa.

1
  • #3 12 Lut 2012 21:50
    baraka
    Poziom 17  

witam
    nagle wyłączył sie , później zaskoczył na chwilę i koniec , na 100% nie było aktualizacji

1
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2012 21:55
    romeok01
    Poziom 35  

Jak skończyła się gwarancja i nie chcesz wysyłać tuner do serwisu, to rozkręc go i i najpierw sprawdź napięcia wyjścia z przetwornicy czy są prawidłowe.
    Jak będa OK, to może to być uszkodzenie softwerowe, wtedy trzeba szukać na płycie jakis złącz do RS232 TTL lub JTAGA.
    Tuner opraty jest na procesorze MSTAR MSD7818 i terzebaby by poszukać jakiegoś oprogramowania na ten procesor pod JTAGA lub RS232.

Jak nic będzie to pozostaje wylutowanie pmięci flash i zaprogramowanie w zewnętrznym programatorze, tylk może być problem ze zdobyciem odczytu pamięci.

Pamięć flash mogła również zupełnie sie uszkodzić i wtedy trzeba wymienic na inną.

Jak nie masz odpowiedniej wiedzy i narzędzi to oddaj tuner do serwisu.

Możesz porobić zdjęcia płyty i przetwornicy to zobaczymy co tam jest.

1
  • #5 12 Lut 2012 22:04
    baraka
    Poziom 17  

witam
    serdeczne dzięki za odpowiedzi , wyślę do serwisu i zobaczę co stwierdzą ( powinna jeszcze być gwarancja - pytanie czy znajdę )

pozdrawiam

0
  • #6 05 Mar 2012 19:57
    baraka
    Poziom 17  

Witam
    Gwarancję znalazłem , dekoder odesłany do serwisu , wymieniony na nowy .

Teraz trochę nie na temat .

Dzięki za wszystkie odpowiedzi , pozdrawiam wszystkich tych co próbują pomóc oprócz moderatorów którzy wyrzucają prawie wszystko do kosza , kiedyś potrafili przenieść temat , teraz stali się "trochę mądrzejsi " i znaleźli taką opcję jak USUŃ

Ciekawe za ile minut post zostanie usunięty.

0
  • #7 05 Mar 2012 22:15
    wpat
    Poziom 22  

Jak na ilość postów, to powinieneś wiedzieć o zasadach pisowni typu: zdania rozpoczynamy z dużej litery, przed przecinkami, kropkami itp. spacji nie używa się od zawsze i regulaminie w którym jest zapisane o edytowaniu postów, a nie pisaniu jeden pod drugim.
    Ja też złamałem te zasady, ponieważ to moderator ma prawo do takich uwag. Pisząc to jestem świadomy o tym, że mój post zasługuje do kosza, dlatego że nie wnosi nic do tematu i jest nabijaniem sobie punktów.

baraka napisał:
    oprócz moderatorów którzy wyrzucają prawie wszystko do kosza , kiedyś potrafili przenieść temat , teraz stali się "trochę mądrzejsi " i znaleźli taką opcję jak USUŃ

Niestety masz tutaj trochę racji, lecz sam z wcześniej opisanych względów bym też wiele postów z czystym sumieniem wywalił do kosza. Przecież obowiązują pewne zasady i bełkotu typu "nie odbiera, co mam robić help, pomocy cry" itd. na forum jest coraz więcej. Kiedyś forum służyło do czerpania wiedzy, teraz w dużej mierze przypomina wysypisko. Pozdrawiam.

0
  • #8 05 Mar 2012 22:55
    baraka
    Poziom 17  

Przepraszam za pisanie z małej litery, a to że używam spacji przed przecinkiem, kropką to już nawyk, nie kończyłem szkoły informatycznej a w czasach kiedy chodziłem do szkoły komputerów jeszcze nie było.
    Jeśli moderatorzy wyrzucają posty do kosza za to że ktoś użył spacji przed kropką, przecinkiem itp to przegięcie, niech przeniosą się na forum informatyczne czy też polonistyczne.
    Napiszę od razu że nie dotyczy to wszystkich moderatorów.

Pozdrawiam, i zamykam temat.

0