Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze podzespolow subwoofera...

siwkins 26 Dec 2004 09:39 1085 6
    siwkins
    Level 20  
    Witam Wszystkich,
    mam taki oto problem:
    w tej chwili mam subwoofer pasywny i chcial bym zrobic z niego aktywny i podlaczyc do kompa.A ze nie siedze w elektronice to nie wiem jakie sa warte polecenia wzmacniacze (chodzi mi o mono 30-50 W).Do kompletu przydal by sie jeszcze jakis przedwzamacniacz.
    I w zwiazku z tym mam taka mala prosbe:jaki proponujecie wzamcniacz i cala reszte (najlepiej jak najtaniej) do takiego malego subwooferka?
    Uzylem opcji szukaj i znalazlem tyle wynikow ze naprawde nie wiem jak dobrac wszystko zeby bylo git.
    Za pomoc thx.Pozdro.
    siwkins
    Level 20  
    Dzieki za linki.Mam jeszcze jedno pytanko:czy po zlozeniu w calosc wzmacniacza i podlaczeniu z filtrem i subwooferkiem wszystko bedzie gralo?No oczywiscie do tego jeszcze zasilacz.Czy nic wiecej nie bedzie potrzebne?
  • Helpful post
    Deamon :)
    Level 21  
    jeszcze tylko zasilacz i bedzie spiewalo ;)
    Pozdrawiam
    siwkins
    Level 20  
    Odswierzam temat.
    Mam glosnik Boschmann'a model MB-83CT.Na francuskim forum znalazlem tylko takie info o tym glosniku

Revc 3.66
    Fo 59.77
    Zo 21.18
    Sd 0.021
    BL 8.54
    No 0.17
    SPL 93 dB????
    Qts 0.833
    Vas 8.32

W/g programu WinISD Pro obudowa b-r powinna miec 91l pojemnosci.
    Co myslicie o tym glosniku warto bawic sie z nim czy lepiej zakupic cos innego?I jaki ewentualnie wzmacniacz do tego glosnika byl by najlepszy?
    chrischris
    Level 13  
    BR przy qts 0,833? Jak juz to tylko zamknieta. VAS 8,32?? Chyba cos nie tak z tymi parametrami.
    mkul
    Level 18  
    parametry faktycznie dziwne, wsadzilbym go w zamknieta, ale nie taka duza to moze jakos zagra, a jesli chodzi i kity do montazu to lepiej ten http://www.jabel.com.pl/j_zest/j_264s.htm tamten z linka wyzej jest na tda1514a, czyli strasznie wybuchowej:) kosci