Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5-depollution system faulty

dues 12 Feb 2012 22:10 32167 5
    dues
    Level 28  
    Witam,
    Jestem posiadaczem Citroena C5 II 2.0 HDi, przebieg 200 tyś. km.
    Przed tygodniem gdy paliłem samochód na mrozie wyskoczył komunikat że wykryto wodę w filtrze paliwa. Następnego dnia w drodze do pracy gdy dodałem gazu pod górę (ok.2,5 tyś. obrotów) zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika i wyskoczył napis "depollution system faulty" który gaśnie po 5ciu odpaleniach silnika. Po tym filtr paliwa wymieniłem na nowy-był mocno zamarznięty i sporo śmieci w nim było-jednak błąd nadal się pojawia. Dziś dodatkowo gdy chciałem wyprzedzić pod górę samochód nagle zaczął szarpać, stracił moc i nie dało się "wykręcić" więcej niż 3 tyś. obrotów. Zdarzyło mi się już raz coś takiego pół roku temu ale wtedy nie towarzyszył temu żaden komunikat. Po ponownym odpaleniu problem znikł i samochód jedzie jak szalony. Czy to już powód by pojechać z nim do serwisu? Pytam ponieważ chciałbym uniknąć zbędnych wydatków. Pamiętam że gdy przed rokiem (wtedy miałem inny problem) podpinałem C5 u mechanika pod komputer wykrył także błąd EGR ale nie potrafił powiedzieć dlaczego się pojawia a że z samochodem nie było problemu nie przejmowałem się tym. Czy EGR może wymagać czyszczenia? Dam radę zrobić to sam?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    tasior27
    Level 2  
    witaj
    czy udało ci się coś ustalić w związku z ta usterką. Mi dziś pojawiły się dokładnie takie same objawy. Ja mam silnik 1.,6 HDI. Rok temu pojawił mi się też komunikat depollution system faulty, pojechałem na komputer i się okazało że tylko jakiś czujnik się zawiesił i że mogę bez problemu jeździć. Dziś znowu pojawił się ten komunikat i auto zaczęło szarpać.
    Pozdrawiam
    seba19/25
    Level 1  
    Posiadam C5 z 2004 r ostatnio pojawił mi się komunikat ANTIPOLLUTION FAULT wiem że moje auto nie posiada Fap . Oprócz tego świeci się kontrolka silnika i napis SERWIS czy ktoś spotkał się z czymś takim i od czego zacząć szukać .
    User removed account
    User removed account