Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Historia auta sprowadzonego z Niemiec

kpsi 12 Lut 2012 22:16 8698 3
  • #1 12 Lut 2012 22:16
    kpsi
    Poziom 1  

Witam,

Miesiąc temu kupiłem Volkswagena z 2008r. i mam z nim trochę kłopotów teraz.
    Auto było sprowadzone z Niemiec, wg sprzedającego miało przerysowaną lewą stronę i przyjechało do kraju na kołach. ma też książkę serwisową, z ostatnio wpisem z połowy 2010 roku.
    Po sprawdzeniu historii z ASO, stan licznika się zgadza z książką. Ale od tamtego czasu auto nie było serwisowane, więc nie wiem co się działo z autem do teraz.

Ostatnio auto miało poważna awarię silnika i zacząłem się zastanawiać nad jego przeszłością, czy nie ma więcej przejechane i czy nie było mocniej uszkodzone.
    Zanim skontaktuję się z sprzedającym, chciałbym mieć jakieś twarde dowody, a nie tylko przypuszczenia.
    W związku z tym, że historia auta z ASO zgadza się z książką serwisową do połowy 2010r. chciałbym dowiedzieć się o jego historii w inny sposób.

Interesuje mnie:

1. Ilu było właścicieli w Niemczech. Jest jakaś baza, gdzie można to sprawdzić?

2. Kiedy auto było dokładnie sprowadzone z Niemiec albo dokładniej kiedy było wyrejestrowane w Niemczech?
    (data pierwszej rejestracji w PL jest mi znana, ale ciekawi mnie jak długo po sprowadzeniu było naprawiane przed rejestracją)

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego w Niemczech? Albo może u nas kraju można dostać takie informacje w jakimś urzędzie celnym jak były robione opłaty?

3. Kiedy miało wypadek z Niemczech. Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego?

0 3
  • #2 13 Lut 2012 08:46
    kamil907
    Poziom 28  

Raczej ciężko ci będzie dotzeć do takich informacji, a nawet jeśli dotrzesz to nic ci one nie dadzą. Po drugie sprzedającemu nie możesz zupełnie nic zrobić. Powie ci, żebyś wziął do ręki umowę i patrz pkt 5.
    i kupujcie dalej te swoje rodzynki z niemiec..

1
  • #3 13 Lut 2012 14:12
    Romulus7874
    Poziom 27  

Cytat:
    1. Ilu było właścicieli w Niemczech.

Jeśli masz Brief to tam pisze ilu było ich. Ale sądzę że nie masz. (poprzednik sobie zostawił na pamiątkę :D )
    Albo w książce serwisowej, są może wpisy z różnych serwisów (miejscowości) to można co nieco wnioskować. I czy ostatnie wpisy nie są pisane "jakby" jeden za drugim?

0
  • #4 13 Lut 2012 18:59
    sfinks311
    Poziom 9  

kpsi napisał:
    Witam,

Miesiąc temu kupiłem Volkswagena z 2008r. i mam z nim trochę kłopotów teraz.
    Auto było sprowadzone z Niemiec, wg sprzedającego miało przerysowaną lewą stronę i przyjechało do kraju na kołach. ma też książkę serwisową, z ostatnio wpisem z połowy 2010 roku.
    Po sprawdzeniu historii z ASO, stan licznika się zgadza z książką. Ale od tamtego czasu auto nie było serwisowane, więc nie wiem co się działo z autem do teraz.

Ostatnio auto miało poważna awarię silnika i zacząłem się zastanawiać nad jego przeszłością, czy nie ma więcej przejechane i czy nie było mocniej uszkodzone.
    Zanim skontaktuję się z sprzedającym, chciałbym mieć jakieś twarde dowody, a nie tylko przypuszczenia.
    W związku z tym, że historia auta z ASO zgadza się z książką serwisową do połowy 2010r. chciałbym dowiedzieć się o jego historii w inny sposób.

Interesuje mnie:

1. Ilu było właścicieli w Niemczech. Jest jakaś baza, gdzie można to sprawdzić?

2. Kiedy auto było dokładnie sprowadzone z Niemiec albo dokładniej kiedy było wyrejestrowane w Niemczech?
    (data pierwszej rejestracji w PL jest mi znana, ale ciekawi mnie jak długo po sprowadzeniu było naprawiane przed rejestracją)

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego w Niemczech? Albo może u nas kraju można dostać takie informacje w jakimś urzędzie celnym jak były robione opłaty?

3. Kiedy miało wypadek z Niemczech. Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego?

Nic z tego samemu przez bazy nie zweryfikujesz.Znajdż dobrego diagnostę takiego co potrafi sprawdzić auto i w sensie mechanicznym i elektronicznym.Dodatkowo czujniuk lakieru i tyle.To już będziesz wiedział co to za auto.A czy mialo jednego czy 3 właścicieli to i tak nieważne.Auto zapłacone,odebrane i nie masz jak negować teraz już tego niestety

0