Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne transmisja z urządzeniem na porcie COM przez internet

Benex 12 Lut 2012 22:46 1526 9
  • #1 12 Lut 2012 22:46
    Benex
    Poziom 10  

Witajcie serdecznie, napotkałem na spory problem.
    Posiadam urządzenie medyczne, które to komunikuje się z komputerem przez port COM. Pilnie potrzebuję skonstruować połączenie: port COM-> komputer w polsce<-->internet<-->wirtualny port COM w komputerze drugim na cyprze na którym jest oprogramowanie do obsługi tego urządzenia.
    Walczyłem z programami typu Serial to Ethernet Connector, jednak uzyskałem transmisję jedynie w sieci lokalnej 192.168.1.X.
    Spróbowałem też utworzyć VPN poprzez program Hamachi ale nadal nie mogę przesyłać pakietów z programu Serial to Ethernet Connector ani w żaden inny sposób nie mogę nawiązać zdalnej transmisji z docelowego portu COM.
    Proszę o pomoc, wiem, że problem jest prosty jednak szukam jak najprostszego rozwiązania.

0 9
  • #2 12 Lut 2012 23:32
    40463
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Lut 2012 01:41
    Benex
    Poziom 10  

dynamiczne, ciągłość danych musi być zachowana. Wiem że taka transmisja jest możliwa, potwierdza mi to połączenie na mojej sieci lokalnej w domu. Monitorowałem przepływ danych z portu com do tcp/ip w programie serial to ethernet connector i wynika z nich że urządzenie utrzymuje transmisje cały czas jak tylko uruchomię program do jego obsługi na drugim komputerze na którym jest wirtualny port który odbiera transmisję z tcp/ip

0
  • #4 13 Lut 2012 07:16
    krru
    Poziom 32  

A masz w ogóle widoczość tych komputerów (w Polsce i na Cyprze)? Jakiś ping, telnet itp.
    Co pokazuje netstat (po uruchomieniu tunelowania)? Wirtualny port port com działa w różnych trybach, gdzie masz serwer a gdzie klient tcp? Czy można zrobić ręcznie 'telnet komputer port' do serwera z obu lokalizacji?

0
  • #5 13 Lut 2012 08:35
    KonradGatek
    Poziom 19  

Może jakiś serwer RS, npMoxa z VPN-em...
    Konrad.

0
  • #6 13 Lut 2012 18:01
    Benex
    Poziom 10  

Powiem szczerze, że narazie wykonuje symulacje tej procedury tutaj w polsce. Zauważyłem jeden błąd, który mogę robić.
    Komputer z urządzeniem podpiętym pod COM podłączyłem do internetu przez LAN, natomiast drugi komputer testuje przez PLAY MOBILE i tutaj widzę ping w stronę LAN-u ale komputer na LAN-ie nie widzi pingu IP komputera z PLAY. Spróbuję zamienic PLAY na LAN. Czy tutaj mógł tkwić problem?

pozdrawiam

0
  • #7 13 Lut 2012 20:15
    Pawel2420
    Poziom 30  

1. Będzie to działać tylko jeśli w protokole transmisji danych przez RS232 nie istotne są zależności czasowe.
    2. Operatorzy GSM z zasady blokują możliwość nawiązywania połączeń TCP z Internetu do urządzenia mobilnego. Tylko urządzenie mobilne może nawiązać takie połączenie.

0
  • #8 14 Lut 2012 15:38
    Benex
    Poziom 10  

Mam w takim razie pytanie: skoro przegladarka internetowa korzysta z portu 80(?) rowniez inne aplikacje korzystaja z portow tcp/ip to moze skorzystac z ktoregoś z tych kanałów do transmisji? dobrze myślę?
    na sieci domowej transmisja szła w miare dobrze, sporadycznie zrywalo sie polaczenie lecz to nie utrudnilo mi zbytnio sprawy, mysle ze ooznienia to nie problem..

0
  • #9 14 Lut 2012 16:21
    Pawel2420
    Poziom 30  

To z jakiego numeru portu skorzystasz jest bez znaczenia. Oczywiści jeśli nie będzie kolidował z innymi aplikacjami.

0
  • #10 26 Lut 2012 23:55
    40463
    Użytkownik usunął konto