Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo slaby zasieg + modyfikacje - samochód zdalnie sterowany

12 Lut 2012 22:58 3018 5
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam stary samochód zdalnie sterowany i jest z nim mały problem. Z tego co pamietam zdalne sterowanie działa tylko wtedy gdy dotkne antenką od pilota antenki od samochodu a w środku są przerwane cztery kabelki. Dwa czerwone jeden odchodzi od odbiornika drugi od zasilania wiec połacze je razem, drugi żółty także odchodzący od odbiornika i biały tak samo. Te dwa kable nie wiem gdzie podłaczyć. Jeśli bedzie taka potrzeba dodam zdjęcia itp. Modyfikacje jakie chcę w nim wprowadzić to silnik od wiertarki 14V a co sie z tym wiąże wieksze zasilanie (poprzednio 10V) oraz szerszy rozstaw kół. Proszę o pomoc z naprawą odbiornika i chetnie przyjmę rady w sprawie modyfikacji :)
  • Moderator Robotyka
    Modyfikacje sobie odpuść. To zabawka. Płyta podłogowa po prostu nie wytrzyma takich sił. Nie bez powodu są tam słabe silniczki. Przyjrzyj się budowie. Wszystko cieniutkie i plastikowe. Nawet koła bez opon.
    Chyba, że chcesz po prostu wydać kasę, stracić czas i odpuścić.

Jak chcesz się bawić w modyfikację, kup porządny model RC z płytą podłogową dostosowaną do charakteru jaki chcesz uzyskać (innych do terenu, inny do skoków, inny do driftu, inny do wyścigów torowych itd). A dopiero potem ją dostrajaj wg potrzeb i możliwości. na takiej bazie można zbudować praktycznie wszystko.

Zresztą, niemal każdy "kitowy" model RC, przebije tę zabawkę bez żadnych modyfikacji.
    Kup sobie jakiegoś elektrycznego buggy'ego za ok. 300-350zł i sam zobacz czym się różni od chińskiej zabawki.
  • Poziom 9  
    Opony sa wymieniane tak jak i koła. Podwozie dosyć mocne na amortyzatorach (przod i tyl) tylko potrzebuje pomocy z płytka ponieważ kable sa oderwane. Jeśli ktos będzie w stanie pomóc to dodam zdjecia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kavasakiv napisał:
    Jeśli ktos będzie w stanie pomóc to dodam zdjecia.

Raczej odwrotnie, jeśli dodasz zdjęcia, to może ktoś będzie w stanie Ci pomóc...
  • Poziom 9  
    Z płytką sobie poradzilem. Wszystkie kabelki podłączone. Mógłby mi ktoś pomóc z zasiegiem? model odbiera sygnał gdy aparatura jest 30 cm od niego i ani cm dalej.