Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami

13 Lut 2012 05:56 4034 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam do Was pytanie, czy jest możliwość podłącznia ogrzewania podłogowego z grzejnikami? Jeżeli tak, to jak to się robi? Bo słyszałem że można podłączyć pod grzejniki, czy to prawda?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację

• Moderator na urlopie...
    Jest taka możliwość, ale nie przez grzejniki. Właściwie jest to wykonalne, aczkolwiek idiotyczne rozwiązanie.
    Należy to zrobić na rozdzielaczu, ale z głową.
  • Poziom 10  
    Jest to możliwe i jest dużo tańszym roziązaniem niż typowa instalacjia tzw. podłgówki.
    Trzeba tylko na powrocie ogrzewania podłogowego zamontować zawór RTL.
  • Poziom 22  
    Wszystko zależy od wielkości instalacji. Jeżeli mają to być 3-4 grzejniki to z pewnością RTL-e będą najtańszym rozwiązaniem, koszt jednego w granicach 150zł. Pozostaje pytanie czym układ będzie zasilany, czy kocioł stałopalny, czy gazowy? Bo te elementy warunkują sposób w jaki należy rozwiązać podłączenie podłogówki.
  • Poziom 8  
    Mieszkanie 60m, wysokie sufity oraz kocioł gazowy? Instalacja już (grzejnikowa) jest, ale zastanawiałem się nad dodaniem ogrzewania podłogowego w łazince 5m2 (oczywiście nie na całości) oraz w pokoju na 10m2. Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Jeżeli to kocioł gazowy i masz do zrobienia dwie podłogi to z powodzeniem możesz zastosować RTL-e. Przy czym należy pamiętać o ograniczeniu temperatury czynnika grzewczego w układzie, tak aby podłoga nie parzyła w stopy. Pętle podłogówki ułóż w ślimak, to pozwoli na równomierne nagrzanie płyty podłogi.