Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ASP] Logowanie domenowych użytkowników

Alkaidek 13 Lut 2012 10:23 1045 3
  • #1 13 Lut 2012 10:23
    Alkaidek
    Poziom 10  

Robie stronkę dla klienta w aspie i tak naprawdę nie wiem jak ugryźć jedną kwestię. Zrobiłam logowanie dla domenowych użytkowników (Logowanie NT - wymóg klienta)... i teraz moje pytanko: Jak mogę powiązać tych użytkowników z bazą danych? Dokładniej, są to pracownicy, którzy tak naprawdę nie mają dostępu do bazy danych, a moja aplikacja ma im umożliwić wgląd do ich wypłat. I jak teraz powiązać takiego pracownika znajdującego się w domenie z bazą danych, aby zobaczył swoja wypłatę?

0 3
  • #2 13 Lut 2012 11:09
    wiesniak
    Poziom 31  

Proponuję robić synchronizację domeny z bazą - pobierać loginy z domeny i wrzucać na bazę. Po pomyślnym zalogowaniu użytkownik będzie się identyfikował loginem przy każdorazowym dostępie do bazy i na tej podstawie będziesz określał, które dane zwracać.
    Samą synchronizację musiałbyś robić jakoś okresowo - powiedzmy codziennie o 3 rano, żeby było w miarę często i w nieuciążliwej porze. Albo zrzucić to na kogoś by ręcznie robił.

0
  • #3 13 Lut 2012 19:18
    Defice
    Poziom 25  

Zajrzyj Tutaj

A tak z ciekawości ilu przypuszczalnie użytkowników będzie miała ta baza ?

0
  • #4 13 Lut 2012 19:44
    Alkaidek
    Poziom 10  

Tak naprawdę ilu użytkowników to nie wiem, może być ich przypuszczalnie bardzo dużo..., ale wiecie mam już pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Dzięki za chęć pomocy ;)

0