Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TV + Dell D600 Laptop

blazkowicz 13 Lut 2012 10:53 1383 6
  • #1 13 Lut 2012 10:53
    blazkowicz
    Poziom 11  

Witam, chcialem podłączyć TV Panasonic Quintrix TX-25MD3C do laptopa Dell Latitude D600.

Moje teraz pytanie, jak polaczyc :
    1. laptop VGA -> TV Scart
    2. laptop S-video -> TV Scart + laptop mini jack headphones -> TV L/P mini jack (gdyz czytalem ze przez S-Video dzwiek nie chodzi na TV?)

0 6
  • #2 13 Lut 2012 15:57
    kizek
    Poziom 35  

Polecam drugie rozwiązanie.

0
  • #3 14 Lut 2012 12:59
    blazkowicz
    Poziom 11  

Ok, zrobiłem drugie rozwiązanie, kupiłem przejściówkę do TV scart/svideo i kablem svideo połączylem tv - laptop.
    W konfiguracjach sie pobawiłem, lecz mam teraz taki problem, ze na TV widoczny jest tylko pulpit z laptopa, włączam zdjęcia filmy itp ale na TV się nie wyświetlają.
    W czym może być problem ? (dodam ze podłączyłem do laptopa kabel pin4 do pin7, ale łączyć łączy wiec to chyba nie jest problem ?)

*Dodam, że dźwięk działa w porządku, a pulpit wyświetlany na TV jest zniekształcony, jakby na 32 kolorach działał (ilośc kolorów i rozdzielczość na TV i laptopie ustawiłem takie same).

0
  • #4 14 Lut 2012 13:34
    romeok01
    Poziom 35  

Ustaw na klonowanie obrazu, oczywiście nikt tu nie wie jaką masz karte graficzną.

0
  • #5 14 Lut 2012 13:49
    blazkowicz
    Poziom 11  

Ok, działa, muszę przełączać obraz TV/laptop, nie mogę mieć chyba na obu obrazu naraz.
    Teraz mam taki problem, obraz jest albo czarno biały, albo kolorowy (ale kolory wtedy wariują, tzn migotają itp jak w Windowsie w trybie awaryjnym).
    Do tego dźwięk się trochę momentami zniekształca.
    Zmienia się to gdy manipuluje kablem scartem przy TV, ale normalnego kolorowego obrazu nie bylo nawet przez chwilę.
    Czym to może być spowodowane ? To raczej nie przez źle skonfigurowane opcje na laptopie.
    Może to być spowodowane że do gniazda pin7 w laptopie, użyłem kabla z końcówką pin4 ? Czy to raczej nie to ?
    Bo gniazdo w TV raczej działa dobrze, DVD, magnetowid itp dzialaja dobrze przez nie.

0
  • #6 14 Lut 2012 13:51
    halik_ltd
    Poziom 23  

Raczej to wina kabla - te z ALL..GRO są przeważnie niskiej jakości i trzeba je poprawiać.

0
  • #7 14 Lut 2012 13:57
    blazkowicz
    Poziom 11  

Tzn kable kupowałem w lokalnych sklepach, nie z allegro.
    Kabel od dźwięku jest raczej porządny jakiś, firmowy Cabletech, przejściówka i svideo już jakieś chińskie chyba.
    Gdy obraz jest czarno biały, to dźwięk działa ok, ale gdy jest kolorowy zniekształcony to dźwięk tez się zniekształca.
    Problem tkwi raczej w przejściówce czy w kablu? Czy to może przez to gniazdo 7pin, a kabel 4pin?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo