Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki polecacie telewizor LCD LED do 2500 tys zł?

manko1988 28 Lut 2012 13:11 26147 63
    marrog
    Poziom 22  
    Kilka cech przemawia za LG, jedynie klasa energetyczna B.
    Czas reakcji matrycy 2,6ms, gdzie Toshiba ma 8ms, nie wiem czy jest na prawdę dużo czy mało, bo mam plazmę i nie mam porównania.
    Poczekamy na wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego.
    Jyda
    Poziom 11  
    LOCOLOCO napisał:
    Do nasłonecznionego pokoju to matryca matowa aktywna.
    W tej klasie super wyborem jest Panasonic 42E30 :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

LOCOLOCO link do 32", czy PANASONIC TX-L42E30E też będzie miał aktywną? Jak opisana jest ta matryca matowa aktywna, by móc to sprawdzić w danych? Po czym poznać, który z TV ma taka matrycę?
    Jyda
    Poziom 11  
    Dobra to rozważam teraz:
    Sharpa 40le830
    Toshibe 40tl838 (czym sie różni od 40rl838,)
    Samsung 40" z koncówką D5500
    a z 42" który Panasonic plazma? Tak pod moje "wymagania? 42g30 czy 42s30e :?: czy coś innego?

LOCOLOCO pisałeś, że nie produkują już starszych modeli a nowe jeszcze nie wyszły. Mnie i tak na nowe modele nie stać, więc może dorwę gdzieś jeszcze odpowiedni model.

Wynalazłam jeszcze model Toshiby 40rl838, czy on mniej godny uwagi niż 40tl838?

http://www.agito.pl/compare.html
    kuczmar292
    Poziom 2  
    Mialem kiedys philipsa kineskop zdechla elektronika naprawa nie oplacalna, kontener z odpadami elektro , Teraz Szajsung lcd po 4 plamy na matrycy rozbieralem to nie kurz tylko awaria przetwornika zimne luty 3 razy na podswietleniu matryca made in china szajs teraz kupie lg
    http://allegro.pl/led-lg-42lv375-s-100hz-gratis-pilot-magic-motion-i2163389234.html
    nigdy philips i szajsung plazma do naslonecznego pomieszczenia dziala jak lustro chyba ze ktos chce lustro to polecam i uwaga plazmy to bardzo delikatny. Takie moje doswiadczenia ,oczywiscie mona sie nie zgodzic. kuczmar29(malpa)gmail.com
    Jyda
    Poziom 11  
    Coraz bliżej celu jestem chyba, który?
    TOSHIBA 40tl838 czy też Toshiba 40RL838G
    Czy Panasonic 42g30
    Co jeszcze do Toshiby, ponoć z dźwiękiem problemy, prawda czy fałsz. Czytałam, że mają jak w Panasonic'u lepsze skośno membranowe głośniki, więc jak to z tym dźwiękiem?
    Co do LG to nie wiem, jeszcze poczytam w taki razie o LG :D
    <głowa już boli :cry: >
    Jyda
    Poziom 11  
    Nie, nie nie.... mi nie chodzi o buczenie czy tam inne, tylko ogólnie o dźwięk. faktycznie spotkałam się z opinią, że przy wieczornym oglądaniu tv słychać jak wiatraczek chodzi. Dokładnie chodzi o oglądanie tv, słuchanie muzyki np. programy muzyczne.
    AxelNext
    Poziom 38  
    Tu nie chodzi o te dwa wiatraczki tylko o buczenie (bzyczenie) zasilacza.
    Plazmę Panasa G30E odradzam :idea:
    marrog
    Poziom 22  
    A to dlaczego??
    Ja mam i jakoś nie doskwiera mi ten problem...
    AxelNext
    Poziom 38  
    marrog napisał:
    A to dlaczego??
    Ja mam i jakoś nie doskwiera mi ten problem...
    Widocznie miałeś szczęście.
    Poczytaj co napisałem wcześniej i zajrzyj pod Link
    Jyda
    Poziom 11  
    Jyda napisał:
    Coraz bliżej celu jestem chyba, który?
    TOSHIBA 40tl838 czy też Toshiba 40RL838G

Różnic kilka jest, ale.. okiem fachowców (na pewno to nie moje oko) który?
    arko07
    Poziom 10  
    Podstawowa różnica to 3D którego nie ma w 40RL838, następna to AMR200 Hz w TL i AMR100 Hz w RL. I jak dla mnie seria TL wygląda dużo ładniej, w RL nie podoba mi się szczególnie podstawka ale to już kwestia gustu. Co do jakości dźwięku jest wiele sprzecznych opinii. Niby głośniki skośno membranowe ale szału nie ma. W jednym z elektromarketów poprosiłem o prezentację dźwięku i nadal nic nie wiem. W tle grał jakiś zestaw hi-fi więc trudno było określić jakość. Wiem tyle że nie są zbyt głośne, niby grają czysto ale tak jakoś bezbarwnie.
    Jestem już prawie zdecydowany na zakup 40TL838 , jedynie kwestia właśnie dźwięku mnie jeszcze powstrzymuje.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Jyda
    Poziom 11  
    Ja też już na 98% to na Toshibe 40tl838 zdecydowana. Kwestia jeszcze jak to w sklepie będzie wyglądało. W kolejnych rozważam Sharp 40le630 no i Samsunga D5500.
    Na sklepy za kilak dni, teraz możliwości nie mam.
    Dzięki Wszystkim za doradzenie :D dam znać co kupię i jak się sprawuje.

Pochwalcie się co kupiliście :arrow: (Ci którzy też rozważali i śledzili wątek)
    Pozdrawiam
    Jyda
    Poziom 11  
    Witam ponownie
    Miałam odezwać się jak "coś" kupię, ale ... poszłam do 2 sklepów (NN i Partner Agd) porównałam sobie Toshibę tl838, porównałam samsunga d5500, Lg 42"plazma model W coś tam 4500 lub 5500 już nie pamiętam oraz Sharpa le630. I wiecie co? Wszystkie pięknie z blu-ray odbierają :D ,bez strasznie i tu ogromną "Gigantyczną" przewagę mają plazmy. Ale i minusy, odbiją światło bo powłoka szklana, ubogo z mediami, chyba tylko model s30 ma wejście na internet przez kabel. Na modelach LED z odległości 1m pikseloza <no ciut przesadzam, ale obraz okropny> ale.... kto ogląda tv z odległości 1m???
    Idąc dalej, tropem cen, to plazma o 200zl tańsza. Panasonic 42 s30 już za 2199 a Toshiba 2400 z końcówką.
    Niestety w żadnym nie obczaiłam dźwięków, za dużo ludzi było, innym razem.
    Chyba naprawdę nie ominie mnie duży market.

Reasumując nie przypuszczałam, że obraz z typowej kablówki, n-ki, czy tam innych, tak słabo wypada, porównując z blu-ray'ami itp.
    marrog
    Poziom 22  
    Ja kupiłem rodzicom UE42D5500 Samsunga. Odbiera cyfrową naziemną oraz Cyfrowy Polsat. Obraz bardzo ładny. Jedynie co mnie męczy to małe napisy w OSD, w porównaniu z Panasoniciem, to dzień do nocy.
    Nie mam jeszcze podpiętego pod LAN, ale niebawem podepnę, więc pewnie zaciągnie jakieś aktualizację, może ten problem się sam rozwiążę.
    Ogólnie jestem na Tak dla tego modelu. Dość ładnie gra...
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    bobi1326
    Poziom 19  
    Jyda i sama doszłaś do tego jak się kupuje tc. Idziesz do sklepu, mają Ci włączyć w wybranych to samo i najlepiej jakby ustawić obraz do fabrycznych. Patrzysz i wiesz co Ci się podoba ;)
    Jyda
    Poziom 11  
    Eh... no i doszłam.. kupiliśmy Toshibę, wszystko było ładnie i pięknie, ale po podłączeniu w domu bez rewelacji. Oglądając kanały w HD widzę "mazania", a w szczególności np. gdy jest dużo nagromadzonych linii blisko siebie, to aż migocze np. ubranie/koszula w drobne paski. Jasne, białe tło jest za białe, wygląda jakby padało od żarówek LEDowych - zimny biały, (technologia LED w sumie). Nagłe zoom'owania w obrazie to nagromadzone piksele. Na jasnych tłach krawędzie w kątach mają przyciemnienia, a na ciemnych rozjaśnienia. Sama już nie wiem czy nie popadam(y) w zbyt skrajną wnikliwość :cry:
    Rozważamy wymianę na Panasonica G30 (lub GT30).

Jeśli możecie/ potraficie pomóc proszę o radę.

PS.
    LOCOLOCO thx, fachowe doradztwo w sklepie i to nie sarkazm, <lubię to!>
    marrog
    Poziom 22  
    U nas wybór padł na Samsunga UE40D5500. Obraz z Cyfrowego Polsatu w HD. bardzo ładny. Nie ma smużenia i podobnych wad jak w tej Toshibie co opisujesz.
    bobi1326
    Poziom 19  
    Jyda - chyba trochę przesadzasz. Tak serio to nigdy nie znajdziesz idealnego telewizora. W sklepie będzie wyglądało fajnie a w domu masz inne oświetlenie i już nie jest to samo. Widząc, że masz "mazania" w HD to albo masz serio walnięty tv albo szukasz dziury w całym ;)