Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie współpracują Asus M4A88TD-V EVO i tv Panasonic TX-32LED8f

kili1981 13 Lut 2012 13:49 1047 2
  • #1 13 Lut 2012 13:49
    kili1981
    Poziom 9  

Witam. Ostatnio kupiłem kabel HDMI 10metrów i chciałem podłączyć TV do kompa. W kompie mam płyte główną ze zintegrowaną grafiką Radeon HD4250 i Win 7 64bit. Telewizja to Panasonic TX-32LED8F. Przy wyłączonym kompie i TV podłączyłem kabel. Po włączeniu kompa i tv Windows mi pokazał że znalazł nowy sprzęt ale podłączony jest za pomacą kabla DVI i że nie będzie nic w TV słychać. Na obrazie TV pokazała się tapeta pulpitu. Ściągnąłem nowe stery do grafiki, zainstalowałem i restartowałem kompa. Po włączeniu pokazał się obraz na tv i znowu info o kablu DVI ale w TV już dźwięk był. Ogłądnąłem kawałek filmu żeby sprawdzić jak to będzie wyglądać i jest OK. Na następny dzień rano włączyłem kompa, włączyłem TV i przełączyłem go na wejście HDMI i w TV ciemno. Pokazuje jedynie że jest w trybie HDMI. Set-top-box, satka, dvd, podłączone przez złącze EURO działają. Komp widzi że jest podłączony TV i nawet wie jak się TV nazywa, ale obraz na TV się nie wyświetla. Co się mogło stać? Gniazdo HDMI w TV albo w PC padło? Jeszcze jedna może ważna info. Z podłączonym kablem HDMI na monitorze widać jakby falowanie w niektórych miejscach. Jak przełącze TV w inny tryb (np. AV) to w kompie słychać dzwięk odłączanego HV. Co z tym teraz robić? Może starczy coś nastawić? Proszę o pomoc. Dziękuję

Dodatkowe info:
    Komputer: Win 7 x64, Zasilacz Yesico SC560-AS12CF, Asus M4A88TD-V EVO/USB3, Phenom II x4 955BE (3,45GHz), Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz, HDD: SATA WD 500GB, ATA WD 160GB, Samsung DVD RW, pudło Thermaltake VJ40001W2Z, 21.5" BenQ G2220HD
    TV: Panasonic TX-32LED8f, 2x euro, 2x HDMI, 2x sloty na jakieś karty, 1xantena, 1x czincz (biały,żółty,czerwony)

na wejściu HDMI 1 jak i 2 tak samo czarny ekran

0 2
  • #2 13 Lut 2012 14:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

10m przewód HDMI to już mogą się pojawiać problemy.
    Jeżeli jest możliwość, to wypróbować na krótszym przewodzie np. 3m.

0
  • #3 13 Lut 2012 14:18
    kili1981
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedz. Kupowałem kabel 7,5metra ale sprzedawca mi powiedział że się skończyły i wysłał mi 10m. Chodzi o to że w pokoju mam tv w jednym rogu a PC w drugim. Chciałem poprowadzić kabel pod panelami podłogowymi o długości 6,5m. 1metr miał być rezerwy na podłączenie do TV i PC. Nie chciałem przemeblowywać mieszkania. Dziwne jest to że za pierwszym (resp.2-gim) razem wszystko było ok.

0