Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Carminat 8000 - polskie menu

Lukasz2929 13 Feb 2012 14:18 22560 12
    Lukasz2929
    Level 9  
    Witam posiadam Renault Scenic II grudzień 2005. W samochodzie posiadam nawigacje Carminat 8000. Wgrałem do niej polskiego lektora, mapkę też jakąś włożyłem. Pomógł by mi ktoś z wgraniem polskiego menu ? Potrzebuje softu z polskim napisami.

Oto dane nawigacji.
    Carminat 8000 - polskie menuCarminat 8000 - polskie menu
    matkoc
    Level 11  
    Cześć

Ja również od jakiegoś czasu szukam metody spolszczenia tej navi i niestety nie trafiam na nic poza ogłoszeniami i ofertami zrobienia tego za kasę.

Ale mam pytanie, skąd wziąłeś polskiego lektora bo mi nie udało się tego znaleźć?

Pozdrawiam
    Lukasz2929
    Level 9  
    http://XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    Regulamin punkt 1. jever 23

Plik Carminat_Lektor_PL.rar
    Jest tam obraz płyty, który trzeba nagrać, oraz instrukcja.
    Przeczytaj ją dokładnie, aby nie popsuć czytnika.
    SW number: 0500 taki numer musisz miec w nawigacji, aby wgrać ten plik.

Pobierz też, masz tam opisane jak to wgrać dokładnie.
    Instrukcja_spolszczenia_Carminat_8000.doc

Dobry i sam lektor, przydały by się jeszcze napisy. Znalazłem jakieś w internecie, w pliku jak sprawdzałem były przetłumaczone napisy, lecz musiał być obraz popsuty, lub do innej wersji. Wywaliło mi czarny ekran i płyta nie chciała się wysunąć. Musiałem wyjąć czytnik, rozkręcić go i płytę wysuwać ręcznie i wkładać dobrą płytę.

Jak ktoś ma polskie menu do mojej wersji oprogramowania prosił bym o podesłanie.
    matkoc
    Level 11  
    No właśnie ja jakiś czas temu zaktualizowałem sobie soft do SW 530.
    I teraz żeby mieć polskiego lektora musiałbym wrócić do SW500.
    Po włożeniu płytki o której napisałeś, navi mnie pyta czy chcę wrócić do softu 500 ale mam obawy. Już raz zawiesiłem sobie navi i musiałem rozkręcać czytnik, wyciągać płytę i załadować tą poprawnym softem 530. Na szczęście wszystko działa.
    Nie wiem czy ryzykować raz jeszcze. Boję się, że mogę uszkodzić coś więcej i może się nie dać uratować navi przez rozkręcenie czytnika.

Co do polskiego menu to sądzę, że ciężko będzie znaleźć je za free.
    Osoby, które to przetłumaczyły nie chcą tego puścić w sieć bo wolą na tym zarabiać.
    Chętnie bym się dowiedział czym się modyfikuje taki soft.
    Próbowałem bawić się Navitweak-iem i Navispeak-iem by sprawdzić czy nie uda się tego spolszczyć samemu ale niestety bez efektu. Niby odczytuje mi moduły ale nie mogę nic zmieniać.

Reasumując chyba na razie pozostanę przy angielskim menu u lektorze. :D

Pozdrawiam
    Lukasz2929
    Level 9  
    U mnie poszło bezproblemowo, tylko że ja miałem SW500. Co do cofania softu to nie robiłem tego i nie wiem jak to wygląda. Soft też wgrywałem z tej płytki, bo chciałem zobaczyć czy przypadkiem nie ma na nim polskiego lektora to wgrał się bez problemu, czyli wychodzi, że jest ok.

Z tym softem to było jakoś tak, że kilka osób go robił, był dostępny za darmo, a potem ktoś sobie przywłaszczył ten soft i ludzie zaczęli sprzedawać na allegro. Wtedy temat na forum laguny został z tym usunięty, pewnie gdzieś leży sobie pliczek na jakimś chomiku, tylko ciężko to znaleźć.

Próbowałem sam szukać w plikach tekstowych napisów angielskich i zamienić na polski, ale bardzo to jest pogmatwane.
    Lukasz2929
    Level 9  
    Może ktoś jednak się znajdzie kto pomoże.
    blazehare
    Level 15  
    A skąd mam wiedzieć czy mam Carimat 8000 czy Carminat Informee2 ?
    Może ktoś powiedzieć jak nie spierdzielić tej nawigacji i przynajmniej wgrać polskiego lektora ?
    Czy jak mam wersję 500 i 530, to do obydwóch będzie pasował ten język?
    Może być na priv.
    elektrodys
    Level 9  
    Witam pojawia mi sie co jakis czas wykrzyknik czy wie ktoż moze co on oznacza? Carminat 8000 - polskie menu
    matkoc
    Level 11  
    Mam gdzieś w domu kompletny opis tej navi.
    Jeśli mnie pamięć nie myli to ten wykrzyknik pojawia się gdy wjechałeś na drogi nieutwardzone czy mówiąc ogólniej gorszej jakości.
    Coś jak znak drogowy wykrzyknika czyli "Inne niebezpieczeństwa".
    jaqb13
    Level 1  
    Witam!
    Mam taki problem, że mam soft 470 i nigdzie nie potrafię znaleźć do tego softu spolszczenia, wszedzie najwyższy soft z serii 4.xx to 4.65.
    Czy ktoś wie, czy jest możliwość upgrade'u tego softu do 5.00 bądź 5.30?
    Czy może jest możliwość, że spolszczenie do 4.65 będzie kompatybilne z moim softem 4.70?
    Pozdrawiam!
    whiskey1983
    Level 11  
    dowiedziałeś się czegoś? jeśli tak to proszę podziel sie bo mam ten sam problem :/
    jaca85
    Level 9  
    witam!

czy w navi z SW 3.01 można wrzucić PL lektora i menu???

Czy ktoś może mi pomóc jak to zrbić krok po kroku?
    Werewolf
    Level 25  
    Pewnie, że jest to możliwe, ale za darmo nie.
    Trzeba oddać do firmy która się tym zajmuje (można to też zrobić wysyłkowo) i wtedy cieszysz się polskim językiem i lektorem.
    Za darmo nic nie ma.