Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do 1000zł (kolumny + wzmacniacz)

13 Lut 2012 15:01 1501 11
  • Poziom 26  
    Witam!
    Zastanawiałem się nad zakupem kompletu nagłośnienia (kolumny + wzmacniacz) i dysponuję na razie kwotą 1000zł. Potrzebne jest mi do nagłaśniania imprez, dyskotek w lokalach. Za tą kwotę na pewno nie zaszaleję, ale na początek taki sprzęt powinien wystarczyć, z czasem uzbieram pieniążki i zakupię coś lepszego.
    Ostatnio znajomy pożyczył mi dwie najprostsze kolumny 2 drożne i powermixer (kolumny miały ja wiem.. może 15" głośniki) i działało to bardzo fajnie, aż się zdziwiłem.
    Proszę o wszelkie propozycje, w grę wchodzą używane wzmacniacze, bo chyba używane kolumny mogą być zdarte?
  • Poziom 40  
    Nierealne w tym budżecie. O ile na jakieś potańcówki wystarczą 2 kolumny 15" + driver to na dyskotekę potrzeba dużo basu a tego beż dodatkowego suba nie będzie za wiele. Tak więc dołóż złotówek bo z pustego to i Salomon nie naleje.
  • Poziom 26  
    Ja wiem, że to praktycznie nic nie warte w takim budżecie i bez suba na dłuższy okres to bez sensu, ale mówię - były dwie kolumny dwudrożne ostatnio i ludzie przy tym się doskonale bawili. Myślałem, że grają razem z subem, ale kolega powiedział, że to tylko dwie kolumny grały co mnie zdziwiło.
    Kilka pierwszych imprez na tym zagrać, a później to już pomyślimy nad czymś konkretniejszym :)

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Widzę, że w tym przedziale cenowym nic ciekawego się nie znajdzie, więc podbijam budżet do powiedzmy 1500-1800zł :)

Za te pieniądze znajdzie się coś sensownego na kilkanaście pierwszych imprez? W cenie mają być kolumny, wzmacniacz i okablowanie.
  • Użytkownik obserwowany
    Jedynie używane paczki np. ELESTRY i do tego koniec mocy ELMUZ'a.

Paczki na 15" zagrają nieco basem, jednak nie będą to na pewno mocarze - zaledwie 200-300W, nie więcej, dlatego też na większe imprezy braknie mocy.

Najlepszym wyborem było by tutaj PA600 STX'a ale to już koszt ok. 1300zł a gdzie jeszcze koniec? Poza tym one nie zagrają basem więc od razu trzeba by było kompletować zestaw min. 2+1.

Nie zostaje chyba nic innego jak szukanie zestawu wymienionego wyżej. ELESTRA + ELMUZ.
  • Poziom 12  
    Ja mam fajne kolumny. pisz gg 696818
  • Użytkownik obserwowany
    Przedstaw ofertę, jestem ciekaw co masz fajnego ;)
  • Poziom 12  
    Kolumny na głosnikach STX i Eminence Delta 15" LF 3 drozne 400w RMS 8 ohm
  • Użytkownik obserwowany
    Można dokładniej? Jaka zwrotnica, podział - jakie dokładnie parametry? Jakie dokładnie głośniki? Bo póki co podałeś tylko basowy.

Skoro proponujesz użytkownikowi ich zakup, przedstaw je, bo autor chce porady więc też chcę doradzić mu czy warto ;)
  • Poziom 12  
    Z uzytkownikiem co chce kupic juz sie skontaktowalem i wie wszystko co chce wiedziec :)
  • Użytkownik obserwowany
    Brodzin15 napisał:
    Kolumny na głosnikach STX (...)3 drozne 400w RMS 8 ohm
    Pragnę tylko zapytać jakie użyto głośniki średniotonowe, z faktu na to że STX takowych nie robi (średniotonowych - estradowych). Czyżby użyte zostały domowe?
  • Poziom 26  
    Hej,
    Dzisiaj zrobiłem obchód po sklepach. Do odsłuchu mam kilka propozycji w tej cenie w tym jakieś Behy za 400-500zł. Dostawę mają mieć w tym tygodniu, za tydzień mam się zgłosić na odsłuch. Znalazłem także sklep, który sam robi paczki i zgodzili się na odsłuch na miejscu (w tym lokalu gdzie przewidujemy grać). Jak te paczki od nich, które mamy na oku nie spełnią przynajmniej najmniejszych, minimalnych oczekiwań to odezwę się jeszcze to może doradzicie na jakich podzespołach warto złożyć paczki w tej cenie :)

@Luke15 byłbyś w stanie doradzić komplet głośników, by wyrobić się w podobnej kwocie? Głośników, do zbudowania kolumny ;)
  • Poziom 20  
    jeżeli masz grać po imprezach a nie masz kasy i chcesz wydać na sprzęt z niskiej półki to nie lepiej ci kupić coś dobrego , ale na raty ?