Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konfiguracja tp-link z asusem

SanMi 13 Lut 2012 15:16 1029 6
  • #1 13 Lut 2012 15:16
    SanMi
    Poziom 2  

Witam. Mam taki problem: ściągam internet bezprzewodowy na laptopa Asus z systemem operacyjnym Vista. Chciałam polepszyć sygnał, więc kupiłam, za radą informatyka w sklepie TP-Link TL-WR543G. Wszystko podłączyłam i obecnie internet nie odbiera wcale. Postępowałam zgodnie w informacjami w instrukcji, więc wszystko powinno być w porządku, tymczasem tak nie jest. Pojawiała się informacja, że należy wyłączyć wifi w laptopie,ponieważ może gryźć się z sygnałem ściąganym przez TP-link. Tak też zrobiłam, pozostał więc tylko sygnał z routera, ale było to połęczenie lokalne bez dostępu do internetu. Jak właściwie skonfigurować wszystko, aby poprawiła mi się siła sygnału (i w ogóle była po podłączeniu routera)?

0 6
  • #2 13 Lut 2012 15:31
    rzeszutek1
    Poziom 19  

Kolega musi podać więcej danych. Czy internet działał na wbudowanej w laptopa antenie od karty Wi-Fi? Jak daleko jest punkt dostępowy? Rozumiem, też że kolega użył Tp-Linka jako AP Client? Wtedy należałoby podłączyć ten router skrętką z laptopem, a nie po Wi-FI.

0
  • #3 13 Lut 2012 20:57
    SanMi
    Poziom 2  

Internet działał wcześniej, dokupiłam TP-linka, aby wzmocnić sygnał bezprzewodowy, który ściągam z około 0,5km. Po podłączeniu rutera internetu w ogóle nie łapało, była jedynie dostępna sieć lokalna.

Dodano po 1 [minuty]:

I użyłam TP=linka jako AP Client

0
  • #4 14 Lut 2012 07:51
    rzeszutek1
    Poziom 19  

Przy tej odległości potrzebna jest antena zewnętrzna to T-Linka, a kolega się nie określił. Jeśli jest zamontowana to należy zalogować się do TP-Linka i zobaczyć czy w zakładce: Wireless -> Site Survey pojawia się sieć tego usługodawcy. Jak nie ma, to coś jest nie tak z połączeniem anteny, gdyż odległość nie jest duża, a samo połączenie wcześniej działało. Jak jest to należy ją "wybrać" klikając przycisk conect, następnie zapisać. Trzeba jeszcze uzupełnić zakładkę Network-> WAN danymi otrzymanymi od tego usługodawcy, jak i ustawienia całego LAN-u. Jeśli kolega sprawdzi czy sieć jest w ogóle widoczna (bo nie wiemy czy jest w ogóle zamontowana antena zewnętrzna) w zakładce Site Surwey i określi jaki rodzaj połączenia jest z tym usługodawcą to napisze jak skonfigurować ten router, bo mam identyczny model w domu, działający jako Ap Client.

0
  • #5 17 Lut 2012 20:03
    robarek
    Poziom 12  

Kolego rzeszutek1, Sanmi to przecież koleżanka!

0
  • #6 17 Lut 2012 20:09
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

SanMi napisał:
    ściągam internet bezprzewodowy na laptopa Asus z systemem operacyjnym Vista

Kabel koncentryczny na złączu RP-SMA czy skrętka RJ45?

0
  • #7 20 Lut 2012 16:56
    SanMi
    Poziom 2  

skrętka RJ45

0