Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: Platan (Libra) vs Panasonic - jakie funkcjonalności przydają w firmie

infinity 13 Lut 2012 15:59 2809 13
 • #1 13 Lut 2012 15:59
  infinity
  Specjalista od telefonów

  Witam kolegów,

  Swego czasu miałem pewien styk z telekomunikacją, zmieniłem branże i od kilku lat nie jestem totalnie na bieżąco.. Mając na uwadze ten fakt chciałbym zapytać kolegów o poradę jaką centralę wybrać.

  Centrala będzie zainstalowana w mojej firmie więc tym bardziej zależy mi na optymalnym wyborze cena/jakość/możliwości. Oczywiście niezawodność też jest ważna bo nie mam czasu na "zabawy" z urządzeniem.

  Po stronie miasta będę miał VOIP oraz 2 lub 1 terminal ISDN.
  Po stronie wewnętrznej maksymalnie 12 wewnętrznych. Większość lub wszystkie to cyfrowe systemowe i porządne aparaty Panasnica z programowalnymi przyciskami (chodzi o ergonomie/efektywność pracy).

  Wiem, że pytam troszkę abstrakcyjnie ale czy jakościowo jak również funkcjonalnie PLATAN (LIBRA) to już ta sama półka co Panasonic?
  Z punktu widzenia patriotyzmu wolałbym kupić coś polskiego, ale nie chciałbym też strzelić sobie w kolano tą decyzją. Moje obawy wynikają z faktu, iż miałem do czynienia z centralami Micronetu (Alfa, Beta) i mimo, że realizowały podobne funkcje były to te funkcje nie były przemyślane i dopracowane.

  Obecnie działamy na Primie z firmy PLATAN, niby działa ale... brak możliwości wyłączenia połączeń oczekujących dla VOIP. Zmierzam do tego, że na numerze VOIP, klient mimo iż wszystkie stanowiska wew są zajęte zawsze słyszy sygnał wołania (a nie zajętości). Po stronie operatora (IpFON) też nie można było tego ustawić, chociaż w ostatnim czasie dodali chyba taką możlwiość.

  Wiem, że przytoczone centrale to historia, ale .. no właśnie czy na pewno?
  Prosiłbym szczególnie o opinie instalatorów, którzy mają/mieli dobry kontakt w swej pracy tak z Platanem jak i Panasoniciem. A może nawet bardziej użytkowników, którzy potrafią wychwycić i porównać subtelne rożnice..

  Czy ktoś miał bliższy kontakt z centralą LIBRA - bo właśnie o tym modelu w wersji rack, myślę mając na uwadze PLATANA.

  Uprzejmie proszę o podpowiedz,
  Pozdrawiam,

  0 13
 • #3 14 Lut 2012 07:17
  mich-tel
  Poziom 22  

  Ja też zdecydowanie polecam Slican.

  0
 • #4 14 Lut 2012 08:03
  Promocja11
  Poziom 13  

  To forum zdecydowanie powinno zmienić nazwę na Slicanoda.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Czy szanowni Panowie odpowiedzą pytającemu jak podłączyć systemowe telefony Panasonic (które jak napisał posiada) do centrali Slicana?

  0
 • #5 14 Lut 2012 08:50
  mich-tel
  Poziom 22  

  Z aparatami Panasonic to może być "problem" w Slicanie (nie doczytałem że ma aparaty systemowe).

  0
 • #6 14 Lut 2012 10:40
  Serwis Platan
  Poziom 14  

  infinity napisał:

  Obecnie działamy na Primie z firmy PLATAN, niby działa ale... brak możliwości wyłączenia połączeń oczekujących dla VOIP. Zmierzam do tego, że na numerze VOIP, klient mimo iż wszystkie stanowiska wew są zajęte zawsze słyszy sygnał wołania (a nie zajętości). Po stronie operatora (IpFON) też nie można było tego ustawić, chociaż w ostatnim czasie dodali chyba taką możlwiość.


  W Platan Prima (wersja 2.00.25) jest możliwość wyłączenia "Sygnalizacji połączenia oczekującego". Opcja dostępna w uprawnianiach abonenta wewnętrznego.

  0
 • #7 14 Lut 2012 11:21
  infinity
  Specjalista od telefonów

  Witam,

  Dziękuję za informację.
  Telefony systemowe Panasonica zawsze można sprzedać.

  Z drugiej strony telefony systemowe Slicana wyglądają bardzo topornie.
  Nie wiem jak się sprawują i na ile są ergonomiczne.

  Wiem, że jak się jest instalatorem to centralę się programuje i zapomina o temacie.
  Dla użytkownika (a ja teraz nim jestem) ma znaczenie czy telefon jest wygodny gdy wykonuje się kilkadziesiąt połączeń dziennie.

  Nadal proszę o opinie, szczególnie tych, którzy mieli styczność i mają porównanie.
  Nie ma co się czarować Slican, Platan czy też Panasonic będą działać.
  Tylko chodzi o to który jest bardziej elastyczny, funkcjonalny, przyszłościowy i właściwszy do firmy handlowej.

  Dziękuję.

  0
 • #8 15 Lut 2012 21:44
  Keplak
  Poziom 17  

  Witaj. Jeżeli już zainteresowałeś się LIBRĄ to powiem Ci tak. Zainstalowałem kilka takich systemów z Voip i bez do 100 portów. Na początku był pewien kłopot w tych centralach właśnie z aparatami systemowymi ale teraz jest ok. Generalnie pracują stabilnie, posiadają wszystkie możliwe karty przyłączy od strony " miasta", nagrywanie rozmów , infolinie ( bez opłat !), poczta głosowa i wiele innych ( możesz sobie poczytać na stronie producenta ) , Sprzętu idealnego w obecnych czasach nie znajdziesz ( no chyba , że Slican :D ), każdemu coś dolega lub będzie dolegać w czasie eksploatacji. Przy wyborze centrali poważnie bym się zastanowił nad ewentualnymi kosztami serwisu. Koszt bodajże 160 zł netto za r-g w Slicanie zwaliło mnie jak również kilku moich klientów z nóg. Platan ma ceny umiarkowane, można się dogadać nie jest tak źle a Panasonic, jak ma się zaprzyjaźniony serwis w tym temacie wygląda najlepiej Ceny do przyjęcia no i czas usunięcia usterki nie trwa dłużej niż godzinę - dwie . ( żaden autoryzowany serwis czy to Platana czy Slicana nie ma na miejscu wszystkich podzespołów, trzeba zamawiać i czekać dzień lub dwa ). Reasumując jeżeli chodzi o ceny sprzętu i funkcjonalność wybrałbym Librę natomiast biorąc pod uwagę serwis bezwzględnie Panasonic. Czy już wiesz co wybrać :D ?

  0
 • #9 15 Lut 2012 22:24
  Tracer2
  Moderator - Telefony Stacjonarne

  O ile serwis fabryczny może mieć taką stawkę za godzinę, chociażby po to, żeby wszyscy do niego nie lecieli z byle czym, to i w tym przypadku istneją autoryzowane serwisy z umiarkowanymi cenami .
  Części dostaje się na następny dzień i dwa dni też jest przesadą,
  a raczej zamawia się części do rozbudowy niż do naprawy.

  0
 • #10 16 Lut 2012 10:24
  infinity
  Specjalista od telefonów

  Witam,

  Dziękuję za odpowiedzi. W sumie to Panasonica też rozważam (w końcu mam pomóc sobie a nie tylko Platanowi:P).

  Panowie! W sumie to wszystko co tutaj mówicie mnie trochę dziwi! Mając na uwadze, iż Libra może być skalowana nawet do wielkości ponad 300 portów należy uznać ją za centralę średnią lub też dużą (wiem pojęcie względne). Takie centrale zwykle oferują mnogość przeróżnych funkcjonalności. Jest też zupełnie najświeższym tworem i chyba zdecydowanie technologicznie młodsza niż zaproponowane rozwiązanie SLICANA (?).

  W zasadzie jednoznacznie wskazujecie jako zwycięzcę zdecydowanie mniejszego SLICANA.

  Oczywiście nie polemizuje z tym - ale to oznacza, że SLICAN musi być o półkę wyższy a nie tylko porównywalny. Jest też druga opcja - SLICAN ma tylu instalatorów, tyle instalacji, że z racji znajomości ich rozwiązań je polecacie.

  Jeśli Panasonic, to w obudowie Rack, jaki model polecacie?

  0
 • #11 16 Lut 2012 11:37
  mich-tel
  Poziom 22  

  To chyba oczywiste, że jak instalator instaluje Slicana i nie ma z tym problemu (klient zadowolony, centrala chodzi super, nie awaryjna, rozwiązania programowe na miarę XXI wieku, ciągle się rozwija i powstają nowe opcje) to będzie zachwalał i proponował (jeżeli miałby wieczny problem to nie będzie polecał). Jest na forum jedna centrala którą zachwala tylko producent ( a producent będzie zachwalał swój towar nawet jak jest do d...).

  0
 • #12 16 Lut 2012 17:25
  Keplak
  Poziom 17  

  Rozejrzyj się za centralami z serii KX-NCP

  0
 • #13 17 Lut 2012 20:16
  infinity
  Specjalista od telefonów

  Dziękuję za podpowiedz.

  Wstępnie zdecydowałem się na Panasonica KX-NCP500.
  Mam 8 telefonów cyfrowych Panasonic - warto je wykorzystać.

  Dla zainteresowanych sprzedażą Panasonica, tutaj zamieściłem moją ofertę kupna KX-NCP500:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2224030.html

  Mam jeszcze pytanie z innej beczki:
  Rozumiem, że do SLICANA nie podłączymy ani starych systemowych Panasonica (2 parowych) ani też cyfrowych (1 parowych) Panasonica?

  0
 • #14 18 Lut 2012 19:55
  mich-tel
  Poziom 22  

  Starszy Slican NCT ma kartę 3APS i 6APS (2 pary)

  0