Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6000 - Klawiatura nie działa

pawik111 13 Lut 2012 18:44 4895 6
  • #1 13 Lut 2012 18:44
    pawik111
    Poziom 2  

Witam, jestem tu nowa i przepraszam z góry jeśli powielam temat. Potrzebna mi jest bardzo pomoc fachowa, a podobnego tematu z sensownym dla mnie rozwiązaniem nie widzę.

Kilka dni temu po włączeniu laptopa okazało się, że nie działa mi klawiatura (wieczorem przed wyłączeniem sprzętu działała bezproblemowo). Ani jeden klawisz nie jest aktywny, funkcyjne także. Touchpad i panel dotykowy działają bez zarzutu. W menadżerze urządzeń wyświetla komunikat "urządzenie działa prawidłowo". Po rozkręceniu laptopa, wyjęciu klawiatury, "poprawieniu" taśmy nadal jest ta sama sytuacja.

Co może być przyczyną usterki? Czy padła sama klawiatura, czy też coś na płycie głównej, jakiś procesor (lecz tu chyba pojawiłby się komunikat o błędzie)?

A może istnieje jakiś skrót klawiaturowy wyłączający klawiaturę? (to pytanie "blondynki" oczywiście).

Dostałam się do Biosa podłączając klawiaturę zewnętrzną przez USB, tam nic nie znalazłam odnośnie klawiatury.

0 6
  • #2 13 Lut 2012 21:43
    djasek
    Poziom 24  

Mógł Ci paść kontroler klawiatury. Podaj dokładny model laptopa ex: DV6305ew itp. Znajdziesz go na spodzie obudowy.

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Lut 2012 09:11
    pawik111
    Poziom 2  

Dziękuję.
    Model laptopa to: HP Pavilion dv6153ea.

Jeżeli to faktycznie kontroler to można go łatwo wymienić, czy też czekają mnie spore wydatki?

Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Lut 2012 10:08
    djasek
    Poziom 24  

Koszt powinien się zamknąć w granicach 100 - 200 pln, zależy od serwisu. o do kontrolera, jest jeszcze opcja, że odkleja się mostek północny, nie miałaś wcześniej problemów z WiFi, czy USB?

Jeśli to mostek do reballingu, to koszt też w granicach 150 - 200 zł. Bynajmniej u mnie. Nie wiem jak w innych serwisach.

0
  • #5 14 Lut 2012 16:21
    pawik111
    Poziom 2  

Nie nie miałam nigdy i nie mam teraz też problemów z Wi-Fi ani z żadnym portem USB.

Czy są jeszcze jakieś inne możliwości usterki?

0
  • #7 14 Lut 2012 19:29
    pawik111
    Poziom 2  

Dziękuję, czyli muszę rozejrzeć się za serwisem w okolicy :cry:

0