Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TechnicLAN WAR-54G naprawa przez TFTP

13 Lut 2012 19:44 2753 7
  • Poziom 10  
    Witam, postanowiłem utworzyć nowy temat.
    Przeglądając ustawienia postanowiłem wgrać nowy firmware - i chyba go uwaliłem, bo teraz nie odpowiada. Wgrałem do v2 a to jest pewnie v1. Niby się wgrał, internet działał ale nie dało się na niego wejść przez 192.168.1.1. Wyłączyłem i włączyłem go i wtedy się posypało - wgl nie da się wejść na niego, przydziela dziwny IP jakiś 169.xxx.xxx, ping pod 192.168.1.1 nie działa..
    Próbowałem tej metody https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1749759.html ale się nie restartuje i dalej jest to samo co wcześniej...
    Pytanie - znajomy mówi, żeby kupić licencję APPro i wgrać przez TFTP, ale nie wiem czy wydawać kasę skoro oryginalne oprogramowanie nie chciało wejść. Proszę o pomoc, teraz zostałem bez internetu ;)
  • Poziom 13  
    Nie trzeba kupowac zadnej licencji. Musi sie go dac normlanie postawic przez TFTPD, widocznie cos zle robisz skor Ci sie nie udaje. Co znaczy, ze "sie nie restartuje"?

Ustawiasz na karcie w komputerze statyczny adres z puli 192.168.1.xx , nastepnie wciskasz przycisk resetu w Tehcniclanie i trzymajac go wpinasz zasilanie, czekasz okolo 30 sekund (przycisk reset caly czas wcisniety) i nastepnie puszczac, w TFTPD w zakladce Tftpd client pole Host wpisujesz 192.168.1.6, wciskasz PUT i wskazujesz plik z POPRAWNYM softem do tego modelu. Tu nie ma filozofii, musi dzialac.

Jezeli wysyla ci porpawnie soft a urzadzenie nie wstaje, to prawdopodbnie dalej zly plik z softem wgrywasz.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    wskazujesz plik z POPRAWNYM softem do tego modelu

Nie robiłem tego już dawno ale zdaje mi się że do reanimacji poprzez TFTP używa się innego softu niż normalnie poprzez webupdate.

Najlepiej wejdź na stronę producenta appro, jest tam opisany dokładnie sposób reanimacji wraz z odpowiednimi softami do konkretnych modeli.
  • Poziom 10  
    kotek34, zrobiłem dokładnie jak pisałeś i ruter nie wstawał. Soft tym razem wgrałem oryginalny, dobry ze strony producenta (znalazłem nawet na elektrodzie i mówili że ten działa). W TFTP pisało że wszystko ok, ale ruter po wgraniu się nie zresetował (miał się zresetować i pobrać IP, ale u mnie było bez zmian - dalej pobrał dziwny adres i lipa).
    Aha, ruter to nie ten, który masz na zdjęciu. Chodzi o ten: http://pliki.interprojekt.pl/wiki/attach/TECHNICLAN-WAR-54G/TECHNICLAN-WAR-54G_400.jpg
    Już dałem do znajomego, może coś zdziała. Jak nie to jeszcze będę próbował ten soft który podałeś. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 13  
    Soft, ktory podalem nie bedzie pasowal do Twojego routera, bo widze, ze Ty masz ta jeszcze starsza wersje Techniclan-a. Szczerze mowiac tego modelu nie mialem okazji stawiac po zlym sofcie, te nieco nowsze (czarne i biale) na pewno podnosza sie bez problemu. Niech znajomy walczy, jak przechodzi soft po TFTP to znaczy, ze bootloader sprawny i urzadzenie powinno zadzialac.
  • Poziom 10  
    Właśnie gadałem z serwisantem i mówił że APPro do tego wgrać nie idzie i że właśnie możliwe że padł bootloader to wtedy już przez TFTP nie zaskoczy. Tak czy siak oszczędzając sobie nerwów kupiłem nowy.. Temat więc można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc :)
  • Poziom 16  
    Wracam do tematu - otóż uwaliłem bootloader :)
    Czy ktoś może udostępnić pełny wsad do flasha?
    Będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam

APPro chodzi na nim. Wersja na urządzenia z 8MB.