Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III TDI manual na automat

username 13 Lut 2012 19:51 3039 12
  • #1 13 Lut 2012 19:51
    username
    Poziom 15  

Mam golf 3 94 tdi 1z 90km myślę o wymianie skrzyni manualnej na automat co muszę kupić i z jakim oznaczeniem?

0 12
  • #2 13 Lut 2012 19:55
    adamblonsky
    Poziom 15  

Chyba najprościej to kup drugi samochód w automacie. Szkoda roboty i kasy na części przy tak niskiej wartości auta.

0
  • #3 13 Lut 2012 19:59
    username
    Poziom 15  

Auto po generalnym remoncie, od progów, podlogi, cały wydech, zwieszenie, czyszczenie EGR, nowa chłodnica, belki, zderzaki, rozrząd itd.

0
  • #4 13 Lut 2012 20:12
    adamblonsky
    Poziom 15  

To po co było tyle inwestować, skoro skrzynia nie pasowała?
    Sprzedać albo zamienić, pewnie ktoś się znajdzie.

0
  • #5 13 Lut 2012 20:19
    username
    Poziom 15  

Pasowała tylko ma auto zmienić właściciela w obrębie rodziny. Trudno bym sprzedawał auto po generalnym remoncie, przecie nawet 1/4 kosztów nie odzyskam, to już wole znowu trochę dorzucić by ktoś w rodzinie miał spokój na lata.

0
  • #6 13 Lut 2012 20:20
    kobylak2206
    Poziom 17  

hmmm. Robiłem to ale w drugą stronę w golfie III oraz w passacie b4 ale w benzyniakach. Potrzeba skrzynię z osprzętem i sprzęgłem hydrokinetycznym, wybierak, pedały ze stelażem, linkę od gazu, łapę skrzyni, rozrusznik, pólośki z przegubami wewnętrznymi (jak dobrze trafisz to nie będą konieczne bo były modele ze zwykłymi przegubami, a jak nie to kupno przegubów trójrolkowych i pólosi do nich) i do tego rzeźba przewodów od chłodzenia bo automat też jest chłodzony cieczą. A na koniec najtrudniejsze czyli ogarnięcie całej elektryki automatu. Bez schematów polegniesz. No i najlepiej ECU z automatu bo nie każde ECU daje się łatwo przekodować z automatu na manual i odwrotnie.
    zadaj jakieś konkretne pytania to postaram się jakoś odpowiedzieć.
    Kup 2 rozbity w automacie bo inaczej koszty cię zjedzą...

0
  • #7 13 Lut 2012 20:29
    username
    Poziom 15  

Czyli jak co mogę kupić rozbitego anglika bez silnika? Piszesz, że linkę od gazu przecie chyba już dawno linek nie ma jest przepustnica przy pedale, chyba ze o inna linkę chodzi.

0
  • #8 13 Lut 2012 20:38
    kobylak2206
    Poziom 17  

Sorki.. Wbija mi się benzyna a tam jest linka. U ciebie pedał jest elektroniczny.
    Anglik ok. Ale kompletny by się przydał bo koło zamachowe ze sprzęgłem hydrokinetycznym będzie ci potrzebne, pozatym poduszka pod silnik przednia jest inna, chłodnica większa.
    Może być bez silnika ale instalacja, sterownik silnika, rozrusznik i koło zamachowe muszą być.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Lut 2012 21:08
    kobylak2206
    Poziom 17  

Chłodnicę wymienisz jak będzie taka potrzeba, jak by się przegrzewał. Skrzynia musi być do diesla. A co do oznaczeń to się nie znam. Myślę że na www.vwgolf.pl czegoś się dowiesz.

0
  • #11 13 Lut 2012 21:11
    username
    Poziom 15  

Ok dzięki wielkie za info, skrobnę jeszcze do ASO jako potencjalny klient by dali mi listę części na podstawie VINu :)

0
  • #12 13 Lut 2012 21:25
    kobylak2206
    Poziom 17  

Zależy na jaką obsługę trafisz. Słabo widzę tą listę w ich wykonaniu. Podrzuć mi VIN na PW to zobaczę co katalog przewiduje w twoim modelu.

0
  • #13 14 Wrz 2012 21:52
    jacekratownik
    Poziom 11  

kolego kobylak2206 powiedz mi jak jamam automat przerobiony na manual to co musze zmienic w instalacji?? bo wg mnie to nie jest zrobione tak jak powinno być. Mam golfa 1.9 tdi 90 koni a skrzynie wsadzili na linke wiec jej zmieniałnie bede tylko chodzi mi o zbednekable i to kodowanie ECU jak zrobic

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo