Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła spalinowa Solo 662 - dusi się, nie chodzi na wolnych obrotach.

Meon 13 Lut 2012 19:51 5567 7
  • #1 13 Lut 2012 19:51
    Meon
    Poziom 11  

Witam,
    dzisiaj zauważyłem - jak w temacie, piła nie ma "ducha". Świeca nowa, filtr powietrza wyczyszczony.
    Ojciec mówił, że kilka lat temu miał podobną sytuację. Wtedy nic nie dawało czyszczenie filtra, jedynie kupno nowego pomogło. Wiecie może, gdzie taki mogę kupić? Już kilka lat nie był wymieniany.
    Jeśli nie to, gdzie mogę szukać przyczyny?

Pozdrawiam :)

0 7
  • #3 16 Lut 2012 00:32
    helena33
    Poziom 27  

Tak jak kolega Rycho T, przede wszystkim świeże paliwo, czysty filtr paliwa. Sprawdzić tłumik, okienko wylotowe, świeca musi być odpowiednia do pilarki która osiąga powyżej 11 tyś obrotów, nie jakaś Iskra 95 itp.
    Zobacz ruszając wałem czy nie ma luzów na łożyskach (np. od strony sprzęgła, jest najprościej)

0
  • #4 20 Lut 2012 21:21
    Meon
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedzi. Rozmawiałem z bratem, w weekend weźmie się za rozbieranie piły. Oczywiście sprawdzi wszystkie Wasze sugestie. Przez telefon jednak kazał mi już kupić nowy filtr powietrza, kosztuje on w tym sklepie ponad 80zł - można gdzieś dostać taniej taki filtr?
    Przyznam się, że szukając w googlu nie znalazłem żadnego sklepu z częściami do tej piły(nawet w/w).
    Świecę w sumie profilaktycznie też mowę wymienić - nie była wymieniana juz spory czas, a piła nie stoi. W tym sklepie nie mogę jej znaleźć. O jaką firmę i parametry pytać w motoryzacyjnym?

Pozdrawiam.

0
  • #5 20 Lut 2012 21:54
    helena33
    Poziom 27  

Bosch lub NGK do pilarek, kupisz w każdym serwisie. A i o części pytaj w serwisie, mogą zamówić.

0
  • #7 21 Lut 2012 06:14
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Aby sprawdzić czy to wina filtra powietrza, możesz sprawdzić odpalając rozgrzaną pilarkę w niezapylonym ooczeniu na próbę bez filtra. Jeżeli bez filtra będzie pracowała prawidłowo, to pomóc może płukanie winowajcy w benzynie i przedmuchanie sprężonym powietrzem.
    Jednak bardziej bym się skłaniał do tezy, że winne jest paliwo, użyty olej, lub zanieczyszczenie filtra paliwowego i przewodów.
    Spróbuj czy wejdzie na obroty na delikatnie wyciągniętym "ssaniu", jeżeli pomoże, to wystarczy wyczyścić dyszę główną w gaźniku.
    Być może zawilgoceniu uległa cewka zapłonowa lub kabel WN.
    Najczęstszą przyczyną niedomagań pilarek nie jest zużycie eksploatacyjne, a jedynie zanieczyszczenia, wynikające z warunków w jakich narzędzie jest eksploatowane.

0
  • #8 06 Mar 2012 17:39
    Meon
    Poziom 11  

Dziękuję za wszelką pomoc, winowajcą okazał się jednak filtr powietrza. Stary był tak zawalony, że czyszczenie nie pomagało. Kupiłem nowy główny, oraz nowy wstępny. Działa jak szalona ;).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo