Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki Logitech Z523 czy Głośniki MICROLAB FC530 + Wzmacniacz

13 Lut 2012 20:27 2795 3
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc w wyborze które głośniki będą miały ładniejszy bas . Słucham techno hip hop interesuje mnie spory wyrazisty basik:)

Wydaję mi się ze lepsze powinny byc te microlab fc530 poniewaz FC530 lepsze, sa wykonane z plyty mdf co sie przykłada na lepszy dzwięk
    Co o tym sądzicie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Ja sądzę, że kolumny i wzmacniacz zawsze zagrają lepiej od komputerowych.
    Ale zanim nie podasz metrażu pomieszczenia cięzko będzie coś doradzić
  • Poziom 18  
    Można oczekiwać po danych na pudełku że ładnie mają grać ( i moc i pasmo)
    Zadać trzeba pytanie :
    jaki głośnik niskotonowy przenosi od 20Hz , albo chociaż od 30 Hz i zatem czy w tym zestawie jest prawdą że sub przeniesie od 20Hz ???

Oczywiście że nie .

Teraz moc.
    Do mocy przywiązuje się ogromna wagę a producenci nabijają nas w butelkę - ponieważ dajemy się nabijać więc proceder będzie trwał.
    W czasach gdy w Polsce nie był uprawiany ten proceder o głośniku pisało się :
    moc rms 40W , moc maksymalna 60W , efektywność 91dB
    dzisiaj na tym samym głośniku napisze się :
    moc 60W , moc maks 120W , efektywność 93dB, moc popm 1000W

poprostu jest zapotrzebowanie to się nieuczciwie stosuje różne pojęcia i różne moce podaje by zrobić wrażenie

Głośnik o efektywności 93dB i mocy 20W będzie grał tak samo głośno jak głosnik 90dB o mocy 40W i tak samo jak głośnik 87dB o mocy 80W.

S łabej jakości ( sprawności - efektywnosci ) gośniki stosowane w kolumnach (subach) niskobudżetowych posiadają głośniki o efektywności niskiej typu 87dB i mniej a wiec by w ogóle było je slychać muszą zżerać dużo watów.

Drogi , porządny głośnik na suba musi mieć 20 cm średnicy i więcej by mógł zejść poniżej 35 Hz ( 16cm to rzędu 45 Hz - 50 Hz - niżej już burczy a nie gra) i mając efektywność około 90dB to tak jak żarówka energooszczędna , wystarcza moc 50W (20cm średnicy) czy 80W (25cm średnicy) ale kosztuje 200 , 300 czy 500zł
    Gorszy ale tani sub będzie potrzebował nie 50W a 100W czy nawet 120W , nie 80W a 120W lub 150W - dlaczego? - ponieważ jego efektywność jest niska = zwykła żarówa .
    Na przykładzie żarówek widać gołym okiem i jest to bardziej zrozumiałe że moc 100W dla żarówki tradycyjnej powoduje tyle samo "jasności" co moc 25W dla świetlówki.

16 cm na suba to jest raczej pseudo sub i jedynie takie mogą istnieć w wersji głośników komputerowych więc nie spodziewajmy się że przeniesie ładnie basy o f < od 50Hz

Właśnie niedawno rozkręciłem logitechy i krew mnie zalała .
    Chińskie hu...stwo za które ludzie płacą bo myślą że to jest jakaś marka .
    SYF. Dla pieniądza niedługa w ładne obudowy wkładać będą gówno i pisać że to czekolada.

Z całego tego syfu te o które pytasz -MICROLAB FC530 - są chyba jeszcze najlepsze mając na uwadze cenę ale nie rozczaruj się jakością dźwieku , mocą itd - będzie marnie.
    To co piszę na pudełku to bajki.
  • Użytkownik usunął konto