Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty częstotliwościomierz radiowy na LC7265 i LB3500

mkpl 18 Oct 2014 15:42 71020 97
 • #91
  marian1981.02
  Unitra equipment specialist
  Sprawny jest bo podłączyłem go tam gdzie pracował poprzednio, czyli w radiu samochodowym i wszystko było ok. Na razie temat odpuściłem. Ale dzięki za schemat i rady.
 • TermopastyTermopasty
 • #92
  viteksprytek
  Level 11  
  Witam, temat jest archiwalny, ale ja właśnie teraz chciałbym taki układ zmontować na podstawie opisu z AVT. Korzystając z oryginalnego rysunku płytki chciałem stworzyć własną i tutaj pojawia mi się problem: Według schematu wyprowadzenie 22 LC7265 wisi w powietrzu, natomiast w opisie ELEKTRONIKA DLA WSZYSTKICH czerwiec 2003 str.49 wyprowadzenie to jest ewidentnie wykorzystane do zasilanie któregoś segmentu wyświetlacza. Druga sprawa, to wyprowadzenie 35 tego układu. Na schemacie jest połączone tylko z masą, natomiast według rysunku płytki ta masa jest podawana dalej na wyświetlacz. To jakiś błąd? Panowie, czy któryś z was mógłby zamieścić fotkę oryginalnej płytki w dużym zbliżeniu? W sumie wystarczy sprawdzić i napisać. Pozdrawiam.

  Prosty częstotliwościomierz radiowy na LC7265 i LB3500
 • TermopastyTermopasty
 • #93
  mkpl
  Level 37  
  Noga 22 to wyprowadzenie sygnału 50Hz (z podziału kwarcu 7.2MHz). Był on stosowany do napędzania wbudowanych zegarów synchronizowanych z siecią AC (w czasie zaniku sieci kwarc podtrzymywał taktowanie zegara).

  Wyprowadzenie 35 to masa stopnia mocy sterowania wyświetlacza.
 • #94
  viteksprytek
  Level 11  
  Dziękuję za reakcję. Rzecz w tym, że według schematu te wyprowadzenia nie mają prawa pojawić się na płytce wyświetlaczy, a jednak tam są.

  Ok, sprawdziłem rysunek płytki wyświetlacza. Te wyprowadzenia tam dochodzą, ale pozostają niepodłączone. Dziwne są natomiast zastosowane wyświetlacze. Z rysunku ścieżek wynika, że anoda wypada na wyprowadzeniu 5, czyli tam, gdzie zazwyczaj jest kropka (segment H). Czy ja się mylę?
 • #95
  mkpl
  Level 37  
  Mówisz o moim wykonaniu czy tym z avt? Ja z PCB pod wyświetlacze zrezygnowałem z powodu sporego skomplikowania płytki wiercenia wielu otworów a i tak sprowadzało by się to do, krótkich ścieżek łączących taśmę z wyświetlaczem, dlatego polutowałem bezpośrednio. Tak było prościej i szybciej.
 • #96
  viteksprytek
  Level 11  
  Ja pytałem o rozwiązanie z AVT. Co się tyczy montowania wyświetlaczy, to polecam jednak montaż modułowy, tzn taki, który eliminuje kable maksymalnie. Brak okablowania wprowadza pewien ład i przejrzystość, nawet naprawić urządzenie jest łatwiej. Czekam na info w sprawie kwarcu 7,2MHz. Jeżeli go nie dostanę, to odpuszczę montaż tego układu, a zabiorę się za stare radio z wyświetlaczem, które kiedyś pracowało w moim maluszku. Mam nadzieją, że nie będzie miał znaczenia fakt, że odbiornik śmigał na OIRT...
  W załączniku fotki układu ,,kablowego'' z lat 90' i takiego po ewolucji z 2014r. Pozdrawiam.
  Prosty częstotliwościomierz radiowy na LC7265 i LB3500 Prosty częstotliwościomierz radiowy na LC7265 i LB3500
  Kable przy zegarze LM jako tymczasowe.