Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa do podnoszenia ciśnienia z wodociągów

ogrodomaniak 13 Feb 2012 20:33 19220 14
    ogrodomaniak
    Level 9  
    Witam

Mam pytanie interesuje mnie praca i sposób montażu pompy która służy do podnoszenia ciśnienia wody z wodociągów. Moje źródło wody ma wydajność 7 m3 a potrzebuje uzyskac 15 m3 do nawodnienia terenu. Jak tego dokonać. Czy ktoś może mi pomóc?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Czymś innym jest podniesienie ciśnienia w instalacji , a czymś innym uzyskanie większej ilości wody (większy przepływ). Większy przepływ wiąże się zazwyczaj z większym przekrojem rury.
    ogrodomaniak
    Level 9  
    To prawda ale w przypadku gdy bede miał 3,5 bara i wydajność 7 m3 a gdy bede miał 15 barów to chyba wydajność będzie większa niz 7 m3??

Dodano po 44 [sekundy]:

Tak czt siak muszę zwiększyc ciśnienie bo zraszacze które będą użyte potrzebują większego ciśnienia
    stanislaw1954
    Level 43  
    Tak,to się "robi " myjką ciśnieniową ,ale wtedy jest znacznie mniejsze (a nie większe ) zużycie wody np. do mycia .
    ogrodomaniak
    Level 9  
    Czyli jednopompowa stacja nie wpłynie na wzrost wydajności wody? Zmiana ciśnienia z 3,5 do np do 7 nie wpłynie na to?? Tylko średnica rury może to zmienić?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Tu chodzi o przypływ. Jeśli więcej nie da rady przypłynąć określoną rurą to jak to zrobić?Strażak, jeśli chce więcej wody wylać na ogień, to bierze drugi wąż.
    ogrodomaniak
    Level 9  
    stanislaw1954 wrote:
    Tu chodzi o przypływ. Jeśli więcej nie da rady przypłynąć określoną rurą to jak to zrobić?Strażak, jeśli chce więcej wody wylać na ogień, to bierze drugi wąż.

Hm czyli pompa poniesie jednak. Rozumiem musiałbym podprowadzic drugie przyłacze wody zeby zwiększyc. Czyli pompa jedynie zwiększy nam ciśnienie w instalacji tak?
    stanislaw1954
    Level 43  
    ogrodomaniak wrote:
    musiałbym podprowadzic drugie przyłacze wody zeby zwiększyc. Czyli pompa jedynie zwiększy nam ciśnienie w instalacji tak?

TAK.
    ogrodomaniak
    Level 9  
    Ok dziekuje. Problem polega na tym że zraszacz ma wydatek 10 m3/h a ja mam ujecie wody 7 m3/h przy ciśnieniu 3,5 bara
    stanislaw1954
    Level 43  
    ogrodomaniak wrote:
    zraszacz ma wydatek 10 m3/h
    A myślę,że to maksymalna wydajność, a nie wystarczy skorzystać z tych 7 m3/h?
    ogrodomaniak
    Level 9  
    Hm to ma być boisko piłkarskie nawadniane, więc nie bardzo zmiana zraszaczy dwa razy wiecej by ich musiałobyc gdybym dobrał model do wydjaności 7m3 /h :( mysłałem ze jak sie zastosuję pompę to wraz ze wzrostem ciśnienia będą pracowały
    ogrodomaniak
    Level 9  
    hm tu podobno można uzyskac to jedną pompą system nawadniania jest w poziomie więc chyba ma to znaczenie
    Marek_Pe
    Level 23  
    Po zamknięciu części dysz powinno ruszyć przy 6-7m³/h.
    To chyba prostrze jak przerabianie stacji pomp?

Będzie się troszkę dłużej podlewać.

Pozdrowienia
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Można by chyba w takim przypadku zastosować podlewanie sekwencyjne. Podzielić system na kilka sekcji sterowanych elektrozaworami i w ten sposób zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę. Oczywiście dochodzi jeszcze układ sekwencyjnego włączania elektrozaworów, ale to już chyba nie problem.

Pozdrawiam.