Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chan fat i STM - instrukcje

jackas87 13 Lut 2012 21:22 1172 4
  • #1 13 Lut 2012 21:22
    jackas87
    Poziom 10  

Witam . Wrzuciłem do mojego projektu moduł CHAN i mam pewne pytania. Wszystko mi sie kompiluje ale nie rozumiem pewnej rzeczy.

Tu wg mnie są najważniejsze rzeczy:

Cytat:

FRESULT f_mount (BYTE, FATFS*); /* Mount/Unmount a logical drive */
    FRESULT f_open (FIL*, const TCHAR*, BYTE); /* Open or create a file */
    FRESULT f_read (FIL*, void*, UINT, UINT*); /* Read data from a file */
    FRESULT f_lseek (FIL*, DWORD); /* Move file pointer of a file object */
    FRESULT f_close (FIL*); /* Close an open file object */
    FRESULT f_opendir (DIR*, const TCHAR*); /* Open an existing directory */
    FRESULT f_readdir (DIR*, FILINFO*); /* Read a directory item */
    FRESULT f_stat (const TCHAR*, FILINFO*); /* Get file status */
    FRESULT f_write (FIL*, const void*, UINT, UINT*); /* Write data to a file */
    FRESULT f_getfree (const TCHAR*, DWORD*, FATFS**); /* Get number of free clusters on the drive */
    FRESULT f_truncate (FIL*); /* Truncate file */
    FRESULT f_sync (FIL*); /* Flush cached data of a writing file */
    FRESULT f_unlink (const TCHAR*); /* Delete an existing file or directory */
    FRESULT f_mkdir (const TCHAR*); /* Create a new directory */
    FRESULT f_chmod (const TCHAR*, BYTE, BYTE); /* Change attriburte of the file/dir */
    FRESULT f_utime (const TCHAR*, const FILINFO*); /* Change timestamp of the file/dir */
    FRESULT f_rename (const TCHAR*, const TCHAR*); /* Rename/Move a file or directory */
    FRESULT f_chdrive (BYTE); /* Change current drive */
    FRESULT f_chdir (const TCHAR*); /* Change current directory */
    FRESULT f_getcwd (TCHAR*, UINT); /* Get current directory */
    FRESULT f_forward (FIL*, UINT(*)(const BYTE*,UINT), UINT, UINT*); /* Forward data to the stream */
    FRESULT f_mkfs (BYTE, BYTE, UINT); /* Create a file system on the drive */
    FRESULT f_fdisk (BYTE, const DWORD[], void*); /* Divide a physical drive into some partitions */
    int f_putc (TCHAR, FIL*); /* Put a character to the file */
    int f_puts (const TCHAR*, FIL*); /* Put a string to the file */
    int f_printf (FIL*, const TCHAR*, ...); /* Put a formatted string to the file */
    TCHAR* f_gets (TCHAR*, int, FIL*); /* Get a string from the file */

I powiedzcie mi teraz jak odczytać jakiś plik z karty i wrzucić go na chwile do pamięci ? jakich instrukcji trzeba użyć i gdzie aby to zrobić?

W sekcji include w mainie mam dodać wszystkie pliki z katalogu chan ?

0 4
  • #2 13 Lut 2012 21:36
    markosik20
    Poziom 33  

jackas87 napisał:
    Wrzuciłem do mojego projektu moduł CHAN i mam pewne pytania. Wszystko mi sie kompiluje ale nie rozumiem pewnej rzeczy.
    ...
    I powiedzcie mi teraz jak odczytać jakiś plik z karty i wrzucić go na chwile do pamięci ? jakich instrukcji trzeba użyć i gdzie aby to zrobić?

Takiego modułu jak "CHAN" to nie znam. Nazywaj rzeczy po imieniu, to jest biblioteka FatFs. Było tego tysiące na elce. Nie ma sensu się powtarzać, zwłaszcza że biblioteka jest obszernie opisana przez autora wraz z mnóstwem przykładów. Z tymi najważniejszymi rzeczami nie masz do końca racji.. najważniejsze jest odpowiednio "sprzęgnąć" kartę z uC oraz skonfigurować plik dt. komunikacji.

0
  • #3 13 Lut 2012 22:11
    jackas87
    Poziom 10  

A możesz podsunąć mi jakieś konkretne linki ? Bo to co znajduje to jakieś "głębsze" dyskusje .
    Potrzebuje info gdzie i co konkretnie napisać/dołączyć żeby odczytać jakikolwiek plik. Proszę o pomoc.

0
  • #5 16 Lut 2012 21:03
    jackas87
    Poziom 10  

Powiedzmy że karta jest dobrze sprzęgnięta z prockiem i dalej nie potrafię użyć FatFs . Czy ktoś może konkretnie wskazać , gdzie i co trzeba napisać aby z tym w ogóle ruszyć ?? Czy tylko paru "specjalistów" powie :"jakie to proste poczytaj i zrób". Jestem początkujący w temacie i proszę o konkretną pomoc w konkretnej sprawie ponieważ na tym zatrzymała się cała moja praca. Mam nadzieje że ktoś wyrozumiały i ktoś kto zna się na rzeczy mi pomoże.

0