Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka candy GO4 106 uszkodzony programator?

Radzio81 14 Feb 2012 13:53 13192 4
    Radzio81
    Level 10  
    Witam.
    Posiadam pralkę candy GO4 106. Od jakiegoś czasu jest problem z poprawnym ustawieniem programu prania. Np. ustawiam pranie na 30°C, a zamiast tego pralka zaczyna wirować, inny przypadek ustawiam na pranie krótkie, a uruchamia się najdłuższe 90°C. Losowość uruchamianych programów jest mnoga. Nie zawsze tak się dzieje czasami pralka działa bez zarzutu.
    Nie znalazłem na forum takiego samego przypadku więc nie jestem pewien, czy winę za taki stan rzeczy odpowiada uszkodzony programator.
    Proszę o opinię w tej sprawie.
    sb8gapi
    Level 13  
    Witam Prawdopodobnie styki programatora są zaśniedziałe (korozja) i dlatego dziwne zachowanie pralki. W moim przypadku pomogło czyszczenie programatora i pralka zaczęła działać normalnie, a wcześniej też samoczynnie zmieniały się programy.

Pozdrawiam
    robur1234567
    Level 2  
    Witam.
    Mam pralkę Candy GO4 106 16s pierze przez 15 minut i staje i mruga 13 razy potem jest przerwa i znów 13 razy z lewej strony górny i dolny na kopicie. Co to może być czy ktoś mi to napisał z góry dziękuje rorert
    sb8gapi
    Level 13  
    Witam
    Miałem inny problem z tym modelem pralki. Nie chciała wirować, tylko po ustawieniu wirowania działała kilka minut i mrugała 13 razy - kod błędu 13. Okazało się, że grzałka była uszkodzona. Być może w tym przypadku to tez grzałka, ale może być np programator (jeśli wariują ustawienia).
    Jak odłączyłem grzałkę u siebie, pralka wirowała normalnie, a przy praniu normalnie grzała wodę.
    Załączam instrukcje serwisową, może będzie pomocna, i zaczął bym od wyjęcia grzałki i jej dokładnego obejrzenia. I też można sprawdzić czy problem z zatrzymywaniem prania pojawi się po odłączeniu przewodów od grzałki (należy zachować ostrożność!!! - napięcie sieci 230V).
    Radzio81
    Level 10  
    Może to dziwnie zabrzmi, ale do niedawna problem zniknął po czyszczeniu programatora. Jakiś miesiąc temu znowu zaczęło wariować tj. losowo odpalały się programy prania, prawie zawsze pralka gotowała wodę, wirowanie działo tylko na najniższych obrotach - właściwie to wolno obracało bęben. Zamówiłem programator i bez zmian. Jutro zobaczę jak będzie się zachowywać po odłączeniu grzałki.