Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do laptopa przez hdmi

robical 14 Lut 2012 13:19 10940 12
  • #1 14 Lut 2012 13:19
    robical
    Poziom 7  

Szanowni forumowicze potrzebuje pomocy....
    Zakupiłem telewizor samsung smart tv i gdy podłączam go do laptopa przez hdmi to czasem się widzą a czasem nie.
    Natomiast nawet jak się widzą (nazwa toshiba wyświetla się w gniazdach) to utknąłem na dalszym przekazaniu połączenia.
    Czy muszę coś ustawić (i gdzie ) w laptopie aby udostępnić ekran tv?, czy ewentualnie trzeba coś ustawić w tv aby sczytywać dźwięk i obraz z kompa?
    Czy jakieś sterowniki?
    Z góry dziękuję za pomoc
    robert

0 12
  • #2 14 Lut 2012 13:31
    romeok01
    Poziom 35  

robical najpierw czytaj to -> Link , a później poczytaj jak należy sformułować pytanie, bo nie napisałes jaki model laptopa, jaki system operacyjny itd..

0
  • #3 14 Lut 2012 14:16
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wydzielono/ proszę nie podpinać sie do innego tematu!
    ---
    Nie dubluj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10544445#10544445

0
  • #4 14 Lut 2012 16:46
    robical
    Poziom 7  

_PREDATOR_ napisał:
    Wydzielono/ proszę nie podpinać sie do innego tematu!
    ---
    Nie dubluj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10544445#10544445

nic nie dubluję.....tu mnie pogonił jeden moderator, to założyłem nowy wątek....
    To mi zablokowałeś temat.
    Chciałem sie czegoś dowiedzieć a nie być przepychanym z tematu do tematu.

Może się ktoś zlituje i odpowie mi na zadane pytanie?

0
  • #6 14 Lut 2012 17:34
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

robical napisał:
    tu mnie pogonił jeden moderator, to założyłem nowy wątek....
    To mi zablokowałeś temat.
    Chciałem sie czegoś dowiedzieć a nie być przepychanym z tematu do tematu.

No widzisz jak tu jest miło/ wystarczy słuchać co moderator zaleci i jest dobrze :D

0
  • Pomocny post
    #7 14 Lut 2012 18:10
    intenso
    Poziom 38  

Na pulpicie weź prawym myszki- rozdzielczość ekranu i tam będzie który ekran masz wybrać,będzie również opcja POWIEL ekrany czyli obraz będzie wyświetlany na dwóch monitorach na laptopie i tv,musisz mieć podłączony tv aby karta graficzna go wykryła.

Jeżeli na tv będzie zła rozdzielczość musisz wtedy wyłączyć obraz na monitorze, na pulpicie prawym myszy zmień rozdzielczość-wybierz tv zwiększ rozdzielczość (system sam wskaże zalecana)zatwierdzasz-restartujesz komputer i działa.Sam tak miałem i robiłem dokładnie tak jak ci to opisałem.Powodzenia :D

0
  • #8 16 Lut 2012 18:59
    robical
    Poziom 7  

Witam ponownie
    Po wykryciu przez laptopa karty graficznej i próbie przełączenia tv na gniazdo do którego podłączony jest kabel hdmi pojawia się w tv okno łączenia z anynet+.
    Po czym pojawia się napis - urządzenie anynet+ nie jest podłączone - sprawdź i spróbuj ponownie.
    Następnie pojawia się okienko z tytułem anynet+ lista urządzeń, po wejściu w listę widzę toshiba pc i odśwież.
    Po wejściu w toshiba pc cała sytuacja zaczyna się od początku......
    Po wejściu w odśwież wyświetla się wyszukiwanie połączeń a następnie że zakończono ustawienia połączeń.
    Następnie pokazuje się lista urządzeń czyli ekran poprzedni i mogę zabawę zacząć od nowa....
    Oczywiście ani obraz ani dźwięk z laptopa jest niedostępny.
    Mam już dosyć :cry:

0
  • #9 16 Lut 2012 21:04
    intenso
    Poziom 38  

To wyłącz ten anynent+

0
  • #10 16 Lut 2012 21:40
    romeok01
    Poziom 35  

Szwagier też ma Tv samsung z tym Anynet+ i przy wybieraniu źródła (source na pilocie) ma do wyboru urządzenie z Anynet+ jak posiada i to samo urządzenie bez Anynet+, podłacz laptopa i wybieraj ze źródeł HDMI takie, aż pokaże sie obraz z laptopa (bez Anynet+)
    Anynet+ działa w ten sposób, że może pilotem od telewizora sterować tunerem satelitarnym.

0
  • #11 17 Lut 2012 07:59
    hojlo1
    Poziom 35  

Na początek:
    Link
    (czytaj odnośniki i dokładnie tekst)

Jaki długi jest kabel?

0
  • #12 07 Wrz 2013 23:13
    Michaos0
    Poziom 1  

Czy jak kablem hdmi polaczy sie z smart tv to bedzie widac ekran. Bo slyszalem ze niby trzeba specjalny program i odtwarzac poszczegolne filmy i.t.d?

0