Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.6 16v 96r komutator silnika nawiewu/ dmuchawy

14 Lut 2012 14:23 5247 3
  • Poziom 11  
    Witam.

Przestał mi działać silnik dmuchawy, przejechanych mam 240 tys, szczotki wymieniłem na nowe przy około 220 tys. Silnik zaczyna pracować, kiedy poruszy się wirnikiem. Po wyjęciu i rozebraniu silnika stwierdziłem że komutator się wytarł i chyba zakończył swój żywot. Od rana dziś szperam w necie ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej części.
    Załączam zdjęcie i opis identycznego, wytartego (zapożyczone od innego użytkownika z tym samym problemem)

Vectra B 1.6 16v 96r komutator silnika nawiewu/ dmuchawy

komutator z zaczepami chaczykowymi o wymiarach 12x23x8x16 gdzie
    12-ilość płytek,
    23-fi zewnętrzne,
    8-fi wewnętrzne,
    16- długość robocza

Nie chcę zamawiać używanej dmuchawy gdyż nie wiadomo w jakim stanie w niej będzie ta właśnie część i ile wytrzyma. Gdzie można dostać taki komutator, ma ktoś jakieś namiary? Pozdrawiam Wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc ale faktycznie ceny komutatorów to kosmos. Szukałem wszędzie aż znalazłem "pod nosem" zakład elektromechaniczny zajmujący się naprawą rozruszników i alternatorów. Cena za wymianę komutatora + nowe szczotki to 100 zł. Odebrałem na drugi dzień i wszystko pięknie śmiga. Jeżeli ktoś miałby podobny problem to mogę podać namiary.