Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler wideo zgodny z VGA

14 Lut 2012 14:28 10647 28
  • Poziom 17  
    Tak jak w temacie po wymianie karty graficznej na Asus Ah 3450 agp8x i zainstalowaniu sterowników system żąda sterowników do kontrolera wideo.
    Kombinowałem różnymi sposobami i bez rezultatu zmarnowałem na to trzy dni i skończyły mi się pomysły.Może ktoś posiada namiary na jakieś dobre sterowniki.
  • Poziom 28  
    Cztery lata na forum, a post piszesz jakbyś był tu pierwszy raz. Pełna specyfikacja komputera. Wersja systemu operacyjnego. Zainstalowane aktualnie sterowniki.
  • Poziom 17  
    To chyba z przemęczenia i nerwów.
    Dane :
    Microsoft Windows XP professional
    Service Pack 3
    AMD Athlon XP 2600+
    Pł.gł. MS 7027v2
    Microukład pł.gł. VIA VT 8377 Apollo KT 600
    Ram 2048 MB
  • Moderator Programowanie
    Jaka jest wersja BIOS-u na tej płycie ?
  • Poziom 28  
    A sterowniki do chipsetu masz zainstalowane? Jeśli nie to zainstaluj TO
  • Poziom 17  
    No niestety nie udało mi się rozwiązać problemu.Pobrałem z netu prawie 1,5 gb różnych sterowników i tym podobne i nic jak było tak jest.Zastanawiam się czy nie jest to wina biosu karty graficznej ?Kontroler wideo zgodny z VGAKontroler wideo zgodny z VGAKontroler wideo zgodny z VGA

Nie wiem może te skany z mojej karty nasuną komuś jakiś pomysł. :cry:
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy istnieją sterowniki których nie sprawdzałem ???
    A tak w ogóle mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób wgrać bios do karty graficznej ?
    Niestety nigdy tego nie robiłem.
  • Poziom 17  
    No niestety nie odważyłem się na wgranie nowego BIOS-u.

A może by ktoś mi doradził jaką kartę graficzną na AGP kupić do mojego PC.

Dane :
    Microsoft Windows XP professional
    Service Pack 3
    AMD Athlon XP 2600+
    Pł.gł. MS 7027v2
    Microukład pł.gł. VIA VT 8377 Apollo KT 600
    Ram 2048 MB
    Zasilacz 350 wat
  • Admin grupy komputery
    G.R. napisał:
    może by ktoś mi doradził jaką kartę graficzną na AGP kupić do mojego PC.

Ta takie pytania jest inny dział forum.
  • Poziom 42  
    G.R. napisał:
    Tak jak w temacie po wymianie karty graficznej na Asus Ah 3450 agp8x i zainstalowaniu sterowników system żąda sterowników do kontrolera wideo.

Przydało by się sprawdzić czy płyta jest całkiem OK [zwłaszcza złącze AGP jeśli doszło do jakiejś awari.]
    Kolejność instalacji jak już inni podawali - sterowniki do chpsetu, ponadto do instalacji sterownikiów ATI wymagany jest Net Framework 2.0 na zakończenie sterowniki do karty.
    Należy wyczyścić poprzednie wersje sterowników zwłaszcza jeśli jest bardzo namieszane.
    G.R. napisał:
    A może by ktoś mi doradził jaką kartę graficzną na AGP kupić do mojego PC.

Nowy zakup to ostateczność lepiej spróbować tą na innym zestawie.
  • Poziom 9  
    witam
    mam problem ze sterownikami do kontroler multimediów, kontroler multimediów wideo i kontroler wideo (zgodny z VGA)
    czy ktoś może mi pomoc bo już 3 dzień po necie szukam i nic nie znalazłem

moja płyta główna to asus p5b deluxe
    procesor intel core 2 2133mhz
    grafika ati radeon x550 asus eax550
    windows xp home edition

Bardzo proszę kogoś o pomoc
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Coś ciężko uwierzyć, że przez 3 dni nie znalazłeś strony producenta płyty (ASUS) czy strony producenta układu graficznego (AMD) lub producenta karty graficznej (też ASUS).

Sterowniki potrzebne dla płyty głównej (chipset, zintegrowane audio, ewentualnie karty sieciowe) znajdziesz na http://support.asus.de/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl wybierając kolejno Motherboard, Socket 775, P5B Deluxe, a potem WinXP.

Jeśli nie instalowałeś sterowników chipsetu to pobierz i zainstaluj pierwsze z kategorii chipset (Intel(R) Chipset Software Installation Utility V9.1.1.1019)

Jeśli nie masz dźwięku to zainstaluj pierwsze z kategorii audio (ADI 1988A/B Audio Driver v6.10.X.6585 for XP / Vista / Win7 32bit and 64bit)

Reszta w zależności od potrzeb.

Sterowniki do karty graficznej znajdziesz na stronie http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx (wybierając w sekcji download drivers kolejno: desktop graphics, Radeon X Series, Radeon x5xx series, Windows XP 32 bit) - co doprowadzi Cię do możliwości pobrania tego sterownika:
    http://www2.ati.com/drivers/10-2_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe

Kontroler multimediów wideo może to być tuner TV lub cokolwiek innego. Najpierw zainstaluj to, co znajdziesz na podanych wyżej stronach, a potem daj znać, co pozostało w menedżerze urządzeń (i przy tej okazji wejdź we właściwości każdego z urządzeń i dalej w zakładkę szczegóły, a następnie podaj identyfikator sprzętu, np PCI\VEN_xxxx&DEV_yyyy&SUBSYS_zzzzzzzz).
  • Poziom 9  
    ze strony asusa ściągnołem wszystko co tylko można było i stery do chipsetu i do płyty głównej ale w dalszym ciągu nie mam tych sterów

a w menadżerze zostało
    kontroler multimediów
    ID sprzętu PCI\VEN_109E&DEV_0878&SUBSYS_001211BD&REV_11
    kontroler multimediów
    ID sprzętu PCI\VEN_109E&DEV_0878&SUBSYS_13EB0070&REV_11
    kontroler multimediów
    ID sprzętu PCI\VEN_11BD&DEV_BEDE&SUBSYS_002211BD&REV_00
    kontroler multimediów wideo
    ID sprzętu PCI\VEN_109E&DEV_036E&SUBSYS_001211BD&REV_11
    kontroler multimediów wideo
    ID sprzętu PCI\VEN_109E&DEV_036E&SUBSYS_13EB0070&REV_11
    kontroler wideo (zgodny z VGA)
    ID sprzętu PCI\VEN_10DE&DEV_01D1&SUBSYS_05641462&REV_A1
    Sterowniki od Radeona X550 mogą nie pasować, bo karta, którą kolega wymienił (10de/01d1) to Geforce 7300LE (albo coś zbliżonego). Sterowniki proponuję spróbować te:
    http://www.nvidia.pl/object/winxp-295.73-whql-driver-pl.html

Reszta należy prawdopodobnie do tunera tv firmy pinnacle. Najlepiej się upewnić i znaleźć płytkę, ewentualnie spróbować tutaj, ale chyba wymagają rejestracji:

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Prod...rdware+Installer.htm?mode=documents&Display=1
  • Poziom 9  
    zainstalowałem te sterowniki od nvidi i karta tv jest już ok to jest geforce 7300 le
    no ale pozostało mi jeszcze 5 kontrolerów
    ale po instalce nvidi rozpiepszyło mi całą grafe i musiałem zainstalować te od radeona
    5 kontrolerów to jest karta telewizyjna. Kolega DriverMSG podał Ci wyżej sterownik do niej. Sterownik do 7300LE powinien być zainstalowany - bez niego działasz na standardowym sterowniku graficznym, który nie oferuje na przykład przyspieszenia sprzętowego (i nie sterowniku od Radeona, bo takiej karty nie masz, chyba że masz dwie karty graficzne w systemie).
  • Poziom 9  
    mam dokładnie W menadżerze urządzeń w zakładce karty graficzne
    1 nVidia GeForce 7300LE
    2 Radeon X300/X550/X1500 Series
    3 Radeon X300/X550/X1500 Series Secondary

a ogólnie został mi jeszcze:
    kontroler multimediów PCI\VEN_11BD&DEV_BEDE&SUBSYS_002211BD&REV_00
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo wam za pomoc mam już wszystkie sterowniki potrzebne do tego kompa :D