Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa silnika pytania i przemyślenia.

war40k 14 Lut 2012 19:22 6585 6
  • #1 14 Lut 2012 19:22
    war40k
    Poziom 15  

Witam. Ostatnio przeglądając internet znalazłem artykuły na temat "darmowej" energii. Najbardziej zaciekawiły mnie dwa projekty. Urządzenie Searla i Adamsa. Oba działają chyba na tej samej zasadzie pobierają ciepło z otoczenia. W obu projektach zachodzą zderzenia pól magnetycznych. Skoro w okolicy urządzeń tych zachodzi utrata ciepła nie ma mowy o darmowej energii, a porostu zmianie jednej energii w druga. Gdyby nawet nie chodziło o energie cieplna to jest wiele innych rodzajów które człowiek nie wykorzystuje np. Promieniowanie kosmiczne czy choć by i grawitacja. Zaciekawiło mnie to i postanowiłem zbudować coś taniego. Urządzenie Searla jest dość kłopotliwe w konstrukcji(może kiedyś). Wiec postanowiłem zbudować silnik Adamsa. Z informacji jakie znalazłem w internecie ze efektem ubocznym jest powstawanie napiec na cewce kiedy magnes jest poza nią. I tu moje pytania:
    1. Może da się wykorzystać niepożądaną energie? Nie tyle co do zasilania innych urządzeń ale podtrzymania pracy silnika.
    2. Czy da coś zwiększenie liczby magnesów czy cewek? Jaka jest optymalna ilość (widziałem rożne wersje 4 magnesy z dwoma i jedna cewka)
    3. Jak uzyskać z niego napięcie? Do wału urządzenia dodać prądnice czy lepiej zastosować dodatkowa cewkę?
    P.S. Na internecie znalazłem post w którym pewien użytkownik wypowiada się że Pan Searl udostępnia swoja wiedzę za oplata członkowską. Może ktoś pomóc w uzyskaniu członkostwa (strona, kontakt, cokolwiek)?

0 6
  • #2 14 Lut 2012 20:51
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

war40k napisał:
    że Pan Searl udostępnia swoja wiedzę za oplata członkowską. Może ktoś pomóc w uzyskaniu członkostwa (strona, kontakt, cokolwiek)?

Ależ proszę bardzo:
    http://www.searlsolution.com/membership.html
    Poczytaj sobie też, choćby w Wikipedii (najlepiej angielskiej), o oszustwie Searla oraz o tym, w jaki sposób eksperymentator nowozelandzki tłumaczy rzekomą nadsprawność silnika Adamsa.
    Najpierw poczytaj, pieniądze zawsze zdążysz utopić w finansowaniu ekipy Adamsa. I zastanów się, czy nie lepiej będzie przeznaczyć te 50 USD (co najmniej) dla harcerzy.

Dodano po 1 [minuty]:

war40k napisał:
    że Pan Searl udostępnia swoja wiedzę za oplata członkowską. Może ktoś pomóc w uzyskaniu członkostwa (strona, kontakt, cokolwiek)?

Ależ proszę bardzo:
    http://www.searlsolution.com/membership.html
    Poczytaj sobie też, choćby w Wikipedii (najlepiej angielskiej), o oszustwie Searla oraz o tym, w jaki sposób eksperymentator nowozelandzki tłumaczy rzekomą nadsprawność silnika Adamsa.
    Najpierw poczytaj, pieniądze zawsze zdążysz utopić w finansowaniu ekipy Searla. I zastanów się, czy nie lepiej będzie przeznaczyć te 50 USD (co najmniej) dla harcerzy.

0
  • #3 15 Lut 2012 14:04
    war40k
    Poziom 15  

Rozumiem że na internecie sa rozne za i przeciw. Ja wiem jakie jest ryzyko ale nie przeszkadza mi to :)

0
  • #4 04 Mar 2012 18:37
    KrzysztofZa
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Pierwszy raz piszę na forum. Nie wiem czy widzieliście dokument PDF "Practical Guide to Free Energy Devices".

do pobrania z http://www.free-energy-info.com/PJKBook.html

(ok 39 Mb) dokument liczący 2450 stron.

Jest tam na stronie 59 opisany patent Charles'a Flynn'a dotyczący silnika na magnesach stałych i wyjaśniona zasada działania polegająca z tego co zrozumiałem na uginaniu pola magnetycznego magnesów za pomocą cewek do których jest podawany impuls prądu stałego. Na stronie 64-65 jest schemat kontrolera tych cewek. Nie znam się na tym i mam pytanie: czy ktoś podpowie mi jakie dokładnie elementy elektroniczne tam zastosować? (wartości rezystorów itp.) tu ten schemat zamieszczam

No i pytanie oczywiście co sądzicie o tym rozwiązaniu?
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Mar 2012 00:44
    kybernetes
    Poziom 39  

KrzysztofZa, za mało danych. Opisz dokładnie to urządzenie (obrazki mile widziane). Parametry techniczne, cewki, prąd, napięcia, obroty, co to za koło sygnałowe itd. Jak będą dane to może coś wg. nich dobierzemy.

0
  • #6 06 Mar 2012 21:40
    KrzysztofZa
    Poziom 2  

Witam. Projekt który chcę zbudować wygląda tak:

A tu dokładniejsza budowa:

Zasada działania jest następująca: Załączenie cewki w momencie kiedy górny magnes się nad nią znajduje powoduje ugięcie pola magnetycznego i przesunięcie górnego dysku:

Docelowo projekt może wygladać tak::

Do załączania cewek które są tylko elementem sterującym służy kontroler wg schematu:

Cewki są załączane poprzez obracający się dysk ze szczeliną pomiędzy diodami a fototranzystorami.

Oczywiscie dla kolejnych cewek schemat jest analogicznie rozbudowany.
    Jeżeli jest kilka dysków obracających się to cewki łączy sie szeregowo:

Zamiast okrągłych dysków magnetycznych można użyć zwykłych magnesów neodymowych okrągłych:

Nie znam parametrów cewek, wg źródła to trzeba dobrać doświadczalnie.
    Może macie jakieś sugestie co do cewek (przekrój drutu, ilość zwojów?)

Zamowiłem małe magnesy neodymowe 2mm grubości i średnicy 20 mm i mam zamiar zrobić prototyp.

Schemat ten znalazłem w tym ebooku, do którego linka podalem wyżej. Tam jest całe mnóstwo opisów różnych urządzeń free energy - patrz poprzedni post.
    Macie jakieś sugestie co do tych elementów ze schematu? Jakie wartości, typy?

Krzysiek

0
  • #7 07 Mar 2012 20:02
    kybernetes
    Poziom 39  

Ten układ mi się niezbyt podoba. Nie podoba mi się sterowanie mosfetem bezpośrednio z fototranzystora i brak zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

Dobór elementów - typowy fototranzystor za ok. 1-2 zł. Są to fototranzystory najczulsze w podczerwieni więc diody LED też muszą być podczerwone (cena podobna). Rezystor ograniczający prąd diody - obliczyć z prawa Ohma, zależnie od prądu diody (standardowo 20 mA) i danych z dokumentacji techn. diody (typ. spadek napięcia 1,2 V). Rezystor emiterowy fototranzystora - zależnie od prądu fototranzystora (typowy prąd do 1 mA, zależny od oświetlenia - musisz zmierzyć jaki będzie w Twoim układzie), obliczyć z prawa Ohma dla napięcia otwierającego mosfeta (gate treshold voltage, sprawdzić w dokumentacji tranzystora) + pewien naddatek - np. dla 5V i prądu fototranzystora 0,5 mA będzie to min. 10 kΩ. Mosfeta daj przynajmniej na 100 V, większy prąd i niskie napięcie otwarcia na bramce (np. IRL540N, cena ok. 3 zł).

Parametry cewek musisz znaleźć w dokumentacji konkretnego "free energy device".

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo