Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PS3 do monitora ( znowu )

tomekmustafar 14 Lut 2012 20:12 3047 1
  • #1 14 Lut 2012 20:12
    tomekmustafar
    Poziom 1  

Wiem że po raz kolejny wyciągam stary już prze wałkowany temat ale proszę o pomoc, a raczej o rade. Otóż posiadam ps3 oraz telewizor full hd i wszystko jest cacy :) ale... no cóż mieszkam z rodzicami i dość często jest zajęty więc postanowiłem podpiąć PS3 pod mój niespełna 3 letni monitor BENQ E900 19". Ma on vga i dvi , niestety nie ma hdcp więc kiszka. Próbowałem już kablem hdmi-dvi , resetowałem ustawienia kilka razy i zawsze pojawiał się komunikat "Przekroczono maksymalną rozdzielczość. Szukałem, kombinowałem , przejrzałem masę forum ( również na elektrodzie ) jednak żadne nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Zastanawiałem się nad konwerterem vga-hdmi ( lecz są one bardzo drogie ) był bym nawet bardzo skłonny zapłacić za taki do 100zł. Dalej przeglądałem fora i wyszukałem również bardzo kuszący kabel vga-euro podobny do tego:
    Podłączenie PS3 do monitora ( znowu )

Proszę o pomoc. Nie zależy mi na 1080p/i , troche bardziej na 720p ale 576 też ujdzie :). Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc weteranów elektrody :D.

tomekmustafar napisał:
    Wiem że jeszcze nikt nie odpowiedział ale zdałem sobie sprawę z tego iż jestem w błędzie. Więc zdecydowałem się na konwerter. Na allegro znalazłem za niecałe 100zł jednak jest problem , autor pisze :
    [...]
    Wejścia

VGA signal input

Wyjścia

video output
    S-video output
    VGA signal output
    zasilanie DC-5V

Obsługiwane rozdzielczości

640×480,
    800×600,
    1024×768
    1280x1024
    1440x900
    1680x1050
    [...]

Myślę że jest odwrotnie z wejściami jeżeli jestem w błędzie proszę mi to wytłumaczyć. Bardzo proszę o pomoc. Wiem że taki tematy już istniały lecz już wygasły nie mogę się spytać o pomoc.
    link do aukcji
    allegro.pl/konwerter-vga-vga-video-output-0791-i2064266870.html

Znalazłem również coś takiego czy miało by szanse zadziałać ???

http://www.amazon.com/Wii-PS3-VGA-HDTV-Cable-Nintendo/dp/B0015MISAG

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0 1
  • #2 17 Lut 2012 09:49
    krzyswa
    Poziom 9  

Witam, robiłem kiedyś takie połączenie ale w standardzie SD. Ja łączyłem konsole z monitorem przez zewnętrzny tuner telewizyjny (oczywiście tuner telewizyjny do komputera). Konsola podłączona pod tuner kablem w moim przypadku DVI i następnie do monitora również kablem DVI. Jedyne co musi posiadać taki tuner to wejście AV.

0