Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook 2007 - zawiesza się, od czego ?

Wafer 14 Feb 2012 20:58 5197 9
    Wafer
    Level 20  
    Witam.

Posiadam pakiet office 2007 w tym outlook'a. Do tej pory był zainstalowany na komputerze z WinXP (lenovo, ~C2D, 2GB DDR2 itp.).
    Komputer został wymieniony na jeden z nowszych w palecie lenovo (~i3, 4GB DDR3), z Win7 64bit. Pakiet office został na nowo zainstalowany, a pliki z pocztą (około 1k maili, może trochę więcej) przekopiowane 1:1 i ustawione na nowo wszystkie parametry konta (jeśli to ma jakieś znaczenie to odbieranie idzie po IMAP'ie), w sumie są na nim 3 konta pocztowe.

Problem w tym iż mimo instalacji wszystkich aktualizacji i poprawnej program około 3-4razy dziennie się zawiesza, tj. pojawia się kółeczko oczekiwania i program staje się nie aktywny, czasem to trwa 1min, czasem 10min, a czasem trzeba w menadżerze urządzeni zakończyć proces i uruchomić program na nowo.
    Problem występuje głownie podczas przeglądania poczty, przechodzenia miedzy folderami, ale zdarza się też podczas pisania wiadomości czy ich wysyłania.

Ktoś podpowie gdzie może leżeć problem ? Na XP-ku może nie chodziło to rewelacyjnie, ale miewał nie więcej jak jedno zawieszenie kilku-sekundowe góra dwa razy w tygodniu.

Pozdrawiam.

ps. trochę mało danych nt. komputerów, ale nie mam do nich teraz dostępu, pisałem z pamięci, system świeżutki tyle co po instalacji, chroniony Kaspersky'm.
    fuutro
    Level 43  
    Win7 ma już taki swój wynalazek i zwie się "Poczta usługi Windows Live" - nie spotkałem się z takimi numerami na tym a te aplikacje są bardzo podobne. Może jeszcze być problem, jeśli przenosisz maile między katalogami. On wtedy próbuje tego samego na serwerach, skąd masz coś przypominającego zawias...
    Wafer
    Level 20  
    Niestety Windows Live odpada, raz że office są kupione i mają być używane (to nie ja tu rządzę), dwa że osoby pracujące są już do niego przyzwyczajone, trzy - prawdopodobnie nie da się ustawić wspólnego katalogu poczty wyslanej na serwerze, tak aby wysyłając maila z jednego komputera pojawiał się automatycznie na pozostałych komputerach w skrzynce nadawczej korzystających z tego samego konta.
    No chyba że o czymś nie wiem... siedziałem nad tym pół dnia i nie znalazłem :/
    Wafer
    Level 20  
    Adalberd, możesz rozwinąć myśl ? Bo nie mogę zrozumieć co twój post wnosi do tematu...

Pozdrawiam.
    Adalberd
    Level 13  
    Wafer wrote:
    prawdopodobnie nie da się ustawić wspólnego katalogu poczty wyslanej na serwerze, tak aby wysyłając maila z jednego komputera pojawiał się automatycznie na pozostałych komputerach w skrzynce nadawczej korzystających z tego samego konta.
    No chyba że o czymś nie wiem... siedziałem nad tym pół dnia i nie znalazłem :/

Wydaje mi się, że to jest do zrobienia za wykorzystaniem IMAP. Cała poczta przechowywana jest na serwerze w skrzynce pocztowej i w dodatkowych folderach pocztowych.

http://www.dailymotion.com/video/xb93t1_konfiguracja-imap-outlook-2007_tech
    iagre
    Level 35  
    Zobacz w podglądzie zdarzeń czy outlok raportuje jakieś problemy.
    Wafer
    Level 20  
    Adalberd wrote:

Wydaje mi się, że to jest do zrobienia za wykorzystaniem IMAP. Cała poczta przechowywana jest na serwerze w skrzynce pocztowej i w dodatkowych folderach pocztowych.

http://www.dailymotion.com/video/xb93t1_konfiguracja-imap-outlook-2007_tech

Zgadza się, problem w tym że samo wysyłanie wiadomości idzie po SMTP i nie jest to takie proste.... fakt, w Outlooku można zmienić folder wiadomości wysłanych i wszystko śmiga, jednakże w Windows Mail nie znalazłem możliwości wskazania folderu zapisu wiadomości wysłanych a właśnie tego dotyczy moje pytanie ;)

Jak napisałem w pierwszym poście wszystko idzie po IMAPie i ten fakt niestety nie wystarczy by wszystko działało tak jak ja chcę ;)

Pozdrawiam.
    artaa
    Level 43  
    Na XP i W7 były dokłądnie takie same wersje Outlooka i AV?
    Wafer
    Level 20  
    Witam
    Dostałem powiadomienie że temat nie rozwiązany do dzisiaj, generalnie dla mnie rozwiązał się sam bo zmieniłem pracę :D

Pozdrawiam