Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowa mastercook GC64SI - duży palnik nie zapala

14 Feb 2012 21:27 10966 4
  • Level 15  
    Może ktoś mi wyjaśni dlaczego w w/w modelu nie zapala duży palnik . Iskra jest , gaz jest , pozostałe palniki zapalają bez problemów. Od zapałki zapala super. od iskrownika raz na 30 razy. Po odpaleniu trzyma ogień nic nie gaśnie ( termopara OK ) coś jakby za duży wypływ gazu z palnika . Zamieniając dysze z najmniejszym palnikiem odpala super ale ogień marny bardzo ( wiadomo nie ta dysza co trzeba ) zamieniając dysze ze średnim palnikiem też nie odpala .Iskra uderza w pokrywkę palnika , po zdjęciu pokrywki uderza w kołpak palnika . Nawet ustawiając mały wypływ gazu z palnika (pokrętłem ) nie może zapalić.
    Miał ktoś taki przypadek z innymi firmami i modelami ??
  • Level 20  
    Włóż jedną lub dwie podkładki pod pokrętło powinny być w pakiecie startowym jeśli to nie pomorze to do wymiany termopara i oczywiście powrót do dyszy dużego palnika, mogą być zabrudzone rowki wypływu gazu wyczyść je .
  • Level 15  
    Termopara tutaj chyba najmniej winna bo przecież odpala od zapałek i nie gaśnie , od iskrownika też zapali ( bardzo bardzo rzadko ) i też nie gaśnie . Rowki czyste , cały palnik przeczyszczony. Dysza już na swoim miejscu ( tą z małego palnika przełożyłem na chwilkę tylko i cudownie wtedy odpalało za każdym lekkim nawet przyciśnięciu pokrętła ) tylko płomień na palniku oczywiście mizerny był bo za mała dysza oczywiście .
  • Level 10  
    Mam dokładnie ten sam problem. Czy udało się go jakoś rozwiązać?
  • Level 15  
    To było u klienta , nie u mnie więc nie wiem jak sie sprawa rozwiązała . Niestety nie pomogę.