Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowa mastercook GC64SI - duży palnik nie zapala

valdimazur 14 Feb 2012 21:27 12736 4
 • #1
  valdimazur
  Level 16  
  Może ktoś mi wyjaśni dlaczego w w/w modelu nie zapala duży palnik . Iskra jest , gaz jest , pozostałe palniki zapalają bez problemów. Od zapałki zapala super. od iskrownika raz na 30 razy. Po odpaleniu trzyma ogień nic nie gaśnie ( termopara OK ) coś jakby za duży wypływ gazu z palnika . Zamieniając dysze z najmniejszym palnikiem odpala super ale ogień marny bardzo ( wiadomo nie ta dysza co trzeba ) zamieniając dysze ze średnim palnikiem też nie odpala .Iskra uderza w pokrywkę palnika , po zdjęciu pokrywki uderza w kołpak palnika . Nawet ustawiając mały wypływ gazu z palnika (pokrętłem ) nie może zapalić.
  Miał ktoś taki przypadek z innymi firmami i modelami ??
 • #2
  zbigniew3107
  Level 20  
  Włóż jedną lub dwie podkładki pod pokrętło powinny być w pakiecie startowym jeśli to nie pomorze to do wymiany termopara i oczywiście powrót do dyszy dużego palnika, mogą być zabrudzone rowki wypływu gazu wyczyść je .
 • #3
  valdimazur
  Level 16  
  Termopara tutaj chyba najmniej winna bo przecież odpala od zapałek i nie gaśnie , od iskrownika też zapali ( bardzo bardzo rzadko ) i też nie gaśnie . Rowki czyste , cały palnik przeczyszczony. Dysza już na swoim miejscu ( tą z małego palnika przełożyłem na chwilkę tylko i cudownie wtedy odpalało za każdym lekkim nawet przyciśnięciu pokrętła ) tylko płomień na palniku oczywiście mizerny był bo za mała dysza oczywiście .
 • #4
  master18x
  Level 10  
  Mam dokładnie ten sam problem. Czy udało się go jakoś rozwiązać?
 • #5
  valdimazur
  Level 16  
  To było u klienta , nie u mnie więc nie wiem jak sie sprawa rozwiązała . Niestety nie pomogę.