Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można stosować silikon do uszczelnienia pilarek czy tylko pastę dirko?

14 Lut 2012 21:53 9369 10
 • Poziom 9  
  Witam , większość osób twierdzi że nie można uszczelniać misy korbowej pilarki ze względu na to że silikon nie jest odporny na działanie benzyny , czy to jest aby na pewno prawda , zdjęcie poniżej przedstawia silikon odporny na benzynę , bo spotykam takie które są odporne oraz nieodporne , pozdrawiam.

  Czy można stosować silikon do uszczelnienia pilarek czy tylko pastę dirko?
 • Poziom 34  
  Dirko jest o wiele lepsze a co za tym idzie i cena wyższa.
 • Poziom 24  
  Moze i jest odporny ... ale jak długo. Pasta dirco daje rady we wszystkim ;)
 • Moderator Samochody
  Można uszczelniać na silikon, byle nie sanitarny. Warunek - powierzchnie muszą być czyste i odtłuszczone, a sam silikon przed ostatecznym ściśnięciem powierzchni musi mieć chwilę na "przyłapanie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  W Stihl-u tylko pasta dirko, z tego względu że misy korbowe posiadają w swojej budowie rowek który ma miejsce na czynnik uszczelniający czyli pastę dirko, zwykły silikon silnikowy będzie się w tym miejscu podmywał i dojdzie do nieszczelności.
  W pilarkach z płaszczyznami na cylindrze i misie korbowej, którą funkcje spełnia karter stosuje się odmianę silikonu wysokotemperaturowego o zagęszczonej i twardszej po zaschnięciu formule, a konkretnie chodzi mi o markę husqvarna, nazwy niestety nie podam bo tubki są białe bez napisów. Ale dirko jest najlepsza do pilarek.
  Są w ofercie past dirko "Dirko HT" do 250' w porywach do 300' (tak pisze na opakowaniu) które są w dobrej cenie i jakości.
 • Poziom 19  
  Do uszczelniania karterów silników dwusuwowych od dawna stosowano hermetyk, nie jest to silikon, na którym też jest napisane "Hermetic".
 • Poziom 27  
  Może i silników dwusuwowych tak, ale nie do pilarek które wchodzą na 12-14 tyś obrotów, tu musi być konkretny produkt. A najlepszy to pasta dirko.
 • Poziom 19  
  Tu same obroty nie mają nic do rzeczy, ważne jest maksymalne nadciśnienie w komorze korbowej i temperatura w miejscu połączenia (pośrednio - wskaźnik wysilenia mierzony w kW/dm³). Te parametry w niektórych (szczególnie w słabszych kosach żyłkowych) silnikach są zbliżone do dwusuwowych samochodowych (Trabant, Syrena). Hermetyk po wyschnięciu trudno odskrobać, przy równych powierzchniach (równoległych) sam nie puści i jest odporny na benzynę.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator Samochody
  Hermetic, czyli spirytusowy roztwór czegoś w rodzaju szelaku, stosuje się do połączeń sztywnych, jako lepiszcze papierowych uszczelek. Co wy za silikony używacie, że je wam benzyna wymywa, to ja nie wiem. Sanitarne? Czy tylko nikt nigdy nie pokazał, jak to się robi?