Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 28DF172 - mruga czerwona dioda, nie włącza się

enanthate 14 Lut 2012 23:35 3040 3
  • #1 14 Lut 2012 23:35
    enanthate
    Poziom 11  

Witam wszystkich.

Mam następujący problem:
    Dostałem od rodziny telewizor Thomson 28DF172 type 628B/ITC008LN. Jeszcze miesiąc temu działał. Po ostatnim wyłączeniu wyłącznikiem głównym po włączeniu jedyna jego reakcja to mrugająca jednostajnie czerwona dioda na obudowie.
    Pilot jest uszkodzony (ułamana sprężynka dotykająca minusa w jednej z dwóch baterii). Telewizor wykazuje brak reakcji na używanie przycisków V+/- i P+/-.

Jestem w kropce. Na elektrodzie znalazłem wiele tematów dotyczących telewizorów marki Thomson, jednakże nie wiem czy problem włączonej kontroli rodzicielskiej spowodowanej rozładowującymi się bateriami lub uszkodzonym pilotem dotyka też mnie. Czy opisane przeze mnie objawy wskazują na kontrolę rodzicielską i obowiązek odpalenia telewizora pewną kombinacją klawiszy na pilocie?

Powiem szczerze - nowy pilot kosztuje 30 zł i mam pewne obawy, że na tym wydatku się nie skończy, a faktyczna wartość sprawnego telewizora to około 80 zł na portalu tablica.pl...

Prosiłbym o porady.

0 3
  • #2 14 Lut 2012 23:51
    mirex
    Poziom 43  

To kup ten z portalu, skoro naprawa pilota jest za trudna.

0
  • #3 15 Lut 2012 02:21
    enanthate
    Poziom 11  

W teorii pilot naprawiłem, jednakże telewizor ciągle nie reaguje na nic - ani na klawisze na obudowie ani na pilota... Dioda ciągle mruga.

0