Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HIKVISION DS-8108HDI-S VS APER PDR-XM 3008, KAM SAMSUNG SDC-2000P

DzidaDzida 05 Mar 2012 12:26 8685 42
    patrolgr93
    Poziom 10  
    Kolego DzidaDzida- już ostatnio pisałem na forum, że w podobnej cenie tzn za 999 brutto można kupić boscha dvr430 i sądzę, że z tego rejestratora będziesz najbardziej zadowolony.
  • OptexOptex
    DzidaDzida
    Poziom 8  
    Dziekuje za odpowiedz.
    Ten Bosh niestety jest 4 kanałowy, a ja muszę mieć 8 kanałow.

pozdrawiam,
    Dzida
  • OptexOptex
    maly_smok
    Poziom 21  
    krzys-iek napisał:
    Panowie, ze sie wtrace:

APER PDR 3004 ma w D1 25 klatek na 4 kanaly, wiec 6 klatek na jedna kamere D1? Bo musze byc tego pewien.

Hikvision 7204 HVI ST/E ma zdaje sie 12klatek D1 na kazdy z 4 kanalow.

A tanie modele BCS maja D1 25 klatek tylko na jednym kanale, 3 pozostale musza jechac na CIF. To jakies nieporozumienie juz...

Jeszcze jest model 0404H-AN http://exquality.pl/rejestrator-4-kanalowy-ex-0404h-an-nagrywajacy-100kl-s-w-d1.html i ten ktos szczerze polecal na forum. Ten ma oficjalnie 25klatek na kazdy z 4 kanalow w D1 wiec sporo! I kosztuje polowe ceny Apera w ktorym sie przyciski wycieraja... eh.

Przy najtańszym BCS możesz ustawić że będzie nagrywał na każdym kanale w D1 6kl/s,cena 2 razy mniejsza niż APER'a. exquai... to nic innego jak bcs/dahua, w stanach też są różne dahuy dostępne, nawet ze zmnienionym softem
    jacekpra
    Poziom 10  
    Ja osobiście doradzam HIKVISION.

Aper ma problemy z dostępem do archiwum. Do Hika pamiętaj o kupieniu dysków dedykowanych do pracy 24/7 - polecam Seagate Pipeline ATA/300, są to dobre zimne dyski, niestety produkowane już w chinach.
    krzys-iek
    Poziom 20  
    A jak kupie WD? WD daje 2lata gwarancji na dysk (moze haczyki typu 10h dziennie, soft dysku wsio rejestruje...).

Seagate sie skiepscil i tylko 12mc :(( Samsung przestal robic dyski (a byly doskonale, ciche i zaden mi nie padl...).

Dysk chcialem kupic sam w arest.pl lub proline.pl ale taki o, typowy a nie "dedykowany" bo to nie tak oczywiste (mam od 8lat samsunga w serwerze domowym 24/7 non stop dziala ok, model zwykly).
    maly_smok
    Poziom 21  
    W 1 hik mam 4 dyski seagate zwykle sata II 1TB, mają 3 lata jeszcze żaden nie padł, chodzą 24/7, ale obecne produkowane to już inna bajka. Nie tylko seagate obniżył okres gwarancyjny na dyskach, jest to związane po części z niedawną powodzią, ale też względami ekonomicznymi...:) , zacznijmy od tego iż nie ma czegoś takiego jak dedykowany do cctv to jest tylko chwytliwe słownictwo , jakby tak miało być to by przeszli na sas'a a nie pchali sata, których żywotność w chwili obecnej jest mniejsza niż tych kupionych 3 /4 lata temu :)
    jacekpra
    Poziom 10  
    No wiem, ale dyski dzisiejsze to nie to co było 8 lat temu.

seria Pipeline jest dedykowana do pracy 24/7 oraz ma obniżoną temperaturę pracy. Ja po kilku wymienionych na swój oczywiście koszt dyskach o prostu nie stosuję już zwykłych, biurowych.

Wiadomo, że WD ostatnio bije konkurencję, na Hikach jest z boku naklejka że rekomendują właśnie WD do pracy 24/7 ale są sporo droższe od Seagate.

Tak na marginesie ten HIKVISION to nie hikvision tylko Ultimax, który został przez Hika kupiony. Jak się toto spisze nie wiem, mam kilka instalacji na osprzęcie światłowodowym Ultimaxa i jest ok.

--jeszcze edit w odpowiedzi na powyższy post:
    dyski Pipeline są dedykowane do systemów zapisu video, nie tylko do CCTV ale również do rozwiązań telewizyjnych (tam już wszystko na HDD:)

Ostatnio miałem instację na 5 HIKÓW po 8 sztuk 2TB w każdym i Seagate przyszedł z napisem made in china. Jaki będzie efekt - zobaczymy!
    maly_smok
    Poziom 21  
    Ultimax to marka dipolu ;), i to jest HikVision z ich nazwą , mi na nowym 2TB seagate hik nie chciał latać , sygnalizował błąd dysku i go ignorował :) z restartami włącznie, zastąpiłem WD...
    crush00
    Poziom 10  
    Panowie (i Panie), tak w skrócie jeśli chodzi o sprzęt APER-a i dyski:

1. Aper XM3004 pozwala nagrywać po 6 kl/s. w D1 na kanał. Oczywiście można ustawić prędkość zapisu dla każdego kanału oddzielnie (wtedy im niższa jakość tym więcej klatek można ustawić)
    2. Obraz na monitorze jak i podgląd "na żywo" można uznać za bardzo zadowalający.
    3. Przyciski dotykowe... kwestia gustu... mi nie pasują, wole pilota, choć ten też wg mnie mało ergonomiczny.
    4. XM3004 podobnie jak XM3008 obsługuje 2TB dyski (testowane na Seagate SV35)
    5. Istnieją dyski dedykowane do zapisu ciągłego w systemach CCTV, obecnie są to serie SV35 do zastosowań pojedynczych oraz ES (Pipeline/Constelation) do zastosowań w macierzach (dodatkowa wydajność w zastosowaniach RAID)
    6. Dyski Seagate w/w serii posiadają pełną 24 miesięczną gwarancję (rękojmię) dystrybutora oraz (w przypadku ES-ów) 36-cio miesięczną gwarancję producenta. Dys WD-AV G i AV-25(2,5") posiadają 24 mies. rękojmii i 36 mies. gwarancji realizowanej bezpośrednio u producenta. Jeśli ktoś Wam mówi inaczej to kłamie, a jeśli ktoś chce sprzedać z roczną gwarancją to... zapraszam do mnie :).
    7. Co ma SAS do zastosowania w CCTV? Wymagania telewizji przemysłowej nie wykorzystują nawet połowy potencjału SATA jeśli chodzi o prędkość zapisu, więc nie ma sensu pakować do nich rozwiązań jeszcze wydajniejszych i niestety droższych. Jeśli miałoby to jakiś sens to może od razu rejestratory z kontrolerem FC? Nie tędy droga. Rozwiązania dedykowane do CCTV (np. podane wyżej) wcale nie charakteryzują się większą szybkością czy dostępem do danych. Ich cechą szczególną jest obniżony poziom wydzielania ciepła, zwiększony MTBF oraz zmniejszony do <1% AFR (roczny współczynnik awarii). Wszystkie te cechy są właściwe przy pracy 24/7. A prędkość? Często jest niższa niż innych rozwiązań desktopowych, przede wszystkim z racji dłuższych czasów dostępu.

SAS ma zasadność jeśli wykorzystamy dyski typowe dla SAS, czyli te o podwyższonych prędkościach obrotowych (10k rpm, 15k rpm), a co za tym szybkie, dedykowane do dużych wydajności i znacznej ilości operacji I/O, zazwyczaj łączonych w RAID-y różnych konfiguracji. W przypadku monitoringu na kilka kilkanaście kamer nie ma to większego sensu. W dużych instalacjach oczywiście może się to zmienić, ale wtedy wchodzą dyski ES.2 czy WD RE4.

Wracając do APER-ów.

8. Konfiguracja dostępu do sieci banalna, obsługują DynDNS, niestety nie obsługują dwukanałowej transmisji (nie da się podglądać i rejestrować w 4CIF/D1, a wysyłać sieciowo w niższej rozdzielczości).
    9. Wszystko (no może prawie wszystko) można konfigurować na bieżąco z wykorzystaniem WebServer-a (tylko IE lub inna przeglądarka z doinstalowaną obsługą ActiveX) lub jedną z kilku dostępnych za free aplikacji (ja najchętniej używam prostego CMSLite).

Dodano po 4 [minuty]:

krzys-iek napisał:
    A jak kupie WD? WD daje 2lata gwarancji na dysk (moze haczyki typu 10h dziennie, soft dysku wsio rejestruje...).

Seagate sie skiepscil i tylko 12mc :(( Samsung przestal robic dyski (a byly doskonale, ciche i zaden mi nie padl...).

Dysk chcialem kupic sam w arest.pl lub proline.pl ale taki o, typowy a nie "dedykowany" bo to nie tak oczywiste (mam od 8lat samsunga w serwerze domowym 24/7 non stop dziala ok, model zwykly).

Samsung nie przestał robić dysków. Teraz dyski Samsunga wychodzą z logo Seagate-a, który to kupił dział HDD tego pierwszego wraz z patentami. Seagate będzie robił HDD dla sprzętu Samsunga, a Samsung będzie pomagał Seagate-owi w zakresie SSD. Podobnie Seagate wcześniej postąpił z Maxtor-em.
    instalator12
    Poziom 8  
    jpl napisał:
    Ten exquality to kupa straszna, To jest podróbka nawet dahua'y.

Daj sobie spokój z tym ex.

Najwięcej "Z "KUPĄ" potrafią wyrażać się ci, którzy z danym urządzeniem nie mieli w ogóle do czynienia. Ja jakiś czas przesiadłem się z BCA-a (Dahua'y) na eXquality i skończyły się problemy z zawieszaniem z byle powodu, problemy logowaniem i opóźnieniami przez sieć. Ostatnio dostałem dwa egzemplarze nowej serii rejestratorów 2-dyskowych z możliwością zamontowania HDMI na życzenie - moim zdaniem rewelacja. Sprzęt kupuję w Aldomie nie bezpośrednio w Ewimarze bo mi wygodniej ze względu na koszty wysyłki. Co do podróbek, to na podstawie moich doświadczeń zastanawiam się, czy to przypadkiem Dahua nie podrabia exquality.
    krzys-iek
    Poziom 20  
    Hikvision ktorego testuje od ponad tygodnia (DS 7204HVI-ST/M) potrafi nagrywac conajmniej 2 kanaly w D1 (do 4, ale nie testowalem czy producent nie klamie ;) ) i odtwarzać jednocześnie nagranie na monitorze jak i w tym samym czasie transmitowac przez siec (2 strumienie do wyboru, oryginalny i mega skompresowany np na komorki). Takze potencjal jest...

W dodatku da sie ustawic by rejestrowal w D1 przy 3Mbit na conajmniej 2 kanalach (znow nie testowalem 4 bo nie mam 4 kamer), opcje alarmowe umozliwiaja np nagrywanie 24/7 z marna jakoscia ale gdy wywolany zostanie alarm (wejscie) albo ruch to jest osobna opcja dla jakosci nagrywania w takim wypadku (np maksymalna jakosc). Takie sobie wyjscie audio bo chyba ciut dodaje szumu.

Troche nie dorobiony soft przez www, czasami jakis durny blad wyskoczy "niedopasownaie typu" ale odtwarza nagranie dalej bez problemu (jakby okienkio dialogowe bledu nie wyskakiwalo to bym sie nie zorinetowal ze cos mu tam nie pasuje).
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe
    instalator12 napisał:
    potrafią wyrażać się ci, którzy z danym urządzeniem nie mieli w ogóle do czynienia. Ja jakiś czas przesiadłem się z BCA-a (Dahua'y) na eXquality i skończyły się problemy z zawieszaniem z byle powodu, problemy logowaniem i opóźnieniami przez sieć.

czyli przeszedles z dahua na dahua ? :) no rewelacja. przeciez ex ma rejestratory od dahua, albo nawet od jakiegos chinczyka z budynku obok . Bo takich firm jest pełno

instalator12 napisał:
    Co do podróbek, to na podstawie moich doświadczeń zastanawiam się, czy to przypadkiem Dahua nie podrabia exquality.

hahaha ! Panie "instalatorze 12", ty chyba niewiesz co to jest za firma ta dahua, to jest jedna z najwiekszych i najszybciej sie rozwijajacych firm cctv na rynku ogólnie. w przeciągu 3 lat z 50 miejsca na liscie top100, wskoczyła na miejsce 4 lub 6.
    To raczej exquality podrabia dahue, kupując rejestrator od firm trzecich - czyli od chinczyków zza rogu.
    instalator12
    Poziom 8  
    jpl napisał:
    instalator12 napisał:
    potrafią wyrażać się ci, którzy z danym urządzeniem nie mieli w ogóle do czynienia. Ja jakiś czas przesiadłem się z BCA-a (Dahua'y) na eXquality i skończyły się problemy z zawieszaniem z byle powodu, problemy logowaniem i opóźnieniami przez sieć.

czyli przeszedles z dahua na dahua ? :) no rewelacja. przeciez ex ma rejestratory od dahua, albo nawet od jakiegos chinczyka z budynku obok . Bo takich firm jest pełno

instalator12 napisał:
    Co do podróbek, to na podstawie moich doświadczeń zastanawiam się, czy to przypadkiem Dahua nie podrabia exquality.

hahaha ! Panie "instalatorze 12", ty chyba niewiesz co to jest za firma ta dahua, to jest jedna z najwiekszych i najszybciej sie rozwijajacych firm cctv na rynku ogólnie. w przeciągu 3 lat z 50 miejsca na liscie top100, wskoczyła na miejsce 4 lub 6.
    To raczej exquality podrabia dahue, kupując rejestrator od firm trzecich - czyli od chinczyków zza rogu.

Cudze chwalimy a swego nie znamy???
    No właśnie w tym rzecz, że to nie jest Dahua a działa lepiej. To, czy jakaś chińska firma podrabia inną chińską firmę albo czy jakaś chińska firma się super rozwija mało mnie interesuje, mogą nawet do siebie strzelać z pestek z dyni. Ja wybieram to co jest dla mnie lepsze i lepiej mi działa a nie dla prestiżu jakiegoś chińczyka. Co do rozwijania sie Dahuy, może przemilczę bo mam instalację z 2008 roku gdzie jest stary BCS i mam porównanie do obecnych modeli. Jeżeli eX będzie nawalać jak Dahua to przeniosę się na coś innego - sprawa jest prosta.
    Jeżeli chodzi o Chińczyków zza roku czy firm trzeciech, sugeruję koledze wyrażać się jaśniej.