Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa programatora 13656-008 kuchni Amica typ 365 t105

55jarek 15 Lut 2012 01:24 5985 0
    55jarek
    Poziom 1  
    Przy naprawie programatora kuchni Amica typ 365 pomógł mi post jednego z forumowiczów , ale nie mogę go znaleść i mu podziękować , więc postanowiłem uczynić to tutaj (dzięki!!) i jednocześnie rozszerzę sposób naprawy.
    Czasami programatory 13656-008 (i pewnie inne podobne) przestają funkcjonować. Wyświetlają się wszystkie funkcje na wyświetlaczu, zegar chodzi , ale światła w piekarniku brak jak i sam piekarnik/gril, wentylator nie pracuje. Zanim rozkręcicie kuchnię , a potem cały programator, zanim stracicie kilka godzin na sprawdzanie (no i trochę nerwów) warto sprawdzić , czy wasz programator nie przeszedł do funkcji DEMO (podobno tak się może stać przy spadku napięcia). Żeby wyjść z tej funkcji należy wyłączyć kuchnię z prądu, włączyć. Zegar kliknąć prawym lub lewym przycisciem (- lub + ). Zegar pokaże godzinę. Następnie trzymamy lewy (skrajny) przycisk kilkanaście sek. .Pokazuje się napis :Demo yes / no. Przyciskamy "no" - i kuchnia wraca do życia!!(no chyba , że programator/przełącznik itd padł na dobre).Można też spróbować trzymać cały czas po włączeniu do sieci (aż przestanie migać zegar)lewy skrajny przycisk , puścić jak przestanie migać i wcisnąć ponownie na kilkanaście sek aż do pojawienia się ww. komunikatu.