Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie odnośnie modeli pralek Boscha

m_e_n_t_o_s_ 15 Feb 2012 09:33 7621 5
Bosch
    m_e_n_t_o_s_
    Level 2  
    Witam

Chciałbym zapytać czym różnią się modele poniższe pralek Bosch:
    WAS28743PL
    WAS28463PL
    WAS24463PL
    Jedyne różnice jakie zauważyłem na stronie Bosch'a (chociaż opisy są niespójne), to:
    - model WAS28743PL ma wyświetlacz LCD i funkcję AquaStop
    - model WAS24463PL ma trochę niższe obroty

Czy poza tym są jakieś istotne różnice? Który model polecacie?

I jeszcze jedno: Czym dokładnie różni się AquaStop i wielostopniowa ochrona przed zalaniem?
  • Bosch
    patryk260983
    Level 19  
    Jakby się przyczepić do szczegółów różnią się jeszcze wagą, głośnością (WAS24463PL niby głośniejsza wg producenta), WAS28743PL ma większą rozpiętość temperatur.
    Bierz tą, która bardziej Ci odpowiada, wszystkie są na częściach niemieckich, składane w Polsce.
    Osobiście mam WAE20164PL, prosta, bez bajerów, w zupełności wystarczająca.

Wielostopniowa ochrona przed zalaniem to blokada drzwiczek po uruchomieniu programu, konstrukcja bębna, fartucha i węże doprowadzające wodę, testowane w ciśnieniach wody kilkakrotnie wyższych niż te występujące w praktyce.
    Aqua Stop też odcina dopływ wody, gdy powstanie przeciek, ale nie powstrzyma wody już zgromadzonej w pralce przed wylaniem się. W tym przypadku lepsza byłaby WAS 24463PL.
    Reasumując obstawiałbym za WAS24463PL, cena tych wszystkich trzech też przemawia za tym modelem:-)
  • Bosch
    m_e_n_t_o_s_
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.

To dziwne, czyżby system AquaStop był gorszy od wielostopniowej ochrony przed zalaniem, a był od niego droższy?

Rozważam właśnie modele WAS, dlatego, że niemieckie, chociaż mówisz, że składane w Polsce. Wolę wydać raz więcej kasy, niż ma mi się to psuć potem.
    patryk260983
    Level 19  
    m_e_n_t_o_s_ wrote:

Rozważam właśnie modele WAS, dlatego, że niemieckie, chociaż mówisz, że składane w Polsce.

Pralki z końcowym oznakowaniem PL są składane w Polsce, taka informacje dostałem od serwisanta sprzętu Bosch. Ja mam WAE (...)PL, czyli na częściach podobno polskich i składane w Łodzi - info od tego samego serwisanta. A ile w tym prawdy.....? Z tego co się wcześniej orientowałem, to wszystkie Bosche od 8kg w górę są produkowane i składane w Niemczech. Może się coś pozmieniało.
    User removed account
    User removed account  
    discoket
    Level 11  
    Te polskie WAE to b.dobre pralki.Szkoda kasy na niemieckie.W ostatnim miesiacu miałem n.p.sporo reklamacji na zmywarki 45cm Bosha( wszystkie niemieckie),.Może Turków na tasmę zatrudnili:)