Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie EEPROMU a programator.

15 Feb 2012 11:06 1745 3
  • Level 8  
    Mam w domu aktualnie na stanie tylko taki programator AVR:

Programowanie EEPROMU a programator.

Zastanawiam się czy jest szansa zaprogramować nim jakiś zewnętrzny EEPROM. Wiadomo że równoległe programowanie odpada. Ale może szeregowe jest szansa zrealizować? Chodzi mi o oprogramowanie kości:

EEPROM - AT24C01

Z tego co widzę w notce katalogowej 7 nóżka odpowiada za to czy dane czytamy czy zapisujemy. Więc mogę podać jej sztucznie odpowiedni sygnał sterujący. Nóżka 6 jest to zegar, mogę tam podpiąć z programatorka swojego złącze SCK. Pytanie tylko jak podłączyć się do nogi 5 gdzie ma wystąpić transmisja danych i czy w ogóle jest to możliwe?
  • Level 25  
    do I2C możesz zastosować ponyprog'a i programator złożony z paru rezystorów podłączany pod port równoległy. Bynajmniej ja bym nie kombinował ( jeśli chodzi o czas ).
    Schemat w sieci znajdziesz na pewno.

pozdr.
  • Level 8  
    Więc ostatecznie zdecydowałem się na takie rozwiązanie:

Użyję kości "25C080" na magistrali SPI (którą można oprogramować w moim programatorku) i dołączę do niej mikro-kontroler który będzie wykonywał na niej określone zadanie.

Szukam teraz jakiejś literatury na dany temat, może możecie coś polecić? Ewentualnie jakieś porady jak podłączyć EEPROM i ATMEGĘ żeby w C można czytać z określonej komórki oraz zapisywać do danej komórki.
pcbway logo