Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie EEPROMU a programator.

15 Lut 2012 11:06 1547 3
 • Poziom 7  
  Mam w domu aktualnie na stanie tylko taki programator AVR:

  Programowanie EEPROMU a programator.

  Zastanawiam się czy jest szansa zaprogramować nim jakiś zewnętrzny EEPROM. Wiadomo że równoległe programowanie odpada. Ale może szeregowe jest szansa zrealizować? Chodzi mi o oprogramowanie kości:

  EEPROM - AT24C01

  Z tego co widzę w notce katalogowej 7 nóżka odpowiada za to czy dane czytamy czy zapisujemy. Więc mogę podać jej sztucznie odpowiedni sygnał sterujący. Nóżka 6 jest to zegar, mogę tam podpiąć z programatorka swojego złącze SCK. Pytanie tylko jak podłączyć się do nogi 5 gdzie ma wystąpić transmisja danych i czy w ogóle jest to możliwe?
 • Poziom 25  
  do I2C możesz zastosować ponyprog'a i programator złożony z paru rezystorów podłączany pod port równoległy. Bynajmniej ja bym nie kombinował ( jeśli chodzi o czas ).
  Schemat w sieci znajdziesz na pewno.

  pozdr.
 • Poziom 7  
  Więc ostatecznie zdecydowałem się na takie rozwiązanie:

  Użyję kości "25C080" na magistrali SPI (którą można oprogramować w moim programatorku) i dołączę do niej mikro-kontroler który będzie wykonywał na niej określone zadanie.

  Szukam teraz jakiejś literatury na dany temat, może możecie coś polecić? Ewentualnie jakieś porady jak podłączyć EEPROM i ATMEGĘ żeby w C można czytać z określonej komórki oraz zapisywać do danej komórki.