Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparatura RC 27MHz, brak przod-tyl

15 Lut 2012 12:09 2659 6
  • Poziom 11  
    Witam

Mam uszkodzony odbiornik w sterowaniu samochodem, nie działa jazda przód-tył, a dokładnie nie ma napięcia na silnik. Reguluje go tranzystor IRFZ44N, tranzystorem steruje K723. Całością zarządza 8A9963PE.
    Z scalaka schodzi w zależności od ustawienia manetki od 1 do 4,5V. Na K723 dochodzi 0,7-1,4V, a to już chyba za mało dla IRFZ.

Nie mogę znaleźć nic o 8A9963PE ani K723. Czy napięcie dla IRFZ nie jest za małe, gdzie szukać awarii...:(

Zdjęcie odbiornika
  • Poziom 11  
    Czy K723 moze to byc zwykly npn?? Jezeli dobrze wyczytalem Vgs to pomiedzy 2-4V?
  • Poziom 11  
    Sorki, schemat już popełniłem... schemat ... K723 jest na górze w prawym rogu przy przekaźniku. Kierunek ruchu zrobiony jest na dwóch przekaźnikach i to działa, brakuje mi tylko tego napięcia na silnik :(.
  • Poziom 21  
    Jeśli na Twoim schemacie k723 jest między diodą od mosfeta i diodami na dole od zasilania to jeśli zamienisz npn na pnp (na schemacie ) to będzie poprawnie działać. Spróbuj wymienić k723 na jakiegoś pnp np bc307 bc557 ( wylutuj i sprawdź go ).
  • Poziom 11  
    Temat do zamknięcia... okazało sie że ścieżka byla przerwana w jednym miejscu i tranzystor wywaliło, ale ten bliżej scalaka.