Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32S62B, niedziałające HDMI.

wojtek zurt 15 Lut 2012 12:31 5952 11
  • #1 15 Lut 2012 12:31
    wojtek zurt
    Poziom 11  

Witam, trafił mi się w naprawie tv jak wyżej z następującymi objawami: brak obrazu i głosu z wejścia HDMI. Jest pewien wyjątek, otóż prawidłowo współpracuje z konsolą X-BOX. Nie działa natomiast z odtwarzaczem BLUE-RAY, z Cyfrą+, z Polsatem, czy zwykłą nagrywarką. Zajrzałem do SM, ale tam wydaje się być wszystko w porządku. Profilaktycznie podstawiłem czystą pamięć 24C32 na MB, ale nic się nie zmieniło. Z relacji właściciela wynika, że usterka pojawiła się po podłączeniu do wejścia potrójnego przełącznika (trójnika) HDMI. Czy to możliwe, że jedynym lekarstwem może się okazać wymiana płyty głównej? Dodam jeszcze, że reszta tv działa normalnie. Pozdrawiam.

0 11
  • #2 17 Lut 2012 00:51
    arturb77
    Poziom 17  

Witam,
    Samsung LE32-S26B - jeden z kilku nieudanych modeli Samsunga niestety. Jakby zacząć dzisiaj pisać o nim książkę z usterkami, za rok byłaby Bestsellerem ;-)

wojtek zurt napisał:
    Z relacji właściciela wynika, że usterka pojawiła się po podłączeniu do wejścia potrójnego przełącznika (trójnika) HDMI.

Czy widziałeś jak to naprawdę realnie wygląda?
    wojtek zurt napisał:
    Jest pewien wyjątek, otóż prawidłowo współpracuje z konsolą X-BOX.
    To też jest trochę dziwne... Sygnał z konsoli jest tak samo mocny jak sygnał z innych urządzeń np. tunerea Cyfry czy Polsatu. Załóżmy że... był sobie jakiś rozdzielacz HDMI pod który były podłączone 3 różne urządzenia pod jeden port w Tv. Wszystkie naraz zostały włączone. Co uzyskamy na ekranie??? Jakie obciążenie powstanie na porcie i na układzie sterującym i analizującym sygnał przychodzący na HDMI? Szczerze mówiąc opis kolegi nie ma składu. Proszę podać jeszcze model płyty jaki tam występuje BN94..... dla informacji dla innych kolegów którzy mogą pomóc.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lut 2012 19:27
    wojtek zurt
    Poziom 11  

Witam, niestety ta dyskusja to już trochę "musztarda po obiedzie", gdyż klient odebrał nienaprawiony tv w obawie przed dużymi kosztami naprawy. Ale spróbuję odpowiedzieć na kilka problemów postawionych przez szanownego przedmówcę. Otóż płyta główna w tym tv to: BN41-00811B, naklejka na głowicy: BN94-01304A. Spisałem te dane jak szukałem w celu ew. zakupu. Jeśli chodzi o skład mojego opisu, to po prostu piszę to co widzę, chyba nie może być inaczej. X-BOX z wyjściem HDMI współpracuje z tv bez problemu, natomiast po podłączeniu Cyfry+ ekran z ciemnego przechodzi w bladoniebieski i to wszystko. Po podłączeniu nagrywarki (FUNAI), ekran pozostaje ciemny z napisem "brak sygnału". Moment podłączenia trójnika do tv (kiedy ujawniła się usterka) znam tylko z relacji klienta- przecież mnie tam nie było. Sam trójnik sprawdziłem z innym tv- jest sprawny. Jeśli chodzi o moc sygnału na złączu HDMI to pewnie można by na ten temat dużo dyskutować, ale mam wrażenie, że nie o to tu chodzi a raczej o informacje jakie tenże sygnał ze sobą niesie. Są one przecież różne dla różnych urządzeń
    (źródeł). Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

0
  • #4 17 Lut 2012 21:21
    imperpl
    Poziom 23  

Uszkodzony jest klucz HDCP w telewizorze - naprawa możliwa tylko poprzez wymianę płyty.

0
  • #5 17 Lut 2012 22:03
    lisek
    Spec od monitorów

Problem jest w obsłudze wersji HDMI 1.3./ czy HDMI 1.4. itd ,zależy jak maja odtwarzacz i box Cyfra+ (i czy obsuguje HDCP)
    Popatrz na pin.19 w złaczu HDMI i w kablach jakie były odsługiwane przez wszystkie podłaczone urządzenia.
    Ponadto w lcd (nie wiem jak w tym S.) jeśli mamy dwa wej.HDMI to jedno zawsze obsługuje sygnał (analogowy i cyfrowy *fonia ) , drugie tylko analogowy!

Skoro na X-box działa ,a na pozostałych NIE (tak wynika z opisu)

0
  • #6 17 Lut 2012 23:13
    imperpl
    Poziom 23  

lisek - zastanów się - wcześniej działało a teraz nie. Przerabiałem taki przypadek osobiście - problem leży w hdcp - xbox nie sprawdza hdcp. Rozwiązaniem pośrednim jest kablem iHdmi.

0
  • #7 18 Lut 2012 00:36
    lisek
    Spec od monitorów

Wraz z pojawieniem sie HDMI wer. 1.4 mamy do czynienai z 5-oma rodz. kabli

i kabel Standartowy wer.1.3 przy dł.> 2m w większośći przypadków nie odtworzy tego co mamy zobaczyc na ekranie (czy to DVD, tuner...) przy wej.1.4
    Które kable używał nasz "bohater" tematu ?

Co do tunera Cyfra+ to np. http://laki.dvhk.pl/warsztat/opticum9500hd.htm ,ale brak danych o wer.
    O spliterze napisano http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1248212

Np. w LE32S71B z jednym HDMI , to wej. jest aktywne tylko wtedy (w opcjach) kiedy podłaczymy odtwarzacz DVD z takim wyjściem. Tak bez dvd jest niewidoczne.

0
  • #8 09 Lip 2013 22:57
    szachowiec
    Poziom 9  

witajcie dołącze sie do wątku mam taki sam problem z tym telewizorem tylko ze nie działa mi xbox wczesniej normalnie gralem bez problemu i po jakims czasie czarny obraz i pusto ani obrazu ani dzwieku wziolem od szfagra xboxa on ma nie przerobionego i dziala na moim telewizorze ,moj xbox u szfagra tez działa niewiem co jest czy da sie to naprawic i czy sie oplaca naprawiac czy juz lepiej nowy telewizor z gory dziękuje

0
  • #10 11 Lip 2013 10:04
    Kcyś
    Poziom 19  

lisek napisał:
    Ponadto w lcd (nie wiem jak w tym S.) jeśli mamy dwa wej.HDMI to jedno zawsze obsługuje sygnał (analogowy i cyfrowy *fonia ) , drugie tylko analogowy!

Lisku, rozwiń temat analogowego wejścia HDMI, bo strasznie mnie zainteresował, np. na którym pinie jest sygnał CVBS? Po za tym różnica między wersjami HDMI polega tylko na ilości danych przesyłanych, czyli im wyższa wersja HDMI to przewód musi być wykonany z lepszych materiałów aby przesłać te dane nie zakłócone. Wersja 1,3 przesyła bodajże 5Gb/s.

0
  • #11 27 Lip 2013 16:31
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Możnaby podmienić epromy 24C02 obok złącz HDMI wtedy wyjaśniłoby sie czy wina HDCP EDID czy może jednak uwalony klucz HDMI na płycie głównej. Epromy trzebaby pobrac ze sprawnej płyty niestety.

0
  • #12 03 Sty 2015 22:21
    wojtek zurt
    Poziom 11  

Tv został oddany klientowi nienanaprawiony.

0