Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacPad Pro - koncepcja hybrydy tabletu i komputera Apple

panlis2010 15 Lut 2012 14:14 2107 9
  • MacPad Pro - koncepcja hybrydy tabletu i komputera Apple Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mógłby wyglądać komputer łączący w sobie cechy zarówno tabletu, jak i laptopa? Wygląda na to, że jeden z projektantów Apple rozważa taką możliwość. Jules Moretti przedstawił właśnie swoją koncepcję nowego urządzenia stanowiącego mariaż iPada i nowej serii MacBooków - Pro. W efekcie zaproponowana nazwa dla gadżetu to MacPad Pro.

Komputer z wizji pracownika Apple cechuje design MacBooka wzbogacony o dwa ekrany dotykowe: jeden na miejscu monitora, drugi - tam, gdzie zwykle znajduje się klawiatura laptopa. Projekt przypomina tym samym dwa, złączone ze sobą iPady. W tworzeniu koncepcji Moretti nie zapomniał o użytkownikach lubiących oddawać się lekturze w tradycyjny sposób, i przewidział w konstrukcji komputera możliwość przekręcania komputera tak, by czytać z niego jak ze zwykłej książki lub gazety. Wyświetlanie treści na ekranach dostosuje się do aktualnego położenia laptopa, a design obudowy będzie sprzyjał dowolnej zmianie pozycji.

Dokładne specyfikacje techniczne koncepcyjnego MacPada Pro nie zostały podane. Już wiadomo jednak, że projekt nie przewiduje łącza cyfrowego ani wejść ethernetowych, w zamian pojawią się (w razie realizacji) dodatkowe złącza Thunderbolt, obok trzech wejść USB 3.0.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
    O autorze
    panlis2010
    Poziom 20  
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    panlis2010 napisał 518 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
    Adrian_1591
    Poziom 28  
    Ciekawe jak z WiFi,straciłby bez tego nieco na swojej "wspaniałości".
    MasterMatan
    Poziom 21  
    skopiuj konkurencję (asus transformer), dodaj logo, wprowadź na rynek za 3x większą cenę, mów że było się pierwszym który to zrobił
    Feel like an Apple corp...
    praptk
    Poziom 14  
    MasterMatan napisał:
    skopiuj konkurencję (asus transformer), dodaj logo, wprowadź na rynek za 3x większą cenę, mów że było się pierwszym który to zrobił
    Feel like an Apple corp...

Zapomniałeś o jeszcze jednym punkcie: złóż pozew o naruszenie patentu przeciw temu, kto faktycznie pierwszy na to wpadł :|

Cytat:
    (...)i przewidział w konstrukcji komputera możliwość przekręcania komputera tak, by czytać z niego jak ze zwykłej książki lub gazety.

Cudownie! Gdybym spróbował obrócić swojego laptopa o 90 stopni, w jego miejscu zapewne wyskoczyła by osobliwość grawitacyjna i mielibyśmy po układzie słonecznym :cry:
    Fredw
    Poziom 21  
    Chwila, chwila, chwila... a czy przypadkiem takie rozwiązanie z 2 ekranami to nie zostało już wymyślone lata temu ?
    Coś mi po głowie chodzą pierwsze projekty OLPC :roll:
    timo66
    Poziom 23  
    Fredw napisał:

Chwila, chwila, chwila... a czy przypadkiem takie rozwiązanie z 2 ekranami to nie zostało już wymyślone lata temu ?
    Coś mi po głowie chodzą pierwsze projekty OLPC :roll:

no co ty, ogryzek był pierwszy a pozwy sądowe o naruszenie praw autorskich już są w toku .

Funkcjonalność i ergonomia leża na dnie odwłokiem- ani to czytać gazetę, ani pisać artykuł. Może coś po środku ale i tak gadget.
    Alberto86
    Poziom 14  
    Teraz Apple powinna wziąć w obroty Toshiba, bo ten komputer koncepcją przypomina Libretto W100. I to nie jest w zasadzie żadna nowość, bo wspomniany przeze mnie komputer Toshiby jest na rynku od dość długiego czasu.
    Fredw
    Poziom 21  
    timo66 napisał:
    no co ty, ogryzek był pierwszy a pozwy sądowe o naruszenie praw autorskich już są w toku .

Fakt, w końcu to zgniłe jabłko :D

timo66 napisał:
    Może coś po środku ale i tak gadget.

W sumie jak tak się zastanowić to ta firma głównie robi gadżety, więc wszystko będzie po staremu.
    Flaman11
    Poziom 17  
    Alberto86 napisał:
    Teraz Apple powinna wziąć w obroty Toshiba, bo ten komputer koncepcją przypomina Libretto W100. I to nie jest w zasadzie żadna nowość, bo wspomniany przeze mnie komputer Toshiby jest na rynku od dość długiego czasu.

Właśnie też widziałem ten komputer może z dwa lata temu i teraz jak czytałem te posty, to w sumie myślałem, że to był samsung, ale faktycznie to jest Toshiba.

Co to za firma. Korzysta z pomysłów innych firm i jeszcze ma czelność sądzić wszystkich tak na wszelki wypadek, czy nie są okradani ze swoich pomysłów zaczerpniętych od innych.
    Alberto86
    Poziom 14  
    Nowe w tym przypadku są tylko interfejsy, choć Thunderbolt zadomowił się już w komputerach ogryzka. I USB 3.0... No niby to fajne i nowoczesne tylko szkoda, że niewiele urządzeń korzysta z pełnej przepustowości tych dwóch cudów. Z tym ethernetem trochę zaszaleli tzn. z jego brakiem, bo to w końcu standard.

Libretto W100 dla porównania z "innowacją" ogryzka wygląda tak:
    Link