Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Richoh 2035 zagina i zacina się papier

15 Lut 2012 14:22 1922 13
  • Poziom 13  
    Witam!
    Posiadam kserokopiarkę Ricoh 2035e. Problem polega na tym, że zagina w tym samym miejscu na całej długości w harmonijkę papier. Wymiana sprzęgła nic nie dała, a problem istnieje. Bywa, że zrobi 200 kartek, a później zagina cały czas, bez względu szuflady. Papier zagięty jest w tym samym miejscu, a zatrzymuje się za bębnem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czyli przed wejściem do pieca. Jeśli tak to na początek sprawdż stan listwy wprowadzającej papier do pieca czy nie ma na niej nagaru toneru
  • Poziom 13  
    Dokładniej mówiąc: nie robi z całej kartki harmonijki, tylko zagina w pewnym miejscu,łamiąc ją równo i zaginając ją i zatrzymuje się za bębnem, lub taka wyjdzie na tacę, tak jakby równo złożyć kartkę wzdłuż i tak samo wzdłuż zagiąć.
    Z opisu wygląda to na sprzęgło podające - to sterujące napędem przed synchronizacją . Kartka staje na synchronizacji a transport dalej ją pcha. Potem idzie jeszcze kawałek i staje . Tak to wygląda ? Jak możesz zapodaj skan.

C.
  • Poziom 13  
    jak już podałem wcześniej, było ono wymieniane, ale to nic nie dało, więc może czujnik?
    Czujnik raczej mało prawdopodobny. Poza tym miałbyś przesunięty obraz na kopiach które są pozaginane. Wymieniałeś na zupełnie nowe czy używane ? Warto by było je wyczyścić dobrze na początek. Lubi się na nim robić rdzawy osad .

C.
  • Poziom 13  
    Tak, wymieniałem na nowy ten czujnik,a to sprzęgło też było nowe, ale skoro nic nie dała wymiana nowego, to wrzucił, to co było wcześniej.

Dodano po 6 [minuty]:

nie umiem zamieścić zdjęcia zagiętej kartki, próbowałem,ale nie wyszło.
  • Poziom 26  
    pytanie ktore sprzeglo wymieniles podaj numer katalogowy ?
    Ewentualnie zrób zdjęcie i zaznacz które to było. Coś nie chce mi się wierzyć że po wymianie na nowe nie działa ...

C.
  • Poziom 13  
    url=https://obrazki.elektroda.pl/2738152800_1329464754.jpg]Richoh 2035 zagina i zacina się papier[/url]

Sprzęgło wymieniane było to od szuflad na nowe, na bank też bo tu i tu, bo są dwa sprzęgła i nic nie dało.
    Powyżej podaję link do zdjęcia: tam gdzie cień to zagięcie.
  • Poziom 26  
    w sumie to masz wiecej sprzegiel . Jezeli zalozymy ze masz dwie kasety to kazda kaseta ma jedno sprzeglo, dodatkowo masz sprzeglo relay i rejestracji.

sprzeglo relay i rejestracji so takie same tak samo jak takie same sa sprzegla od poboru papieru z kaset.

Jezeli nie wymieniles tego relay to po prostu zamien miejscami z rejestracja . roznia sie one srednica otworu od tych z poboru.

Najczestsza przyczyna zaciec w tej maszynie to jest wlasnie to sprzeglo ( no chyba ze rejestracji ale bardzo rzadko) .
    Dokładnie jak kolega napisał - 2 to nie wszystko :) Jeszcze jedno które najbardziej potrafi namieszać. Najpierw je wyczyść dobrze i zobacz jaki będzie efekt. Na 99% będzie dobrze.

C.
  • Poziom 13  
    jakoś od czterech dni nie zacina się kserokopiarka na szuflady i bank na papier,serwisant wrzucił czujnik, ten pod bębnem.
    okazuje się, że znowu zaczęło zacinać po pewnym czasie, także wymienię to sprzęgło relay, także to raczej nie czujnik, bo był spokój, a tu od nowa wczoraj się tak robiło i w tym samym miejscu jak na zdjęciu się zacinało.
  • Poziom 13  
    Właśnie dzisiaj mój serwisant wrzucił mi to owo sprzęgło relay, tak jak panowie pouczali, no i zobaczymy...Pozdrawiam!