Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie auto do 4 tys zł Mazda 323 626 Hyundai Toyota Ferrari ;)

BHO 15 Lut 2012 14:47 2851 8
  • #1 15 Lut 2012 14:47
    BHO
    Poziom 13  

Zacznę od tego że nie mam pieniędzy tyle ile by się chciało mieć, choruję, do tego czworo dzieci, baba w domu kosztująca krocie ;)
    Mam do wydania 4 tysiące i rozglądam się za czymś co pojeździ jakieś 3 lata w miarę bezawaryjnie tzn. oczywiście przewiduję lekkie naprawy jednak miałem ostatnio Fiata Punto z 1995r w którym dosłownie WSZYSTKO się sypało i co miesiąc trzeba było kupować jakąś część, dolewać litr oleju :lol: czy wrzucać dwójkę za pomocą obu rąk :lol:
    Poprzednio posiadałem Hyundaia Accent-a z 1995r tyle że automat i palił 12l benzyny na 100km a więc musiał bezsprzecznie odejść, niemniej jednak działał w pełni sprawnie, jedyna awaria to przepływomierza po wymianie którego auto dalej jeździło jak należy.
    Zastanawiam się nad Mazdą 323 lub 626 pojemność silnika maksymalnie do 1.5 lub dobrze by było z gazem.
    Chodzi o to żeby eksploatacja nie przekroczyła ceny 40zł za 100km czyli trochę ponad 7l paliwa 95 na 100km
    Byłbym wdzięczny za sugestie i porady, nie chcę ponownie kupić czegoś co będzie trupem i rozumiem że może się trafić padło, jednak szukam samochodu z rąk prywatnych, a nie z komisu itp bo to do minimum eliminuje wciśnięcie wraku.
    Choć za 4 tys nie spodziewam się super ekstra bryki, to jednak lakier itp jest mało ważny, najważniejszy jest stan silnika i części
    Myślę o czymś takim Link

0 8
  • #2 15 Lut 2012 14:53
    pbkat
    Poziom 14  

Moja propozycja to nissan micra 1.0 16v. Auto na łańcuchu rozrządu mocne i dynamiczne a przy tym bezawaryjne że nie wspomnę o niskim zużyciu paliwa.

0
  • #3 15 Lut 2012 15:25
    BHO
    Poziom 13  

Pewien instruktor nauki jazdy chciał mi sprzedać takiego nissana 6 letniego z gazem oczywiście za 3 tys zł, ale nie wiem jaki przebieg.
    Może warto się nad tym zastanowić, czy może za mocno samochody nauki jazdy są wyeksploatowane?

0
  • #4 15 Lut 2012 16:00
    krzyjak
    Poziom 29  

BHO napisał:
    Pewien instruktor nauki jazdy chciał mi sprzedać takiego nissana 6 letniego z gazem oczywiście za 3 tys zł, ale nie wiem jaki przebieg.
    Może warto się nad tym zastanowić, czy może za mocno samochody nauki jazdy są wyeksploatowane?

Spróbuj połączyć fakty.
    Samochód:
    - jeżdżący w szkole nauki jazdy całymi dniami po polskich drogach,
    - użytkowany przez osoby nabywające umiejętności jazdy samochodem,
    - sześcioletni za 3000 zł

0
  • #6 15 Lut 2012 16:36
    kamil907
    Poziom 28  

323F po lifcie będzie raczej zajechana w tej cenie. Szukał bym raczej 626 IV generacji. Jest ich dużo, są tanie w zakupie i w eksploatacji i za 4k znajdziesz już warty uwagi egzeplarz.

0
  • #7 15 Lut 2012 19:19
    BHO
    Poziom 13  

Mazda mi bardzo podchodzi.
    Znajomy kupił 20 letnią MX-3 z 1991r, pojechał nią do Anglii i już od pół roku jeździ bezawaryjnie. Oczywiście dojechał do tej Anglii też bez większych problemów, jedyny jaki wyniknął to taki, że urwał mu się tłumik, ale to już w Polsce było problemem który sam świadomie ignorował.
    Z tym że spalanie ma 16l/100km!

0
  • #8 15 Lut 2012 19:32
    pbkat
    Poziom 14  

Myślę że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i warto poczekać i kupić micrę.

0
  • #9 15 Lut 2012 21:37
    BHO
    Poziom 13  

Poczekam więc, niech się sytuacja wyklaruje.
    Dziękuję za pomoc.
    Temat można zamknąć

0